Najnowsze wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zliczono głosy z prawie 100 proc. obwodowych komisji wyborczych

Parlament Europejski - zdjęcie ilustracyjne. / foto: europarl.europa.eu
Parlament Europejski - zdjęcie ilustracyjne. / foto: europarl.europa.eu

W wyborach do PE PiS otrzymało 45,56 proc. głosów, Koalicja Europejska – 38,3 proc., Wiosna – 6,04 proc., Konfederacja – 4,55 proc., Kukiz’15 – 3,7 proc., Lewica Razem – 1,24 proc. – wynika z danych PKW przeliczonych z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce.

Wyniki z 99,31 proc. komisji wyborczych PKW podała na stronie internetowej w poniedziałek ok. godz. 8.30. Brakuje jeszcze protokołów z 187 obwodowych komisji wyborczych.

Wyniki te oznaczają, że mandaty w Parlamencie Europejskim uzyskają tylko trzy komitety – PiS, Koalicja Europejska i Wiosna.

Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego. Jeśli te wyniki się nie zmienią, Konfederacja nie zdobędzie mandatu w PE, choć wcześniejsze wyniki sondażowe dawały jej mandaty.

PKW podała także frekwencję dla 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych. Średnia frekwencja dla całego kraju wyniosła 45,61 proc.

Największa frekwencja była w okręgu nr 4 Warszawa – 60,4 proc. Najniższa w okręgu nr 3 Olsztyn – 38,97 proc. Przekłada się to na wyniki frekwencji w województwach. Dla mazowieckiego jest to 52,47 proc., a warmińsko-mazurskie 37,24 proc.

Średnia frekwencja dla dużych miast (powyżej 250 tys. mieszkańców) wyniosła 56,48 proc. Najwyższa frekwencja była w Warszawie – 62,52 proc., a najniższa w Białymstoku – 49,63 proc.

Frekwencja w miejskich obwodach wyborczych wyniosła 48,64 proc., a w wiejskich – 40,69 proc. Najniższa frekwencja była w gminie Zębowice (woj. opolskie) – 21,76 proc.

Wcześniej na porannej konferencji prasowej wiceprzewodniczący PKW Sylwester Marciniak oświadczył, że ostateczne wyniki w wyborach do Parlamentu Europejskiego zostaną podane możliwie najszybciej. „To kwestia godzin” – podkreślił.

Wówczas PKW podawała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego przeliczone z 95,9 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce. „Biorąc pod uwagę, że od zakończenia głosowania minęło 10 godzin to nie pamiętam, żeby o tej porze tyle już protokołów komisji obwodowych trafiło do systemu” – zauważył Marciniak.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że z uwagi na „skomplikowany charakter” wyliczenia mandatów do PE, jest jeszcze zbyt mało danych, żeby określić, jakie komitety i kto konkretny otrzyma mandat.

„Musimy mieć protokoły ze wszystkich (13) komisji okręgowych, żeby przejść do kolejnych etapów podziału mandatów na poszczególne komitety” – wskazał wiceszef PKW.(PAP)

129 KOMENTARZE

  • Pedal czy nie pedal, ale gdyby nie blazen Mikke, wynik bylby lepszy.
   Ten czlowiek wydaje sie nie zdawac sobie sprawy jaki potezny jest jego elektorat negatywny.

   • On myśli że jak będzie wychwalał Putina i chińskich komunistów to wygra wybory.

   • @Paulina
    Bzdura, to właśnie koalicja z szurami jak Kaja Godek, Daun, nacjole, sprawiła, że Korwin dostał mniej głosów niż poprzednio.

    • „Mniej” czyli ile konkretnie? ile dostał głosów 5 lat temu a ile wczoraj? są już dane?

   • @Paulina
    Bzdura, to właśnie przez koalicje z takimi ludźmi jak Kaja Płodek, Daun, antyszczepionkowcy JKM dostał mniej głosów niż poprzednio.

    • Oczywiście, jak Konfederacja będzie za eksterminacją własnego narodu w stadium prenatalnym, napierd…niem tych niemowląt, którym uda się przyjść na świat, tuzinami szczepień tuz po urodzeniu, zrezygnuje z wartości, na których przez 1000 lat była oparta Polska, to sukces wyborczy gwarantowany…
     A tak w ogóle, to lecz się trollu ma mózg.

     • Prawda jest taka, że jedyna partia reprezentująca interesy narodu polskiego, jedyna partia sprzeciwiająca się roszczeniom żydowskim i przekształcaniu UE w totalitarny kołchoz (co będzie miało miejsce w najbliższych latach), nie miała prawa wejść do głównonurtowej polityki. Przez noc po wyborach, ci co trzeba, zrobili co trzeba. I co im zrobimy? Jak to teraz zweryfikować?

     • Niczym sie nie różnimy od Kongo, taka sama korupcja, bezprawie ale akurat to my mamy cudowne struktury, czystych jak łza, ludzi liczących głosy.

