Przestępcy kochają Koalicję Europejską i Biedronia. Schetyna musi być zadowolony ze swoich wyborców

Więzienie fot. Wikimedia Commons / Grzegorz Schetyna fot. PAP
Więzienie fot. Wikimedia Commons / Grzegorz Schetyna fot. PAP

Preferencje wyborców lubią ulegać zmianom, ale zdecydowanie nie w tym przypadku. Osadzeni w zakładach karnych i aresztach śledczych od lat są wiernymi wyborcami Platformy Obywatelskiej, a od niedawna także całej Koalicji Europejskiej i partii Roberta Biedronia. 

Szczegółowe wyniki prezentowane przez PKW nie pozostawiają wątpliwości, więźniowie są zdecydowanie zwolennikami totalnej opozycji. We wczorajszych wyborach Koalicja Europejska i partia Wiosna Roberta Biedronia wręcz miażdżyły swoich przeciwników.

Przykładem może być chociażby Areszt Śledczy Warszawa Grochów w którym to zagłosowało 259 osadzonych. Spośród nich, aż 110 oddało głos na Koalicję Europejską. Najwięcej uzyskał oczywiście lider listy Włodzimierz Cimoszewicz.

Drugie miejsce zajęła Wiosna Roberta Biedronia, na którą zagłosowało 61 osób. Dla porównania na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało tylko 28 więźniów, a na Konfederację 13.

Aby pokazać, że nie jest to tylko warszawski trend można spojrzeć na zdecydowanie bardziej PiSowski Radom. W tym przypadku na KE zagłosowało 72 więźniów, przy zaledwie 22 głosach na Prawo i Sprawiedliwość.

Idąc jeszcze dalej, a mianowicie do bastionu PiSu, czyli na Podkarpacie, zaglądamy do wyników zakładu karnego w Rzeszowie. Tam Koalicja Europejska uzyskała 142 głosy, zaś Prawo i Sprawiedliwość zaledwie 63.

Źródło: PKW / NCzas.com

Comments are closed.