Wolnorynkowiec Gwiazdowski o wyborach: „PiS oddał rodzinom 500 plus”

Jarosław Kaczyński i Robert Gwiazdowski/fot. PAP/YouTube/Onet Rano
Jarosław Kaczyński i Robert Gwiazdowski/fot. PAP/YouTube/Onet Rano

Ledwie skończyły się wybory i pojawia się mnóstwo komentarzy na temat tego, dlaczego wygrali ci a nie inni. Głos zabrał także Robert Gwiazdowski.

Gwiazdowski nagle wyrósł jako „wolnościowa alternatywa”, którą dziwnym trafem wspierali członkowie ugrupowania rządzącego.

Przedstawiany jako wolnościowiec alternatywny dla POPiS-u Robert Gwiazdowski skomentował wyniki wyborów. Jak napisał, PiS zwycięstwo zawdzięcza temu, że… oddawał rodzinom pieniądze.

PiS przekupił wyborców-twierdzi PO. Owszem chęć posiadania więcej jest naturalna. Z 6000 zł, które rząd ściąga bezpośrednio i pośrednio z pracującej rodziny, PiS oddał jej 500 zł na jedno dziecko – napisał na Twitterze Robert Gwiazdowski.

Trzeba było tej rodzinie mniej zabierać jak rządziliście. Może byście nie przegrali – dodał.

24 KOMENTARZE

 1. No o co chodzi?
  Przeciez powiedzial dokladnie to samo co Michalkiewicz.
  No chyba ze wina Gwiazdowskiego polega na tym, ze nie jest z druzyny Korwina. To wtedy tak… oczywiscie… zle mowi.

 2. Czego redaktorki w tej wypowiedzi nie rozumieją?

  Przecież nie poparł socjalistycznego rozdawnictwa w postaci 500+ (w przeciwieństwie do Konfederacji, która w Sejmie poparła rozszerzenie tego programu – tu od razu uwaga dla wolniej łapiących Guli i tego drugiego z „PiS” w nicku – nie, nie jeden tylko Jakubiak i nie, Wolność nie była przeciw), tylko zauważył, że jedni i drudzy zabierali podatnikowi, ale PiS stworzył iluzję, że coś z tego choć oddaje.

  • Wyniki głosowania Konfederacji w sprawie rozszerzenia 500+ na 1sze dziecko (Głosowanie nr 54 dnia 26-04-2019): Marek Jakubiak (FdR) – Za, Liroy-Marzec Piotr (Skuteczni) – Za, Winnicki Robert (RN) – Nie głosował, Wilk Jacek (Wolność/KORWiN) – Nie głosował, Kulesza Jakub (Wolność/KORWiN) – Przeciw. Jak z tego wydedukowałeś że Wolność/KORWiN nie była przeciw 500+?

   • Tak wydedukowałem, że Liroy jest również członkiem Wolności. Nazywa się to obecnie Wolność i Skuteczni. Liroy był kandydatem Wolności na prezydenta Kielc. A więc Wolność, co najwyzej, się podzieliła.

    • Korwin z Wilkiem zagłosowaliby przeciw socjalistycznemu rozdawnictwu tępa lewacka dzido i właśnie na takich ludzi głosuje.

     „Socjalizm jest niemoralny. Dawanie czegokolwiek za darmo jest demoralizujące. A więc zgubne dla narodu. Głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym, niż pochwalanie rabunku i kradzieży!”
     Janusz Korwin Mikke, 14 kwiecień 2019

    • Proszę nie konfabulować. Nie ma takiej partii Wolność i Skuteczni. 22 listopada 2018 powstało koło poselskie Wolność i Skuteczni, tak jak teraz powstało koło poselskie Konfederacja ale przez to nikt nie mówi że poseł Winnicki jest w Wolności.

     • 100 / 100
      T u m u ś _ t o _ ż y d o p i s o w s k i _ k o n f a b u l a n t .

      Konfabukacja – termin oznaczający uzupełnianie brakujących wspomnień informacjami nieprawdziwymi.

      Konfabulacja różni się od świadomego zmyślenia tym, że konfabulujący człowiek jest przekonany o prawdziwości swoich wspomnień.

      Naprawdę, bardzo rzadko się zdarza by ktoś (tutaj: Tumuś) tak bardzo pasował do encyklopedycznej definicji.

      Konfabulacja to zaburzenia psychiczne. Pacjent nie leczony (jak zdaje sie Tumuś) może popaść w poważne kłopoty psychiczne. Zazwyczaj przyczyną pojawienia się konfabulacji jest jakiś uraz głowy (mózgu).

    • Liroy nie jest członkiem wolności tępy imbecylu.

  • Nie? Dwóch posłów było i sprawdź sobie na stronach sejmowych, jak głosowali w sprawie 500 plus.

   Naprawdę, czasem lepiej wiedzieć, niż żyć w błogiej nieświadomości.

 3. Pan Robert jak zwykle celnie. Kiedy kleptokraci myślą, że bawią się w Robin Hooda to jest tragikomicznie.

 4. Te ch…..e z Konfederacji też mogły zaproponować 500, a nawet 1500 + . Polskie barany by to kupiły i wysłały by ich do Brukseli na stanowiska. A tak, poszły się cwelom te posady prdolić. To już gładki, świecący Biedroń miał lepszą kampanię, mniam.

 5. PIS będzie rządzić przez kolejne trzy kadencje. Jeżeli KE rozpadnie się, a wszystko na to wskazuje (PSL) to PISiory będą miały większość konstytucyjną. „Wolność” niech sobie wejdzie z nimi w koalicję, bo w innym razie nie przekroczą progu wyborczego przez przez kolejnych 100 lat i będą oscylować w okolicach 4%, ale nigdy nie przekroczą 5. Korwin wkrótce pewnie powie dojść i przejdzie sobie na zasłużoną emeryturę, a wtedy poparcie jeszcze bardziej spadnie. Przecież jest to główna twarz tej partii. Wiplera już dawno nie ma, a Berkowicz nie dorósł do rządzenia partią.