 1. Zliczono głosy z prawie 100 proc. obwodowych komisji wyborczych i oczywiście ogromny sukces odniosła KoŃfederacja – trzecia siła w Polsce… czy jakoś tak.
  Ale skoro Sośnierz – najlepsze coście mieli – wylądował na dziesiątej pozycji listy, to dobrze wam tak, lebry :-DDD

  • Litościwy pan Bóg zlitował się nad Konfederacją i nie zabrał jej nielicznych posłów. Co za pomysł, żeby posłowie Konfederacji rezygnowali z mandatów i wybierali się do Brukseli. W sejmie posła konfederata zastępuje przecież kolejny z listy, który nie jest konfederatem.

  • Kupili cię sprzedawczyku Polski, to chociaż miej tą odrobinę honoru (być może wiesz co to ?) i zamilcz ! Wy potraficie tylko zdradzać, kraść i kłamać !

 2. Przez noc nastąpił „cud nad urną” i Konfederacja straciła ponad 1,5%, a w telewizji mówili, że wyniki exit poll różnią się od tych faktycznych zwykle nie więcej niż kilka dziesiątych procenta, czyli powinni mieć w najgorszym układzie tyle co w late pollu czyli 5,2%. To jest ewidentne fałszerstwo i Konfederacja powinna domagać się ponownego przeliczenia wszystkich głósów w obecności swoich przedstawicieli. W jakim państwie my zyjemy?

  • Żałosne. Ufasz temu co ktoś powie „a w telewizji mówili, że wyniki exit poll różnią się od tych faktycznych zwykle nie więcej niż kilka dziesiątych procenta”, zakładasz, że ktoś fałszuje tak ważne wybory, głosujesz na Konfederację. No nic jak tylko debil na komputerem co mysli, że z każdej strony chcą mu zrobić krzywdę i tylko HUR DURR PIS JEST ZUYYY. Poziom dna.

   • Wiesz ze wedlug tych wyborów w Polsce jest większe poparcie dla pederastów, dewiantów i sodomitów niż dla normalnych ludzi? Wynik wyborów to robienie kurtyzany z logiki wyborców! Przypomnij sobie jak wyglądały tęczowe marsze, przechodziły tylko dlatego bo miały obstawę policji! A teraz popatrz na wynik wyborów! To jedno wielkie oszustwo!

    • A kto jest normalnym człowiekiem? JKM wychwalający Putina, chińskich komunistów i irańskich islamistów?

     • Moim zdaniem normalni są męscy mężczyźni uprawiający stosunki doodbytnicze z kakaukiem

 3. Panie Jacku Holborn, larum grają a Ty milczysz.
  Panie Jacku Holborn, wiem, że nie podziela Pan moich żali. Jeszcze raz moje serdeczne kondolencje.
  Wiem, że przykrych wieści niemile się słucha, a już komentarzy do nich wcale.
  Przyznaję też mi przykro, tyle tylko, że się tego obawiałem.

  • Też to zakładałem, jak najbardziej. Kondolencje przyjęte. Łączę się w bólu i nadziei.

 4. czyli poprzednie wybory do pe to byl wyskok, albo wypadek przy pracy komunistów
  a nie jakas realna sytuacja

 5. W poprzednich wyborach PiS dał słabszych kandydatów plus spójrz na frekwencję, rekordowa.

 6. Kakao 6,04, Konfederacja 4,55. Wynika z tego, że w Polin jest więcej pederastów niż Polaków.

 7. JKM powiedział, że nie wyklucza koalicji z PiSem, to część jego potencjalnych wyborców zagłosowała właśnie na nich, zaś inni zostali w domu, bo nie chcieli głosować na łże-prawicę.
  Jedno jest pozytywne – Konfederacja nie rozpadnie się z powodu niesnasek i zazdrości o to, że jeden się dostał do PE, a inny nie.

  • W wyborach do Sejmu jest próg 8% dla Konfederacji w obecnej sytuacji nie ma szans.

 8. Niedziwie się wynikowi konfederacji. Jedyni inteligentni w niej ludzie, to braun i jakubiak. Kto o zdrowych zmysłach liczył że 1/4 polski zagłosuje na liroja, mike czy sośnieża? A najgorsze jest to że w tym kraju jest w śród tych głosujących 6% dewiantów!

  • Kto o zdrowych zmysłach liczył, że 6 procent Polski zagłosuje na człekokształtnego TYLKO DLATEGO, że jest zboczeńcem?

 9. REDAKCJA i psychol o ksywce „kierownik episkopatu”. W jakimś promilu Redakcja tutejsza też jest winna przegranej. Wielu znajomych zachęconych, którzy zaglądnęli na ten portal ZREZYGNOWAŁO z głosowania na Konfederację , widząc grasujących tutaj PSYCHOPATÓW jak w/w reproduktor „won ch….u, sprdlaj, cwelu, sprdlj od mojego nicka” itp., uznając Was za środowisko NIEPOWAŻNE tolerujące takie COŚ. GDZIE TU normalny, spokojny konserwatyzm ? Zróbcie coś z tym przed wyborami jesienią.

