Rzeź prawicowych kont na Twitterze! „Usunięto profile związane z ustawą 447 i niemieckimi reparacjami dla Polski”. To dopiero początek?

Blokowanie kont Fot. Twitter

„Tysol” podaje, że tuż po wyborach usunięto między innymi konta: @KatynMemorialJC – informujące o działaniach podejmowanych dla obrony Pomnika Katyńskiego w Jersey City, konto @Reparations4POL – zajmujące się kwestią zaległych niemieckich reparacji dla Polski, konto @GerDeathCamps  – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat tzw. „polskich obozów”, konto @StopAct447 – zajmujące się sprawą amerykańskiej ustawy JUST 447, konto @PMI_Online (Polish Media Issues) – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat Polski w internecie.

Ofiarą poprawnych politycznie cenzorów padły też konta: @nsz_1942 – zajmujące się propagowaniem wiedzy na temat historii NSZ, konto @avanti_ultras89 – zajmujące się publikacją patriotycznych grafik, zdjęć i opraw meczowych, czy konto @Suwerenna – popularnego blogera zajmującego się miedzy innymi propagowaniem idei reparacji wojennych od Niemiec.

Reduta Dobrego Imienia zapowiedziała podjęcie działań prawnych. To zapewne tylko papierek lakmusowy do testowania zachowań internetu i metoda „etapowania” cenzury.

Źródło: Tygodnik Solidarność