Najnowsze informacje o wyborach do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja dwa razy wyższa niż w 2014 roku

Frekwencja w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godz. 17 wyniosła 32,51 proc. – podała Państwowa Komisja Wyborcza. Lokale wyborcze otwarto o godz. 7.

Pięć lat temu w wyborach do PE frekwencja na godz. 17.30 wynosiła 16,91 proc.

Polacy wybierają 52 europosłów spośród 866 kandydatów. Do zakończenia głosowania, czyli do godz. 21 trwa cisza wyborcza.

Do udziału w głosowaniu w Polsce uprawnionych jest 29 mln 752 tys. 034 wyborców; wybory odbywają się w 27 286 obwodach głosowania. Polacy przebywający podczas eurowyborów za granicą zagłosują w jednym z 203 obwodów głosowania utworzonych poza granicami Polski; będą wybierali kandydatów z okręgu warszawskiego (obejmującego Warszawę i okoliczne powiaty). (PAP)

18 KOMENTARZE

 1. Frekwencja powala, choć w mojej dzielnicy sporo ludzi do lokalu szło na bosaka.

 2. Boję się, że lewactwo wygra. PiS to dla mnie jeszcze znośne lewactwo, ale wiosna (celowo z małej litery) oraz koalicja europejska to straszne. Ludzie ich nie odróżniają i wybiorą zobaczycie. Byleby dobrze liczyli głosy, Konfederacja jak dostanie 5% lub 10 to będzie cudownie. Na więcej nie ma co liczyć.

 3. No pisiorki zydowskie bujta sie!!!!!!
  Juz mamy dosyc tego zydostwa w Polsce.

 4. Kto jeszcze nie był, niech idzie. Każdy, kto się interesuje polityką, powinien zagłosować.

 5. marekk wyrzuć czerwoną legitymację albo dokładniej śledź politykę. Tu nie chodzi o PIS i kolorową koalicję ale o mądrych do reprezentowania Polski, nie „kraju”- tzw wyspy wolności a POLSKI. Tu nie chodzi aby jednostką żyło się lepiej ale wszystkim Polakom w naszym narodzie. Co tu mają do tego slogany jak żydokomuna czy pisiory czy inne. Łapy precz od handlowania naszymi umysłami. Łapy precz od naszej Polskiej wolności. Łapy precz od naszej narodowości. Zboczeńcy, złodzieje, feudaliści, egoiści niech rządzą w soich krajach. Kiedyś rządzili nami czerwonoarmiści a dziś chcą rządzić czerwonokapitaliści

  • Nie ma takiego słowa „jednostką” baranie jeden! Słowa typu: ludzią, kobietą, rodzicą, istotą i wreszcie twoją jednostką zaczeły pojawiać się w internecie kiedy ukraińcy masowo przybyli do Polski. Won na ukraine bandersynie!

 6. ufff przepraszam, ale nie jesteś na moim poziomie do dyskusji. Wróć do szkoły i ucz się dobrze języka polskiego i historii a potem startuj do Polityki. Bo do dziś krajem rządzą tylko w większości Prawnicy, Historycy a w poprzedniej kadencji bankierzy ,,, z Twojego wykształcenia :)

  • Ukr pisze że jest Polakiem? Dobrze że nie napisał że jest Polakię hehehe. Jak tylko Konfederacja obejmie rządy to wylecicie stąd na zbity pysk razem z żydami.

 7. jeśli wyślemy do Brukseli idiotów, to znaczy, że zrobiliśmy im dobrze, i że idioci na nich głosowali a nie ludzie z rozsądku. Sami wtedy nadal będziemy sobie paskudzili w ten sam nocnik, a może i gorszy. W dzisiejszych wyborach okaże się czy Polacy to nadal ciemnogród

  • Ukry nie mają prawa głosu w Polsce. Wybraliście sobie żyda na prezydenta to teraz wracać do siebie budować silną ukrainę. Pan prezydent zełenski obiecał że da wam chleba da. Więc w tył zwrot do banderstanu.

 8. ku… pedalstwo na trzecim miejscu. Kto na tę zboczoną Partię głosował? Kto głosował na debila Korwin. O matko! Miej ten kraj w swej opiece.

  • Ukrom nawet ręki nie podam. Żydki już wam porządek zrobią w tym śmierdzącym kraju aż będziecie uciekać do rosji. Ale co wam zależy? rodzoną matke byście zatłukli byle by tylko „ława Ukrajini! Herojam sława!”

 9. no i tu się wydałeś. Piszesz „Wam”. A to ty nie jesteś w Polsce? A to ty nie jesteś Polakiem. Piszesz takie bzdury jak byś się naćpał czegoś. Ty lepiej idź do doktora, bo coś się z Tobą dziwnego dzieje, a Ty o tym nie wiesz i nie pluj na nasz Kraj

Comments are closed.