Kuba Wojewódzki. Foto: Facebook: Kuba Wojewódzki - Król TVN
Kuba Wojewódzki. Foto: Facebook: Kuba Wojewódzki - Król TVN

Kuba Wojewódzki to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce. Samozwańczy „Król TVN” od lat prowadzi swój autorski program „Kuba Wojewódzki”. Obecnie na antenie TVN-u możemy oglądać najnowszą serię programu.

„Król TVN” wcześniej związany był przez lata z Polsatem, który zmienił na TVN w 2006 roku. Okazuje się jednak, co nie może zaskakiwać, że przygoda Kuby Wojewódzkiego z TVN-em i ogólnie mediami nie będzie trwać wiecznie.

Obecnie na antenie TVN-u możemy oglądać najnowszą serię programu „Kuby Wojewódzkiego”, która mimo popularnych gości nie cieszy się za dużą popularnością – w porównaniu do poprzednich edycji.

Michalkiewicz. The Movie

Premierowe odcinki 26. serii „Kuby Wojewódzkiego” na antenie TVN oglądać można we wtorki o godz. 22.30, począwszy od 26 lutego br. Trzy pierwsze z nich obejrzało średnio 911 tys. osób, co zapewniło stacji 11,08 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 16 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 13,42 proc. w grupie 16-59 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Spadająca oglądalność, oraz wzrastający wiek – Kuba Wojewódzki ma już 55 lat – muszą sprawiać, że zarówno on sam, jak i stacja będą rozważać zakończenie współpracy.

Wojewódzki w swojej autobiografii poinformował o tym, kiedy konkretnie ma zamiar odejść z mediów, a co się z tym wiąże, także zakończyć swój program na TVN.

Założyłem sobie kiedyś, że poprowadzę swój program do 60-tki. W tym porcie prawdopodobnie zakończę swoją przygodę medialną – napisał Wojewódzki. Jeżeli Wojewódzki dotrzyma słowa to z anteny zniknie w 2023 – w tym roku w sierpniu skończy właśnie 60 lat.