To są bogacze! Zenek Martyniuk i inne gwiazdy disco polo zarabiają krocie. Sprawdź, ile biorą za jeden koncert

Zenek Martyniuk oraz Marcin Miller. / foto: YouTube
Zenek Martyniuk oraz Marcin Miller. / foto: YouTube

Godzinny koncert za 30 tysięcy złotych i nawet 6 występów w weekend to norma dla największych polskich gwiazd disco polo. Najlepsi z najlepszych rocznie zarabiają miliony, a grają już ponad ćwierć wieku.

Zenek Martyniuk czy Marcin Miller, kto z nas nie zna ich największych przebojów. Szczególnie w ostatnich latach moda na disco polo wróciła, a największe gwiazdy tego nurtu muzycznego zaczynają zarabiać gigantyczne pieniądze. Do niedawna największe występy odbywały się na gminnych dożynkach, teraz to często największe hale koncertowe i amfiteatry w Polsce.

Mimo, że zarobki gwiazd polskiego-show biznesu to często temat tabu, w muzyce „dyskotekowej” to nie problem. Zdobycie informacji od menadżerów jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych znajomości.

Dodatkowo ogromnym plusem zespołów disco są tak zwane ridery techniczne, czyli wymagania jakie musi spełnić organizator. Najczęściej są one bardzo proste i nie wymagają zbyt dużej ilości sprzętu, dzięki czemu praktycznie każdy może ściągnąć do swojego lokalnego środowiska gwiazdę disco polo.

Kwestią najważniejszą pozostają jednak pieniądze, jakie należy zapłacić za takowy koncert.

Liderem w zestawieniu jest zespół Weekend. Radek Liszewski, lider zespołu wycenia swoje umiejętności wokalne na 30 tysięcy złotych. Drugie miejsce zajmuje zespół Boys, który za godzinny koncert zgarnia kwotę 28 tysięcy. Dopiero na trzecim miejscu znajduje się niekwestionowana gwiazda disco polo czyli Zenek Martyniuk. Zespół Akcent w swoim cenniku przedstawił kwotę opiewającą na 25 tysięcy złotych.

Dalsze miejsca w zestawieniu zajmują takie zespoły jak: Czadoman, After Party i Bayer Full z kwotą 20 tysięcy złotych czy też Top One i Classic żądające za występ po 18 tysięcy.

Źródło: „Dla Pieniędzy” / NCzas.com

Comments are closed.