HIT TYGODNIA. Skandal na Eurowizji! Polski zespół powinien awansować do finału. Tulia odpadła z winy czeskiej jurorki

Tulia na Eurowizji. / foto: YouTube

Kolejny festiwal Eurowizji i kolejny skandal związany tym razem z systemem głosowania. Niestety tym razem na wpadce organizatorów ucierpiał reprezentujący Polskę zespół Tulia.

Jak poinformowała Europejska Unia Nadawców, główny organizator konkursu, w trakcie liczenia głosów doszło do systemowej pomyłki, która zmieniła kolejność zespołów awansujących do finału. W specjalnym oświadczeniu wyjaśnione, że w trakcie finału na żywo podano niepoprawne wyniki głosowania z Białorusi.

Zawiódł system konwertujący zbiorcze wyniki wszystkich pięciu jurorów z Białorusi na punkty w eurowizyjnej skali – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie stwierdzono jeszcze jedną, zdecydowanie bardziej bolesną dla Polski wpadkę. Otóż czeska jurorka podając wyniki zrobiła to w sposób nieprawidłowy. Najsłabsze zespoły zostały podane jako najwyżej ocenione.

Gdyby wyniki zostały podane prawidłowo to Polska awansowałaby do finału. Szwecja wyprzedziła Norwegię, Malta i Cypr awansowały o dwa miejsca, a Słowenia spadła w rankingu.

Źródło: Niezalezna.pl / NCzas.com

9 KOMENTARZE

  1. Żeście się obudzili. Wiadome to jest już chyba od dnia do dwóch dni po Eurowizji. Jeszcze „hit tygodnia”. Aż mi smutno, że nabiłem Wam wejścia.

  2. To straszne, nie mogie sie z tym pogodzić. Taki znamienity festiwal i to w tak znamienitym miejscu.

  3. A kogo obchodzi ten zydowski festiwal wyjcow !? Azjatyckie badziewie !? Konkurs zydowskich mordercow Palestynczykow!!?

  4. Polska nawet jakby była w finale to by i tak przegrała. Takie folklory to nie dla nowoczesnej europy tylko dla komunistycznej rosji. Polska zawsze musi ludzi czymś zastrzelić.

  5. Przeciez to byla porazka, nawet ostatnie miejsce by bylo za wysoko, wstyd ze w ogole zostaly dopuszczone I ujma dla prawdziwych polskich artystow …

Comments are closed.