Skarbówka bierze się za biznesy Kulczyka. Zażądają milionów

Sebastian Kulczyk/fot. PAP/Archiwum Leszczyński
Sebastian Kulczyk/fot. PAP/Archiwum Leszczyński

Prawie 50 milionów złotych, tyle może zapłacić kontrolowany przez Sebastian Kulczyka Ciech. Urząd Skarbowy twierdzi, że spółka uniknęła zapłacenia VAT za transakcję w 2013 roku.

Zdaniem urzędu podstawę opodatkowania aportu stanowi kwota równa wartości nominalnej objętych przez Ciech akcji spółki zależnej, wbrew interpretacji podatkowej wydanej przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz Ciech – podano w specjalnym komunikacie.

Sprawa nie jest do końca jasna, a przedstawiciele spółki jak i urzędnicy, nie chca przekazywać dziennikarzom szczegółów prowadzonych czynności.

Wiadomo, iż prawnicy obsługujący Ciech nie zgadzają się ze stawowiskiem urzędu, jakoby nie można było odliczyć VATu za wkład niepieniężny w kapitale zapasowym spółki.

Do pełnomocnika spółki Verbis ETA – spółki zależnej Ciechu – wpłynął protokół badania ksiąg w związku z postępowaniem prowadzonym przez Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie. Chodzi o podatek z tytułu rozliczenia VAT za czwarty kwartał 2013 roku – podał Ciech.

Według informacji podanych przed przedstawicieli spółki kwota o której mowa to 30,8 mln zł z tytułu niezapłaconego podatku VAT oraz odsetki wynoszące 13,5 mln zł.

W związku z faktem, iż cała kwota podatku VAT została odprowadzona do właściwego urzędu skarbowego, zgodnie z obecnym stanem faktycznym – na skonsolidowane przepływy pieniężne Grupy Ciech wpływ może mieć zapłata odsetek, o których mowa powyżej – podaje spółka.

Źródło: Money.pl / NCzas.com

21 KOMENTARZE

 1. Eee tam. K..wa k…wie łba nie urwie. Pisiorki przed wyborami popiskują pod publiczkę.

  • Morawieckiego premiera powinni zacząć sprawdzać. Kupił działkę od kościoła za 70 tysięcy złotych wiedząc że będzie potrzebna państwu polskiemu pod drogę. A teraz ta działka warta 70 ale milionów złotych. Takiego mamy premiera co sobie na przejęcie przekrecie zarobił 69 milionów trzysta tysięcy. Może trochę mniej bo misiak dac prezesowi na wieżę dwie i odpalić coś pedofilowi ksiedzowi.a jak wyszło Szydło z worka to morawiecki chce oddać działkę. A jak by Szydło z worka nie wyszło to tak jak przez kilka lat czekał i nic nie wspominał o działce to by ją sprzedał. Ale wstyd. Ciekawe ile prezes Jarek przytulił z tej działki. I z miliona co to kilka dni temu pisowcy pociągnęli z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.CBA dało się okraść na milion złotych. To jest hit w pisie. Prezes na legalu z premierem morawieckim przytulił 69 milionów na działce od kościoła. I poprawił milionem złotych z CBA.

   • Chory czlowieku zapomniales dodac, ze odrolnienie tej dzialki to koszt przeszlo 5 mln zl. A wartosc teraz nie 70 mln tylko 16 mln zl. Trzeba bylo sie rozejrzec i tez kupowac. I wcale droga tamtedy nie pobiegnie. Poza tym zona premiera zadeklarowala sprzedaz dzialki po cenie kupna i przeznaczenie kwoty na cele charytatywne. To co piszesz to ble….

 2. niech sprawdza kto jest w trumnie Kulczyka ! wtedy narod uwierzy ze nie zyje Janek.

 3. skuvwysyn walesa z michnikem takie szamba jak kulczyki promowali. banda zlodziei postkomunistycznych,

 4. Kulczykowie przyzwyczaili się do statusu świętej krowy.
  nareszcie koniec. imperium powstałe na pieniądzach podatników będzie płacić tak jak wszyscy inni.

 5. Ten karzeł powinien już dawno siedzieć w areszcie wydobywczym aby wskazał miejsce pobytu ojca.

 6. wiadomo, nczas jest dość niewiarygodnym źródłem informcji, zobaczymy jak ta sytuacja będzie się rozwijała

Comments are closed.