Islamscy terroryści z Francji skazani na śmierć. Sąd w Iraku nie miał dla nich litości

Bojownicy Państwa Islamskiego fot. nationaldailyng.com
Terroryści Państwa Islamskiego fot. nationaldailyng.com

Sąd w Bagdadzie skazał w niedzielę na karę śmierci trzech obywateli Francji, którzy przyłączyli się do działającej w Iraku i Syrii ekstremistycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie – poinformował rzecznik irackiego wymiaru sprawiedliwości.

Wyrok nie jest prawomocny. Według rzecznika, który rozmawiał z korespondentami agencji prasowych na zasadzie nieujawniania jego tożsamości, skazani znajdowali się w grupie 13 francuskich obywateli, przekazanych Irakowi w styczniu przez sprzymierzone z USA Syryjskie Siły Demokratyczne.

To pierwsi islamiści z Francji skazani na śmierć. Szacuje się, że znad Sekwany na Bliski Wschód, by wziąć udział w wojnie w Syrii i Iraku przyjechało około 1700 dżihadystów. Nie wiadomo ilu z nich przeżyło. Na razie francuskie władze nie kwapią się, by sprowadzać ich do kraju. Pod uwagę brane jest przyjęcie tylko dzieci.

Podczas wizyty w Paryżu w lutym prezydent Iraku Barham Salih oświadczył, że wszystkich 13 schwytanych islamistów z Francji będzie sądzonych zgodnie z prawem irackim.

6 KOMENTARZE

  1. i DOBRZE ! ! ! ! !
    WYPALIĆ DO KOŃCA całe to ścierwo ! ! ! ! !
    A M E N ! ! ! ! !

  2. „Podczas wizyty w Paryżu w lutym prezydent Iraku Barham Salih oświadczył, że wszystkich 13 schwytanych islamistów z Francji będzie sądzonych zgodnie z prawem irackim.” I prawidłowo. A nie, że kogoś obywatelstwo chroni przed odpowiedzialnością. Niech zawisną wysoko.

  3. jeszcze zeby sie wzieli za „polskich” terorystow np.Trzaskowski ,Tuleja, szczur i inni pseudoaktorzyny

  4. Witam. Wreszcie jakiś sąd który nie stoi po stronie przestępców, zbrodniarzy wojennych tylko, STANĄŁ po stronie Ofiar. Polsko i Europo patrz i naucz się powtórnie co robi się z TERRORYSTAMI … a.LE, ŻEBY NIE BYŁO A ŁATWO. TRZEBA DOSTAĆ TYCH CO ICH FINANSUJĄ. A, o to już inna „Bajka”

Comments are closed.