Ks. Gniadek SVD: „W tych wyborach nie chodziło o wartości, ale o bardzo przyziemne sprawy. Transformację muszą przeprowadzić młodzi”

Ks. Jacek Gniadek SVD/Fot. Marcin Obara/PAP
Ks. Jacek Gniadek SVD/Fot. Marcin Obara/PAP

Klub Jagielloński uważa, że Polacy zagłosowali masowo na PiS nie ze względu na wartości i zachowanie tej partii, ale pomimo niego. Powód? Dawanie im pieniędzy. Nie są przy tym w stanie dostrzec, że to rozdawnictwo brane jest z ich kieszeni.

Czy wyborcy Prawa i Sprawiedliwości są ślepi czy głupi? Tak brzmi główne pytanie rozbrzmiewające od dwóch dni na liberalnych salonach. Odpowiedź jest banalnie prosta. Nie są. Popierają PiS nie dlatego, że wszystkie reformy są świetne, telewizja publiczna na poziomie, a standardy etyczne wysokie. Głosowali na PiS nie z tych powodów, ale pomimo ich. Zasadne jest więc pytanie, jaka to motywacja powoduje, że bilans zysków i strat jest wciąż dodatni. Jaka to siła pozwala żyrować największe faule obozu Zjednoczonej Prawicy? To pożegnanie Polaków ze świadomością bycia państwem na dorobku, które w pogoni za Zachodem musi włożyć więcej wysiłku od innych. Niestety, stało się to zdecydowanie przedwcześnie – pisze Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego.

Ks. Jacek Gniadek SVD zgadza się z analizą. – Nie chodziło w tych wyborach o wartości. Chodziło o bardzo przyziemne sprawy. O żywą gotówkę, którą widać w portfelu, a nie o odpisy podatkowe na końcu roku – ocenił kapłan.

Pamiętam początek lat 90-tych i nastroje wśród Polaków. Wszyscy chcieli, by było tak jak na Zachodzie. W tym celu Polacy byli gotowi zacisnąć pasa i wdrożyć konieczne reformy. Polska zmieniała się nie do poznania. Sami już tego nie pamiętamy – przypomniał ks. Gniadek SVD.

Miałem przez ostatni tydzień gościa z Zambii. John był zachwycony Warszawą. Dla niego wyprawa z Zambii do Polski to kosmiczna odległość. Polacy też pokonali podobną podróż. Pamiętam czasy, kiedy na pólkach w sklepach był tylko ocet. Od tego czasu zrobiliśmy bardzo dużo, ale to dopiero połowa drogi. Po 30 latach pojawił się wzrost gospodarczy. Było już na dobry obiad i deser, ale ktoś zabrał nas na wczasy z all inclusive. Paweł Musiałek trafnie zauważa, że „PiS rozdaje dzisiaj zasoby gromadzone przez cały okres III RP. Rozdaje więc środki, które zgromadzili ci, których odsądza od czci i wiary” – podkreśla ksiądz werbista.

Może większość Polaków myśli, że osiągnęliśmy już to, za czym tak podążaliśmy w latach 90. Może większość wierzy, że staliśmy się już Zachodem, ale „pod tym względem – jak trafnie jeszcze raz zauważa autor – wciąż jesteśmy na dorobku. Wciąż, w przeciwieństwie do Niemców, Francuzów czy nawet Włochów, niewiele możemy przekazać naszym dzieciom” – przypomina ks. Gniadek SVD.

Jesteśmy po wyborach. Wkrótce wrócimy z wczasów i zderzenie z rzeczywistością może okazać się bardzo bolesne. Dalszą transformację będą musieli dokończyć młodzi politycy, którzy dzisiaj przegrali wybory albo nie ma ich jeszcze w polityce – podsumowuje kapłan.

16 KOMENTARZE

 1. Witam. Widać, że Okupacja Terytorium Rzeczypospolitej weszła w decydującą fazę. Wojska „Sojusznicze”, czytaj okupacyjne na stałe na terytorium Polski. Polacy znają TYCH „sojuszników”, którzy na tyle razy „Zdradzili” Teheran 1943, Jałta 1944, Poczdam 1945… i Sprzedanie Sowieckiej Rosji … dla swych partykularnych interesów. Teraz Próba Bezczelnej Grabieży po Obywatelach Polskich wyz. mojżeszowego, którzy zmarli lub zginęli Bezpotomnie, w trakcie konfliktu 1939-45. Ja się Pytam to Jest SOJUSZNIK… Nie to Okupant i Bandzior… Jeżeli, jakakolwiek Partia lub Stronnictwo Polityczne w Polsce, współpracuje z Żydami (Gdy nie ma przejrzystości, w kontaktach, kontraktach i przepisach, ustawach etc etc …),To oznacza dla Polaków Patriotów ALARM ! „Żarówka w mózgu winna się zaświecić” , że coś jest na „Rzeczy”. Czyli Przeciw (Spisek) naszej Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej. Przykład (Nie jawne rozmowy w kwestii be spadkowych bezprawnych roszczeń żydowskich Ustawa S 447) .

