SZOK! Wyniki wyborów różnią się zasadniczo od prognoz. Konfederacja nie wchodzi do Parlamentu Europejskiego

Liderzy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy podczas konwencji w Warszawie. / foto: PAP
Liderzy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy podczas konwencji w Warszawie. / foto: PAP

Po przeliczeniu głosów z ponad 95,9 proc. obwodowych komisji wyborczych Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy ma wynik poniżej 5 proc. Tak informuje strona internetowa Państwowej Komisji Wyborczej.

Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej po zliczeniu głosów z 24566 obwodowych komisji wyborczych, tj. 95,9 % wszystkich komisji, Konfederacja osiąga wynik 4,55 proc.

PiS zbiera aż 46,01 proc., Koalicja Europejska 37,87 proc., Wiosna Biedronia 6,02 proc. a Kukiz’15 3,71 proc.

Jeżeli taki wynik się utrzyma oznacza to, że Konfederacja nie wprowadzi ani jednego przedstawiciela do Parlamentu Europejskiego.

PKW podała także frekwencję dla 90,09 proc. obwodowych komisji wyborczych. Średnia frekwencja dla całego kraju wyniosła 45,09 proc.

Największa była w okręgu nr.4 Warszawa, gdzie wyniosła aż 60,41 proc. Najniższa w okręgu nr.3 Olsztyn 38,95 proc. Przekłada się to na wyniki frekwencji w województwach. Dla mazowieckiego jest to 52,30 proc. a warmińsko – mazurskie 37,20 proc.

Źródło: pkw.gov.pl/PAP

151 KOMENTARZE

 1. I tak już jest lepszy wynik, niż KNP – które zdobyło w poprzednich wyborach 505 586 głosów i weszło.

 2. A ja czegos nie rozumiem moze ktos mmnie oswieci: liczba glosow jest 12mln mamy niby frekwencje 45% czyli prawie polowa czyli daje to w sumie niecale 30mln ludzi uprawnionyc do glosowania? a mamy w polsce wg wiki 38mnl ludzi – gdzie sie podzialo 10mln ludzi? nie maja uprawnien do glsowania?!

 3. Może Polska po prostu prosi się o niewolę. Za trzy szekle i dwa mamroty na łeb. Przestałem być patriotą, bo nie utożsamiam się z 10 mln ludzi.

 4. Ja przestałem być NACJONALISTĄ. Nie utożsamiam się już z tym narodem, to naród ludzi przegranych , dla których jedynym celem w życiu jest się schlać. Ludzi bez pomysłu i bez ambicji, którzy ambitne, kreatywne, zaradne jednostki będą w miarę możliwości tłamsić. Memy nienawiści do „somsiada” nie wzięły się znikąd. W tym narodzie komunizm autentycznie żyje!
  Patriotą nigdy nie przestanę być, bo na tej ziemi się urodziłem, na jej historii i literaturze się wychowałem i pragnę być wolnym tu, na tej ziemi, nie na drugim końcu świata.

  • Chodzi o to żeby być kreatorem rzeczywistości i zmienić ten naród bez żadnego rozczulania się jaki teraz jest. I podejść do tego na zimno.

 5. SZOK! Nie wiem co napisać wszystkie sondaże pokazywały, że Konfederacja przekroczy próg wyborczy, pozostało tylko pytanie jak mocno, wynik 6,1 mnie rozczarował, a tu taka niespodzianka.. Analiza: 40% głosów na pis to obywatele po 60! Widać niesamowicie zmotywowani, w sieci dotarłem do informacji o call-center pisu. Widać jasno: postawili na emerytów, emerytów, którzy o Konfederacji nic nie słyszeli = jedynym źródłem informacji o istnieniu tej partii był internet, a emeryci dostali 13 emeryturę i telefon prosimy iść bo będzie źle odbiorą wszystko i się udało :(

 6. Trzeba bylo isc do wyborow z Kukizem – bylyby ze 4 mandaty. A tak wyszla lipa.

 7. Na jesien pisdielcy wygraja wybory ( w ich wypadku to beda ostatnie wybory) poniewaz polacy nie dostali mocno po kieszeni, a inflacja tuz-tuz. Cierpliwosci wolnosciowca zycze.

 8. Wolnosciowca? A co to znaczy? Poziom wyborców Konfederacji mówi sam za siebie. Gimnazjum hehe

 9. 4,55 % przy nieistnieniu w praktyce Konfederacji w mediach głównego, to nie jest źle. Za sukces należy poczytać to, że naczelnik i premier zaczęli wygłaszać buńczuczne oświadczenia o tym , że nikomu nie będą płacić w związku z wojną (jak będzie zobaczymy), co jednak ciut im wiąże ręce. Teraz zatem zwolennicy Konfederacji (bez względu na motywy jej popierania, bo najbardziej dla Polski znaczący, to utrudnienie PiSowi prowadzenie służalczej polityki wobec Żydów posługujących się USA) powinni po prostu brać się do roboty , a nie skarżyć się , że im krasnoludki szczają do mleka. Bez mediów i bez kasy należy przekonywać ludzi z własnego kręgu, w pracy , w szkole. Teraz będzie trudniej, bo ośrodki zewnętrzne wrogie Polsce zrobią wiele, aby w Polsce funkcjonowały jedynie stronnictwa : ruskie , pruskie i amerykańsko-żydowskie. Na dodatek dość sprytnie PiS ze swoją machiną propagandową robi z Konfederacji ruską agenturę (skoro już o Konfederacji się mówi), co niestety trudne nie jest , skoro Korwin i Braun i inni odlatują i albo udzielają po ch. jakichś wywiadów kacpom, albo snują jakieś sraty pierdaty o współpracy z Rosją i nie chcą spojrzeć prawdzie w oczy, że Polska nie tylko , że nie ma żadnych przyjaciół , to niektórzy po prostu nas nienawidzą , a co najwyżej akceptują nas jedynie jako ofiarę ich dominacji. A dotyczy to i Rosji i Żydów i Niemiec. Zero złudzeń. Taki mamy klimat.

Comments are closed.