Tak polski rząd potajemnie rozmawia ws. roszczeń. Ten dokument szokuje

Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)
Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)

Poniżej publikujemy treść notatki ujawnionej pod koniec kwietnia br. przez redaktora Stanisława Michalkiewicza z rozmowy pana ambasadora Jacka Chodorowicza, pełnomocnika ministra spraw zagranicznych RP z panem Thomasem K. Yazdgerdim, specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA i przewodniczącym delegacji USA w IHRA (International Holocaust Remembrance Alliance).

Z notatki wynika, że:

1. amerykańska dyplomacja aktywnie naciska na Polskę w sprawie nienależnego haraczu dla Żydów

2. informacje o tym posiadają takie osoby jak Adam Bielan, Michał Dworczyk, Jarosław Sellin czy szef MSZ-u Jacek Czaputowicz i zachowują je w tajemnicy przed polskim społeczeństwem

3. głównym ośrodkiem antypolskiej akcji jest utrzymywane przez polskiego podatnika centrum propagandy Muzeum Polin, przy pomocy którego działają Żydzi i Amerykanie.

Z notatki wynika także, że rozmowa, jaka odbyła się 25 października ub. roku nie była bynajmniej pierwszym takim spotkaniem. Poprzednie miało miejsce 22 stycznia ubiegłego roku, kiedy w Kongresie USA trwały prace nad ustawą nr 447, a Polonia Amerykańska podjęła desperacką próbę niedopuszczenia do uchwalenia tej ustawy. Z tamtej rozmowy też została sporządzona podobna notatka, ale jej treść jest nieznana. Być może takie rozmowy miały miejsce już wcześniej, ale we wspomnianej notatce nie ma o tym wzmianki.

Ponieważ „nie jest światło, by pod korcem stało, tedy publikuję pełną treść notatki sporządzonej przez pana ambasadora Jacka Chodorowicza. Została ona sporządzona 29 października ub. roku. Została ona rozesłana do licznych osobistości w państwie, co oznacza, że były one zainteresowanej jej otrzymaniem i – po drugie – że były świadome sytuacji tam opisanych.

Ze strony polskiej notatkę otrzymał pan minister SZ Jacek Czaputowicz, pan marszałek Adam Bielan, pan minister M. Dworczyk, pan min. W Kolarski, pan min. J. Sellin, pan min. P. Jaki,, pan min. Szczęch, pan dyrektor M. Korowajczyk z KPRM, pan dyr. A Rudnicki z MSWiA oraz pani dyr. A. Dałkowska z Ministerstwa Sprawiedliwości. Ponadto notatka została przekazana „Clarisem szyfrowanym” do Ambasady RP w Tel Awiwie oraz do Ambasady RP w Waszyngtonie.

Pan ambasador pisze:

25 października br. w MSZ odbyło się spotkanie amb. Jacka Chodorowicza (JCh), pełnomocnika Ministra SZ ds. kontaktów z diasporą żydowską i przewodniczącym polskiej delegacji w IHRA, z jego amerykańskim odpowiednikiem, Thomasem K. Yazdgerdim (TKY), specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu i przewodniczącym amerykańskiej delegacji w IHRA.

Było to jedno ze spotkań TKY towarzyszących delegacji na posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau 26 października br. – poprzednia wizyta TKY przypadła na styczeń 2018 r, tuż przed przyjęciem przez Sejm RP nowelizacji ustawy o IPN.

Rozmowa, zgodnie z wyraźnie wyrażoną intencją TKY, dotyczyła głównie kwestii restytucyjnych i oceny aktualnej sytuacji w tym zakresie z perspektywy amerykańskiej i polskiej, choć na marginesie sygnalizowane były również inne kwestie z zakresu tematyki żydowskiej w stosunkach polsko-amerykańskich.

CZYTAJ DALEJ ->

7 KOMENTARZE

  1. Do wagonów bydlecych to bydľo filo-semickie (plus Jojne Daniels) i na Kolyme !
    Do swoich !

  2. HARACZ jest zawsze nienależny, bo to działanie BANDYCKIE. Czyż to nie wszelka mafia żąda haraczu? I nie ważne czy haraczu domaga się pospolity przestępca, czy ten w białych kołnierzykach. BANDYTA jest zawsze BANDYTĄ! cyt. „haracz. 1. «opłata wymuszana na kimś siłą lub groźbami, zwykle przez grupy przestępcze»”

    Te potajemnie negocjacje ws. „roszczeń”, czyli BANDYCKIE działania wobec NASZEGO! kraju celem WROGIEGO PRZEJĘCIA trwają już ponoć od długiego czasu?… -> „WikiLeaks Ujawniło Kaczyński Godził Się Na Roszczenia Żydowskie już w 2009 Roku – Analiza Komentator” (.youtube.com/watch?v=dd6ea0IHraw)

    Kiedyś na sprzedawczyków i zdrajców było skuteczne „lekarstwo” w postaci szubienicy a dzisiaj czym możemy się bronić przed bandytami?

  3. Roszczenia to tylko część układanki. Co by się stało, gdyby w czasach ZSRR sprowadzono na terytorium Polski kilka milionów Ukraińców? Czy nie czulibyśmy się kolonizowani? Tymczasem rząd Piś-u to robi, a media klaszczą. W planach ściąganie Białorusinów, by niemieckie fabryki na ziemiach polskich miały tanią siłę roboczą. Co by się stało, gdyby w czasach Rzeszy oddano Niemcom połowę fabryk, tworzono dla nich strefy wolne od podatków, zapewniano im tanich robotników, w polskich szkołach nauczano niemieckiego, wprowadzano podwójne nazwy miejscowości, zezwolono na działanie ich fundacji, finansowanie polskich polityków i samorządowców, dano przejąć prasę i media? OTÓŻ to wszystko się dzieje na wielką skalę tu i teraz, a orkiestra na Titanicu gra, kapitan się uśmiecha i głupi pasażerowie nie widzą, że ta krypa jest rozkradana a na koniec zostanie zatopiona. Bazy USA nie są tu tworzone bez powodu, to też część planu.

Comments are closed.