  • @Bobo, wydaje się, że masz rację.
   Kiedyś o tym pisałem, poniżej wybrane cytaty, pisownia oryginalna:

   Ty ch…prdly !
   Zajmij się swoją UPAdlina !
   Ty ch…u prdly !
   Ty jesteś teczowy.
   Won ch…u od mojego nicka.

   Kierowniku.. Chyba SAM jestes „Ch..prd..nym” :)
   Sądząc po poziomie,jaki reprezentujesz :) ..

   Heniu,wygladasz na rozsadnego chlopca;nie psuj tego wizerunku I pomysl nieco zanim cos nabazgrzesz. ;)

   Ty masz, kolo coś z deklem chyba :) ..
   No, ale każdy śpiewać może :) ..

   Jeśli napiszę że są czarni to będę niedobry?

   Widac na filmie ze jeden z nich to murzyn, dla tych zwierzat to naturalne
   Odwal sie od niggersów ch…u prdly!!!
   Ty ch…u prdly !
   Won od mojego nicka!

   Tomaszku ,mama cie wola !

   Może to ty jesteś „pan Sommer”?

   Jesteś jednym z przedstawicieli LGBTCweli mających ból odbytu pod każdym artykułem niezgodnym z socjalistyczną teorią dla ciot.

   Wam komuchom wciąż się marzy cenzura. Z ciebie taki sam Ironiusz jak z tamtego kierownik. Won na lgbtVN fora – tam macie i przypisane nicki i wasz ulubiony komuszy klimat. Tu jest Polska, intelektualne zamordystyczne cwele. Won.

   „Zen” ,jesteś ten durny że sam nawet pojecia nie masz jak się samozaorales, kołku umyslowy.

   Przecież cenzura istnieje w Rosji i Chinach a JKM uwielbia Putina i chińskich komunistów

   Ty lewicowa niedorajdo – dopisz sobie jeszcze jeden komentarz do swojej żopolubnej listy: jesteś lewackim śmieciem jeżeli się domagasz cenzury. Spadaj do twego guru michnika.

   przecież to JKM twierdzi że niskie koszty pracy są dobre

  • Typie, przecież ten portal to jakiś smutny żart jest, codziennie wiadomości o jakimś grajku discopolo, prawie codzinnie wiadomości o jakimś wróżbicie tym co sobie ubzdurał, krzykliwe newsy o końcu świata, albo zapowiedzi wojny.
   Każdy news jest krzykliwy i ma sprawiac wrazenie sensacji.
   Do tego kompletny brak moderacji i brak unikalności nicków, to raj dla trolli.
   Nczas to szmatławiec jakich mało

 10. I tak już jest lepszy wynik, niż KNP – które zdobyło w poprzednich wyborach 505 586 głosów i weszło.

 11. Wybory fałszowane czy nie, polactwo głosuje na syjonistów, sodomitów i folksdojczów. Taka jest niestety prawda. Wydaje mi się, że dopiero czwarty rozbiór Polski albo pierwsza niewola żydowska są w stanie tym durniom otworzyć oczy.
  Na razie musimy maszerować z tymi durniami ku naszemu wspólnemu przeznaczeniu.

  • Przecież JKM twierdzi że niewola żydowska Polski trwa od 1990 roku a wcześniej w PRL był prawiczkowy raj bo rządziło KGB np. Kiszczak

   • JKM to może brać udział w polityce wyłącznie jako żywy rekwizyt, co by konfederacja nie straciła głosów kuców, jeśli go nie będzie, natomiast powinien mieć absolutny zakaz wypowiadania się, zwłaszcza publicznie.

  • Ale Polacy nie wiedzą, że głosują na syjonistów i folksdojczów! W tym rzecz. Przecież w mass mediach kuskokaczyńskie się w ten sposób nie przedstawiają.

 12. Masakra jakie ugrupowania weszły do pe. Z drugiej nie ma obciachu, bo konfederacja wstyd by przyniosła w Europie.

  • Konfederacja przynosiła by wstyd, bo robiliby zdjęcia zapijaczonemu , obsikanemu, śmierdzącemu moczem Junckerowi. A takich rzeczy w cywilizowanej Europie nie można robić, nie można śmiać się z ludzkich ułomności czy nałogów. Precz z Konfederacją, niech żyje piękna, zjednoczona, ubogacona imigrantami Unia Europejska!!!

  • No w Czechach przeprowadzono sondaż 18-30 lat, meżczyźni 29% na Konfederacje, kobiety po, pis, wiosna. Gdzie są te głosy meżczyzn?

 13. Ktos to powiedział : Kaczyński zrobi absolutnie wszystko, żeby wygrać wybory no i zrobił ,( zgodnie z wykładnią Talmudu zresztą : wszystko jest usprawiedliwione , nawet zbrodnia , gdyby to w najmniejszym nawet stopniu mogło zaszkodzić żydowi) fałszerstwo wyborów to jeszcze nie zbrodnia ale krok w tym kierunku

 14. Każdy dostaje tylko to, czego chce. Polacy chcą państwa PiS-u, będą więc je mieli.

Comments are closed.