  Jest to Zdrada i Chucpa wg Narodu POLSKIEGO. i Chęć przejęcia terytorium Rzeczypospolitej przez Żydostwo z Israela .Ponieważ Żydom na Bliskim Wschodzie „Pali się grunt pod Nogami”. Już zaczęli realizować projekt ewakuacyjny MOST II czyli POLIN. Czyli Judeopolonię połączoną z Judeoukrainą.. Reszta ziem Rzeczypospolitej pod kondominium rosyjsko-niemieckim strzeżonym przez wojska „Sojusznicze” okupacyjne USraela.

  Są oczywiście Polacy – Żydzi Patrioci, ale są to tylko JEDNOSTKOWE Przypadki. Niestety. Talmud Rabiniczny (Babiloński) stwierdza, że „Żydzi – Chazarowie” to Naród Wybrany czyli innymi słowy Rasa Panów die Herrenrasse,. A, Goje to tylko 2 – nożne Bydło czyli większość Ludzi na Ziemi. Nie Żydów. Szczególnie nienawidzą Chrześcijan. NA KONIE C TEGO WYWODU PYTAM SIĘ DLACZEGO OD 2015 ROKU NIE ZNIESIONO USTAWY NR.1066.

  Polecam PRZECZYTAĆ; książki pod Rozwagę . Judaizm zdemaskowany Michaela Hoffmana, Gwiazda i Krzyż dr. Michaela Jonesa, Zgubne zasady Talmudu prof. dr August Rohling, Krew na naszych rękach Piotra Lisickiego, Kiedy i jak wynaleziono Naród Żydowski, Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela prof. Shlomo Sand, Talmud o gojach a, kwestia żydowska w Polsce ks. dr. Stanisław Trzeciak, ks. dr. Justyn Bonawentura Pranajtis Chrześcijanin w Talmudzie, prof Norman Finkelstein Przedsiębiorstwo Holocaust, Wielka hucpa. O pozorowaniu antysemityzmu i fałszowaniu historii, Ireneusz Lisiak Zakłamany Holocaust, Dariusz Walusiak Winni. Holokaust i fałszowanie historii. itd. Wtedy, chodź trochę Rodacy Chrześcijanie, zrozumiecie „Żydów i ich mentalność”. Na koniec słowa Rabbi Owadia Josef cytat …Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie. Israel Szahak Żydowskie dzieje i religia XXX wieków historii (pozycja) uczciwego, człowieka. cytat z książki ;Zgodnie z halachą żydowi nie wolno dopuścić (o ile potrafi temu zapobiec), by jakikolwiek goj został mianowany na najskromniejsze nawet stanowisko, dzięki któremu mógłby sprawować władzę nad żydami… Rodacy zacznijcie MYŚLEĆ. Bo potem, będzie Za późno …

  • Polecam książkę pt „Wall Street i Hitler” autor Antony Sutton

   „Tematem niniejszej książki jest transfer potężnych środków finansowych z zachodnich banków do pokonanych po I wojnie światowej Niemiec. Środki te pozwoliły na budowę międzynarodowych karteli chemicznych, stalowych czy elektrycznych. W powstałych dzięki temu firmach, takich jak m.in.: I.G. Farben, Osram, A.E.G., Ford Motor, I.T.T. czy Opel strategicznymi udziałowcami były zachodnie firmy i instytucje finansowe, które zaangażowały się w manipulowanie politycznymi wydarzeniami doprowadzając Hitlera do władzy. Korzystając następnie z uprzywilejowanej pozycji w najwyższych kręgach nazistowskich Niemiec, poprzez transfer niezbędnych do rozpoczęcia wojny technologii, finansów i patentów budowały machinę wojenną Hitlera oraz bez żadnych utrudnień zbijały fortunę na produkcji wojennej dla wszystkich stron konfliktu.”

 2. ideały SOLIDARNOŚCI nie zostały zrealizowane,
  trzeba odebrać władzę w Polsce postsowieciarzom,
  tym razem skutecznie,
  WYPROWADZIĆ sztandar Solidarności!

