Światowa masoneria w Szwajcarii. Kolejne spotkanie grupy Bilderberg. Na liście uczestników Sikorski, Trzaskowski, Pieńkowska

Radosław Sikorwski, Jolanta Pieńkowska oraz Rafał Trzaskowski. / foto: YouTube/Prt Sc TVN24BiS
Radosław Sikorwski, Jolanta Pieńkowska oraz Rafał Trzaskowski. / foto: YouTube/Prt Sc TVN24BiS
REKLAMA

Jutro rozpocznie się doroczne spotkanie grupy Bilderberg. Prócz Radosława Sikorskiego, który uczestniczył w nim także w poprzednim roku są dwa zaskakujące nazwiska z Polski.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 30 maja – 2 czerwca 2019 w Montreux w Szwajcarii. Będzie to już 67 tego typu impreza.

REKLAMA

Grupa Bilderberg od lat budzi wiele kontrowersji i jest często postrzegana jako paramasoński, zakulisowy rząd światowy ze względu na szczególną dyskrecję, jaka jej towarzyszyła i wieloletnie zaprzeczanie jakoby grupa w ogóle istniała.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Wśród członków elitarnego klubu znajduje się wiele prominentnych nazwisk ze świata biznesu, bankowości, nauki, mediów i polityki, to niewielu z nich wciąż piastuje stanowiska rządowe w rodzimych krajach.

Na spotkania zapraszani są uczestnicy z całego świata. W tym roku na liście znalazło się troje Polaków.

Jednym z nich jest świeżo upieczony poseł Europarlamentu z ramienia Koalicji Europejskiej, Radosław Sikorski. Jest to jedyny z zaproszonych Polaków, który uczestniczył już spotkaniu grupy Bilderberg. Miało to miejsce w ubiegłym roku.

Dużym zaskoczeniem jest natomiast pozostała dwójka. Nie są to nazwiska z pierwszej ligi polskiej polityki czy biznesu.

Pierwszym z nich jest prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Jego zaproszenie to z pewnością niespodzianka ale też czytelny sygnał, że Trzaskowski „będzie garny” w Polsce przez najbliższe lata przez światowe elity.

Być może w sytuacji podbramkowej, w jakiej znalazła się opozycja po klęsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zostanie namaszczony na jej lidera jeszcze przed planowanymi na jesień wyborami parlamentarnymi.

Z pewnością warto przyglądać się dalszej karierze politycznej Rafała Trzaskowskiego i obserwować kto z zagranicy toruje mu drogę.

Drugie nazwisko jest co najmniej dziwaczne. Zaproszenie na spotkanie otrzymała bowiem … Jolanta Pieńkowska. O ile pojawienie się w tym gronie jej męża, Leszka Czarnowskiego, byłoby w pełni uzasadnione to obecność marnej klasy dziennikarki TVN jest zaskakująca. Warto jednak pamiętać o tym fakcie gdyby Pieńkowska zaczęła się pojawiać w Polsce w innej roli.

Pełna lista uczestników tegorocznego spotkania

REKLAMA