Dlaczego postkomuniści chcą czcić 30-lecie wyborów z 1989 roku? Ziemkiewicz ostro: „Dla nich to rocznica epickiego wydymania Polaków”

Rafał Ziemkiewicz. Foto: YouTube: TV Republika
Rafał Ziemkiewicz. Foto: YouTube: TV Republika

Zbliżająca się 30. rocznica tzw. pierwszych wolnych wyborów budzi wiele kontrowersji. Wielkie zainteresowanie organizowanymi w Gdańsku obchodami wyraził jeden z byłych PZPR-owskich funkcjonariuszy. Jego wypowiedź ostro skomentował Rafał Ziemkiewicz.

W należącym do Agory radiu Tok FM w rozmowie z Dominiką Wielowiejską Marek Borowski, działacz SLD i były funkcjonariusz PZPR zapowiedział wizytę w Gdańsku z okazji 30. rocznicy wyborów 1989 roku.

„To jedno z najważniejszych wydarzeń dla Polski w XX wieku. Jadę do Gdańska i będę chciał maksymalnie uczestniczyć we wszystkim co się tam będzie działo” – zapowiedział Borowski.

Jego wypowiedź wzbudziła zdziwienie Stanisława Żerki, który napisał na Twittrze: „Jakiś zlot postkomunistów się w Gdańsku szykuje. Ale dlaczego akurat 4 czerwca? Pamiętam ten dzień (a raczej poniedziałek rano) jako dzień wielkiej radości, że tak daliśmy PZPR-owcom po łapach…”

Na wpis zareagował szybko Rafał Ziemkiewicz tłumacząc, dlaczego słowa Borowskiego w ogóle go nie dziwią:

„Dla nich to rocznica epickiego wydymania Polaków. Wyborcy wycięli ich w pień, nawet w „okręgach zamkniętych”, a Komitet Obywatelski Przy Bolku zmienił ordynację między I a II turą i wyprowadził z katastrofy suchą stopą ku wpływom i bogactwu. Kto inny ma czcić tę datę, jak nie oni” – napisał publicysta na Twitterze.

24 KOMENTARZE

 1. NIE „borowski” ALE „berman” parch ! ! ! ! !
  ! ! ! ! ! DO PIEKŁA Z tym parchem „berman’em” i WSZYSTKIMI INNYMI parchami i ich sługusami CZYLI kapo i NIECH TAM ZGNIJĄ, A NA SKU_WIONYM PIER_OLONYM SĄDZIE OSTATECZNYM NIECH ZGINĄ NA WIECZNOŚĆ ! ! ! ! !
  A M E N ! ! ! ! !

  • Dla Bermana, jak wszystkich jego pobratymów, ustrój nie ma znaczenia. Ważne żeby być przy sterze i wysysać soki życiowe z tubylców.

  • Polska w Rankingu Wolności Gospodarczej wegetuje na 46 miejscu i dalej spada.

   Hong Kong – pierwsze miejsce w Rankingu Wolności Gospodarczej, PKB 61 tys USD na mieszkańca.
   Standardowa stawka podatku dochodowego wynosi 15 procent, a najwyższa stawka podatku od przedsiębiorstw wynosi 16,5 procent. System podatkowy jest prosty i skuteczny. Całkowite obciążenie podatkowe wynosi 14 procent całkowitego dochodu krajowego. W ciągu ostatnich trzech lat wydatki rządowe wyniosły 17,9% całkowitej produkcji (PKB), a nadwyżki budżetowe wynosiły średnio 3,4% PKB. Dług publiczny odpowiada równowartości 0,1 proc. PKB.

   heritage.org/index/country/hongkong

  • Palant czy jak ktoś urodził się w stajni to musi być koniem?????

 2. Problem obchodów jest głębiej. Okrągły Stół, jak i wybory zorganizowali członkowie „nielegalnej grupy zbrojnej, którzy wprowadzili, łamiąc Konstytucję – Stan Wojenny na terenie całego kraju.” Tak wypowiedział się Sąd RP. Rozumiem, że wtedy, w czerwcu ’89, tacy osobnicy jak Michnik, Miller, Cimoszewicz, Kwaśniewski czy Wałęsa, nie znali takiego wyroku sądu, ale dziś JUŻ ZNAJĄ! Proponowanie obchodów, nawet przez Prezydenta RP, to jest nieporozumienie. Nie dość, że nie powinno się tego robić, to jeszcze powinno się unieważnić wszelkie ustalenia Okrągłego Stołu, które zapewne do dziś obowiązują, a Prezydent RP powinien ten mebel wynieść na dziedziniec przed Pałacem Prezydenckim, wezwać harcerzy i strażaków i zorganizować „Czerwcowe Ognisko Wolności”.

 3. Ziemkiewicz dobrze mówi, od 89 rządzi gang „okrągłego stolca” i tak do dzisiaj, w czerwcu to można D-day obchodzić jak się shwabstwo dostawało po łbach we Francji w 1944 roku

 4. Jest i aktualny powód do świętowania:partia, której niema (wyższa forma nieobecności w/g.S.M) wprowadziła Bandę Czworga do PE, która ma wszelkie powody aby nam pokazać „gdzie babcia koszyk nosi” i..cacy,gites tenteges!

 5. Jaki on Borowski. Kolega komuchy to na nazwisko ma Bormann. Czas najwyższy odkrywać ich prawdziwe nazwiska nie przebrane.

  • Trzeba trzymać się prawdy. Nie ma nic wspólnego z Bormannem, Martin Bormann był jednym z najbardziej znienawidzonych funkcjonariuszy nazistowskich. Ojciec Marka Borowskiego, zmienił nazwisko z Aaron Berman na Wiktor Borowski, był przez wiele lat działaczem komunistycznym. Przed II wojną światową działał m.in. w Komunistycznym Związku Młodzieży Polskiej, a od 1926 roku – w Komunistycznej Partii Polski (pracował m.in. w oddziale KPP w Moskwie), za co został kilkakrotnie aresztowany i dwa razy skazany na więzienie. Po wojnie, w latach 1944-1951 był redaktorem naczelnym „Życia Warszawy”, a od 1951 do 1967 zastępcą redaktora naczelnego „Trybuny Ludu”. W latach 1944-1948 działał w Polskiej Partii Robotniczej, w latach 50. był delegatem na dwóch zjazdach Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

 6. Ziemniakiewicz bronił wczoraj TVPisu, że niby dobrze zrobili nie zapraszając i nie pokazując Konfederacji w swoich programach, że Korwin i Braun to świry, i że Konfederacja jest za mało pisowska

 7. wtedy to komuchy dogadaly sie z facetami w sutannach i stworzono w Polsce ustroj mafijno-wyznaniowy…

 8. Borowski powinien pamiętać dlaczego rodzina zmieniła nazwisko Berman na Borowski i nie pchać się na czołówki.

 9. EDWARD prawicowy zasrańcu wolałbyś trupy na ulicach i morze Polskiej krwi tak jak w 1981 gdzie byłeś wtedy ty faszyszystowski gnoju

 10. Niestety większość polaków sama się dyma zajmując się bzdurami I tematami zastępczymi. Nie zdają sobie sprawy jak jedna opcja polityczna jak ośmiornica przejmuje wszystkie aspekty życia w naszym kraju.A jak to się kończy ? -przypomnieć tylko ZSSR,CHILE,KAMBODŻA,NIEMCY HITLEROWSKIE, teraz WENEZUELA. Ile trzeba przykładów z przeszłości żeby Polak coś zrozumiał ?

Comments are closed.