Legendarna polska marka znika ze sklepów. Niemcy ją wycofują

Marka Zelmer pomału przestaje istnieć. Foto: Facebook
Marka Zelmer pomału przestaje istnieć. Foto: Facebook

Zelmer, polska marka sprzętu AGD z długimi tradycjami, pomału przestaje istnieć. Niemieccy właściciele podjęli decyzję. Koncern BSH na razie wycofuje z produkcji małe AGD pod nazwą Zelmer, ale jak mówią media – marka idzie docelowo w odstawkę. Teraz wszystko będzie pod nazwą Bosch i Siemens.

Niemiecki koncern BSH, czyli obecny właściciel firmy Zelmer, zadecydował o zakończeniu produkcji małego AGD pod tą nazwą. Czy to jest planowe wygaszanie kultowej marki?

Niemiecka grupa BSH, właściciel takich marek, jak Bosch czy Siemens, kupiła Zelmera w 2013 r. za pokaźną sumę 500 mln zł. Wtedy o polską firmę walczyło wielu kontrahentów.

Powód był oczywisty, Zelmer wtedy był zdecydowanym liderem małego AGD nie tylko w Polsce, ale też np. w Rosji i na Ukrainie. Teraz już tę pozycję stracił, dzięki agresywnemu wygaszaniu kiedyś polskiej marki.

Niemiecka grupa BSH oficjalnie ogłosiła, że małe AGD Zelmera będzie obecne na półkach do końca tego roku lub do wyczerpania zapasów. BSH deklaruje, że nadal będzie zapewniać obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Teraz pod nazwą Zelmer będzie tylko duże AGD czyli np. pralki i lodówki. Jednak według ekspertów Niemcy chcą stopniowo wycofać polską markę.

Koncern ogłosił, że nie zamierza zamykać fabryki w Rogoźnicy pod Rzeszowem. Małe AGD będzie tam nadal produkowane, ale pod markami niemieckiego Boscha i Siemensa.

Źródło: Rzeczpospolita/ fakt.pl

Comments are closed.