Handel w niedzielę handlową kwitnie w najlepsze. Ceny na bazarkach szaleją. Po ile chodzą sałatki, pistacje i konfitury?

Bazar, warzywa. Foto: Pixabay.com
Bazar, warzywa. Foto: Pixabay.com
REKLAMA

Polacy bardzo chętnie korzystają z niedzieli handlowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się bazarki, na których można dostać warzywa w atrakcyjnych cenach. Uwaga – z najnowszych doniesień wynika, że ciastka nie znalazły się w koszyku.

Jeśli ktoś chciał się wybrać po coś kruchego i jednocześnie słodkiego na bazar, gdzie sprzedaje się wyłącznie dobry towar w cenie powyżej 5 złotych, to będzie rozczarowany. Ciastek nie ma.

REKLAMA

Z innych słodkości całkiem dobrze trzymają się konfitury, których cena – w zależności od bazaru – waha się od 7,8 złotego do 10 złotych.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Zepsuć smak konfitur próbują biedronki lub ich larwy, które wypuszczają toksyczne substancje. Cena biedronek różni się o około 2 złote. Najtaniej płaci się za nie 7 złotych, a najdrożej 8,9 zł.

Najdrożej klienci płacą za sałatkę, bo około 40 złotych. Nieco taniej chodzą pistacje. Jeśli ktoś potrafi się dobrze targować zapłaci 36 zł. Jeśli nie – 37,6 zł.

W tę wyjątkową niedzielę handlową zakupy na bazarku można robić do 21.

REKLAMA