  • Polska zmierza w kierunku scenariusza Greckiego czyli powolny upadek gospodarczy z ogromnym długiem publicznym i całkowitym uzależnieniem od Niemiec.

 6. 0,5% w połowie okręgów, więc można założyć, że gdyby start był w całym Kraju, to by było całe 1% (ale podpisów nie zebraliście a trzeba bezwzględnie).
  Dołącza PFP do KonfedeRACJI ?
  Czy znów sztuczne „argumenty” na siłę Pan poda aby PiS mogło nadal utrwalać socjalizm ?

 7. Żaden z niego liberał, niech KORWiN idzie sam, bez nazioli i bez socjaldemokratów pokroju PFP.

 8. Skąd oni wzięli te pieniądze żeby dać ludziom? No skąd oni je wzięli? Zarobili je w sektorze prywatnym? Nie, bo oni są całkowicie spłukani, są biedakami, nie są multimiliarderami. Kaczyński nie ma nawet pieniędzy na budowę wieżowców, a co co dopiero na to żeby dać 500 zł na każde dziecko. PiS prócz obniżki wieku emerytalnego nie dotrzymał żadnej obietnicy wyborczej, bo jeśli ktoś mówi, że da 500 zł na każde dziecko to musi dotrzymać obietnicy i faktycznie dać ze swoich na każde dziecko, a nie zabrać ludziom pieniądze w podatkach, a potem oddać tych pieniędzy mniej niż zabrał – takiej praktyki nie nazywa się „dawaniem”, na coś takiego jest inne określenie – „kradzież”. W mojej cywilizacji szanuje się zasadę która mówi, że umów trzeba dotrzymywać, a PiS nie dotrzymał obietnicy i stracił honor już dawno. Czy gang bandytów który rabuje ludzi a potem oddaje im trochę mniej niż zrabował można nazywać mężami stanu? Bandytów kiedyś się wieszało. Teraz niech Kaczyński i spółka dotrzymają swojej obietnicy, niech zarobią pieniądze w sektorze prywatnym i dadzą 500 zł na każde dziecko – trzeba się liczyć ze słowami które się wypowiada.

  Rozdawnictwo to jest wtedy jeśli ktoś faktycznie rozdaje, a PiS nie rozdaje żadnych pieniędzy, tylko po prostu kradnie i nic więcej. Państwo Polskie nie pomnaża kapitału, w nic nie inwestuje i niczego nie produkuje, wręcz przeciwnie – spółki skarbu państwa notują same straty, w budżecie jest deficyt, który spłacają podatnicy – czyli konsumenci. Najbiedniejsi robotnicy dokładają się swoją krwawicą do pensji tych urzędniczych darmozjadów. Nie wyczaruje się pieniędzy i potrzebnych dóbr – to jest niemożliwe. Ludzie pracują i płacą coraz więcej podatków na tych złodziei, bo ceny rosną.

  Skoro to jest takie dobre to dlaczego nie ukraść więcej i nie wprowadzić socjalu 1000+? Najlepiej żeby pieniądze leżały na ulicach jak w Wenezueli, to wtedy dopiero popyt nakręci gospodarkę. PiS marnuje koniunkturę gospodarczą, a pieniądze są przeżerane.

  Polska jest w gorszej sytuacji, niż bogate kraje zachodu. Polityka PiS-u jest szkodliwa i będzie miała poważne negatywne skutki w przyszłości. W krajach zachodu socjal jeszcze jakoś się trzyma, bo są to kraje które znajdują się w czołówce najbogatszych krajów na świecie i ludziom nie opłaca się nigdzie stamtąd wyjeżdżać, bo w zasadzie nie mają gdzie, a gdy w Polsce wprowadzi się to samo co na zachodzie to ludzie będą uciekać do krajów bogatszych – czyli oczywiście na zachód. Trzeba być debilem żeby popierać socjal w Polsce. Programy socjalne ściągną do Polski samych najgorszych łobuzów – Dlatego każdy kto głosował za socjalami powinien być postawiony pod trybunał stanu. Nie ma litości dla takich szkodników.

  Jeśli ktoś popiera socjale które będą miały tragiczne skutki w przyszłości, to jest socjalistą i szkodnikiem tak jak politycy PiS. 500+ Mieszkanie+ Mama 4+ i inne zasiłki to są komunistyczne i anty-rodzinne programy które przyczynią się do patologii, będą rozbijać rodziny, produkować samotne matki (komuniści zawsze walczyli z rodziną) i ściągną do kraju imigrantów którzy zamiast pracować, będą tylko brać zasiłki i rozrabiać. Te programy zdemoralizują społeczeństwo i jest bardzo prawdopodobne, że przyczynią się do obniżenia się ogólnego poziomu IQ Polskiego społeczeństwa.

  • Tyż prowda.
   Cała prawda – w szczególności gdy mówi to wolnorynkowiec – winna brzmieć:

   PiS ze ściągniętych ca 700- zł od wszystkich ludzi osiągających dochody (podatników) rozdał wybranej grupie po 500 zł na każde drugie i dalsze dziecko.
   Powiedzenie, że PiS „oddał” wprowadza w błąd, bo całkiem spora grupa obdarowanych to klienci opieki społecznej, nie płacący bezpośrednich podatków.

   Taka polityka w średnim, a na pewno długim okresie MUSI spowodować różnego rodzaju perturbacje ekonomiczne z drożyzna na czele.
   Polityka obniżania podatków takich skutków nie powoduje.

Comments are closed.