Gdyby nie państwowa służba zdrowia pozdychalibyśmy pod płotem. Teraz Jakub mógł czekać blisko dobę na SOR, bo lekarz sobie poszedł nie wiadomo gdzie

Szpitalny SOR/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Szpitalny SOR/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Pan Jakub zemdlał i został zawieziony karetką na SOR Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Po 17 godzinach wciąż czekał na przyjęcie. Dyżurujący lekarz przebadał przez ten czas… dwie osoby i zniknął. Dopiero po prawie dobie lekarz łaskawie zrobił to, za co bierze od nas pieniądze.

O sprawie poinformował ojciec pana Jakuba. – Przez trzy dni miałem gorączkę, ból głowy, ból szyi, karku, całych pleców – mówi 19-letni Jakub. Przez 17 godzin czekał w korytarzu publicznej placówki bez żadnej diagnozy.

Wczoraj zapisałem się do lekarza, ale wizytę wyznaczono dopiero na dziś, piątek, na 17.10. Zanim doczekałem wizyty, w trzecim dniu podwyższonej temperatury zemdlałem – dodaje Jakub.

Szedłem z moją dziewczyną, zrobiło mi się ciemno przed oczami, zaczęło mi się kręcić w głowie i po chwili poleciałem na ziemię. Pomogli przechodnie, przyjechała karetka. Zawieziono mnie do szpitala. Dzięki interwencji mojej mamy i dziewczyny znalazłem się szybciej w rejestracji. Dostałem się do tzw. grupy żółtej, czyli czas oczekiwania powinien wynieść 60 minut – zaznacza.

Do gabinetu wszedł dopiero o godz. 20. Po dwóch kolejnych godzinach pobrano krew. Potem podłączono kroplówki, badania zakończono przed północą. Zlecono potem badanie moczu, wykonano rentgen. Nadal nie było wyników badań krwi. O 2.30 poinformowano, że wyniki są gotowe, ale nie są opisane, ponieważ lekarz musi obejść dwa piętra szpitala.

Powiedzieli, że lekarz nie może przyjść i że to potrwa 2-3 godziny. Przychodziłem później o godz. 3, 4, 5, ale nie było nadal lekarza. O 6 pojawił się. Przebadał dwie osoby, po czym zniknął – powiedział Jakub.

O godzinie 8 rano, czyli po 15 godzinach oczekiwania na SOR, pacjent został poinformowany, że nie wiadomo, co mu dolega – informuje portal abczdrowie.pl.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie odmówił komentarza zasłaniając się argumentem, że dziennikarz „nie jest odpowiednią osobą do otrzymywania informacji o stanie zdrowia pacjenta”. Jakub został przyjęty na oddział chorób wewnętrznych po 22 godzinach.

Źródło: portal.abczdrowie.pl

21 KOMENTARZE

  • Nawet w prywatnych klinikach teraz czeka się nieraz podobny czas (2-3 dni) na wizytę w podobnych przypadkach. Pewnie tego nie wiesz, bo z prywatną służbą zdrowia się stykasz jedynie, kiedy coś o niej Korwin powie.

   • Tomek sromek to nie jest możliwe, żeby był zwykłym debilem, to coś niezwykłego

    • Reksiu, buda! O „parchach” możesz sobie tu pisać, bo poważniejsze przemyślenia, tak jak rymowanki, ci nie wychodzą.

     • Modlisz się do państwowego bożka? Jestem ciekaw jak wygląda państwowy bożek w oczach mentalnych komunistów.

   • Znowu bolszewik Kaczor nawciskał ci komunistycznej propagandy kultywującej modły do państwowego bożka.

    • Zulu-Gula, ty masz jakąś ściągawkę do tych komentarzy (jak w satyrycznych memach) – kilkanaście słów na krzyż, z których tworzysz równie bezsensowne zdania?:)

     • Każdy twój wpis demaskuje twoją komunistyczną mentalność debila.
      Wyraźnie tu nie pasujesz.

     • No zgodzę się, że tu nie pasuję:). Zbyt wielu kretynów.

      Ale pośmiać się zawsze można, co nie Zulu-Gula zwana też „Tomek gdzie twoje 4%”?:)

     • Twoje 46 miejsce Polski w Rankingu Wolności Gospodarczej pod rządami debilnej polityki POPiSu to dopiero kretynizm.

      Przyjdzie kres waszej debilnej buty kiedy znikniecie ze sceny politycznej jak niegdyś zniknęło SLD

     • „Tomek” p.i.z.d.o z uszami będziesz bolszewikiem. Twoich interlokutorów ma występować w przyrodzie 5 razy mniej od p.e.d.a.ł.ó.w! Tak wyliczyłeś, przy innym temacie.

 1. POPISlandia ma ważniejsze problemy niż upadająca służba zdrowia: trzeba np. rozbudować pilnie system obsługi imigrantów, zbudować nowe ośrodki dla imigrantów, zapewnic na wolnym rynku prywatną służbę zdrowia dla imigrantów na piziomie światowym, rozbudować socjal, w tym dla imigtrantów
  2,5 tys. imigrantów dziennie, codziennie, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, nie mniej niż 800 tys. rocznie, w tym ok. 30 tys. islamistów, nie ogarnie się sama, ani za darmo!
  oto prawdziwa codzienność w POPISlandii !!!
  powodzenia naiwniacy, umierajce dalej na SORach i głosujcie na proimigracyjny POPIS

   • Od wejścia do UE, czyli od kiedy mogą, wyjechało 15 tys. lekarzy. Głównie do Niemiec, Szwecji, Holandii, UK, Irlandii i Danii. Takie fakty.

 2. Sprywatyzować tzw. ‚służbę zdrowia’, bo to nie jest służba. Zdjąć skladki z wynagrodzeń (chorobowa, rentowa, zdrowotna – niech każdy sprawdzi ile pracodawca odprowadza z wynagrodzenia) i ten co ma ochotę chorować niech się dobrowolnie ubezpieczy. Skończyć z tym solidaryzmem społecznym. PIS nawet wprowadził leczenie bezdomnych za friko – pobyt w szpitalu do 90 dni. Nałogowy alkoholik i palacz zgarnięty z ulicy w szpitalu dostaje nawet komplet ciuchów. Wszystko z moich przymusowo odprowadzanych składek. Nawet salowe są oburzone ale głosują na PIS.
  Jakoś Enelmed, Luxmed, Medicover nie mają problemów i kolejek na rok.

  • To fakt w prywatnych klinikach jest inna kultura. Pacjent jest pacjentem, traktuje sie go na poziomie, a nie z przymusem. Teściowa w medicover była łącznie 9 dni i mówiła ze to niebo a ziemia w porownaniu z tym co poprzednim razem przeżyła w panstwowym szpitalu. Ok to kosztuje, ale jak sie słyszy tego typu przerozne historie to nawet dla własnego bezpieczenstwa lepiej jest dopłacic i wiedziec ze lekarze dadzą z siebie wszystko i mozliwie najnowszymi technologiami

Comments are closed.