 3. Socjalizm, czyli niesprawiedliwa równość

  Jak rzekł Stefan Kisielewski: „Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta”. Demokraci są w większości socjalistami, gdyż jest to ładnie brzmiąca utopia, na którą łapią się wspomniani ćwierćinteligenci, których jest większość w społeczeństwie. Socjaliści mówią to co ludzie chcą usłyszeć, są „prospołeczni”, rozdają niemal wszystko i wszystkim „za darmo”, dlatego też są lepiej odbierani od polityków prawicowych, którzy nic nie obiecują, a każą pracować („niepoważni” chyba ci prawicowcy!). Oczywiście wcześniej, w mniej lub bardziej ukrytej formie, zabierają pieniądze ludziom w postaci podatku. Większość tych pieniędzy marnotrawią, część rozkradają, za resztę coś tam wybudują i chwalą się jak to wiele uczynili dla swych wyborców. Niestety wyborcy w większości łapią się na te socjalistyczne obiecanki, nie rozumiejąc, że nic, ale to nic na tym świecie, nie jest za darmo. W demokracji „wszyscy mają równe żołądki”, jak to niektórzy powiadają, i dlatego równo dzielone są dobra narodowe. Ci więc którzy pracują ciężko, wytrwale i efektywnie obciążani są dużymi podatkami, aby obdzielić nimi nierobów i obiboków. Powstają w ten sposób patologie, prowadzące nawet do zachwiania roli rodziny w społeczeństwie. Jeśli bowiem praca i jej efekty karane są wysokim podatkiem, a nieróbstwo wynagradzane zasiłkiem dla bezrobotnych, powstaje odwrócenie wartości. Matki z dzieckiem żyjące w konkubinacie nie zawierają więc małżeństw, a te będące w małżeństwie fikcyjnie rozwodzą się, aby utrzymać lub uzyskać zasiłek dla samotnych matek z dziećmi. Demokracja nie rozumie, że „równo” wcale nie znaczy „sprawiedliwie”. System ten degeneruje wartość pracy, aktywności, czy kreatywności, wychowując leniwe i roszczeniowe społeczeństwo.

 4. skoro brakuje ewangelizacji, ukrywa się sodomię, i pluje się na polski nacjonalizm, zatem Bóg Honor i Ojczyzna, to czego więcej można się spodziewać, księże?

 5. A wy, ksionc Gniadek, to z czego żyjecie? Czyżbyście nie sięgali do nie swoich kieszeni? Tfu. moralizator się znalazł. Mniej nienawiści więcej pokory pajacu boży.

 6. Zatem program dla Konfederacji (albo samodzielnej Wolności): 500+ dla każdego (przez obniżennie PIT-u).

  • Ogólnie likwidacja podatku dochodowego jako złodziejskiego haraczu i kary za prace.

   • Jako cel dalszy. Teraz nie obniżenie podatków, tylko 500+ z niego. Hasło „obniżenie podatków” mass-matołów nie chwyta.

 7. właśnie, ile klechy mają ambon? a prawda im grozi komisja śledcza ws pedofilii
  czyli księdza Skorupki nie będzie

 8. Wśród kleru też są takie roztropki jak typowy cadyk-anarchista z UPR.
  Polacy głosowali w obronie wartości, frajerze. W obronie Polski przed dewiantami, Żydami (uwierzyli w zapewnienia PiS przeciw 447). W obronie Kościoła przed dewiantami, którzy swoją własną dewiacje używają jako broń przeciw Kościołowi.
  Co prawda Kaczyński przekupuje wyborców (te cyrki z emerytami, albo wypłaty przed wyborami), ale 500+ na dziecko to normalność. Tak jest w każdym normalnym kraju z Zachodu (nie na Dzikim Zachodzie zwanym USA). Tam jest nawet więcej zasiłków. I Polska nie musi być tak samo bogata jak tamte kraje, bo płaci odpowiednio mniej – nie 500 euro, ale 500 złotych.
  Takie wydatki to małe piwo. To w dodatku stymulacja gospodarki. Słyszałeć coś o czymś takim, ekonomiczny geniuszu? Człowiek kupi buty dziecku i tak da prace sprzedawcy, kierowcy, producentowi. Itd….
  W dzikim kapitaliźmie USA stymulacja to „trickle-down economics”. Czyli co skapnie z pańskiego stołu, to dostanie się reszcie.
  Czyli państwo daje kasę bogatym (poprzez kredyty z Banku Centralnego, albo upusty podatkowe) i to ma stymulować gospodarkę w taki sposób, że bogaty zatrudni sobie służącego (do pucowania jachtu, jako ogrodnika, pucybuta, itd..).
  Ćwierć-inteligenci i pożyteczni idioci kapitalizmu nie znają podstaw swojego ukochanego systemu. Swojej utopii wolnego rynku, która nie istnieje nigdzie indziej poza dżunglą i Dzikim Zachodem (a i to na krótko).

  Weźta się libertariańskie chłopki roztropki za naukę, zamiast czytać gettowych głupków jak Friedrich von Huyek. O gettorosłych filozofach jak Korwin w Mycce nie wspomnę.

 9. Qrde Ks. Gniadek ma SVD, ja też chcę SVD Dragunov. Czułbym się bezpieczniej :)

Comments are closed.