Wyraz poparcia dla LGBT. / foto: Facebook: Ben & Jerry's
Wyraz poparcia dla LGBT. / foto: Facebook: Ben & Jerry's
REKLAMA

Znany producent lodów Ben&Jerry’s poparł paradę równości w Warszawie! Deklaracja wywołała burzę w mediach społecznościowych. Część klientów ostro skrytykowała to posunięcie.

„W Ben&Jerry’s wierzymy, że każda miłość powinna być równa w obliczu prawa. Tym hasłem, razem z Miłość nie wyklucza oficjalnie potwierdzamy naszą obecność na tegorocznej Paradzie Równości w Warszawie!” – można przeczytać na profilu facebookowym Ben&Jerry’s.

REKLAMA

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

To kolejna duża marka, która w ostatnim czasie poparła LGBT. Niedawno H&M wypuścił specjalną, „tęczową” kolekcję „Love for all”, a kultowa torba Ikei przestała być niebieska i przybrała barwy wcześniej wspomnianej kolekcji producenta odzieży.

A co na dziwaczną deklarację „lodziarzy” internauci?

Część popiera, a inni zachodzą w głowę jak biznes można wmieszać w światopoglądowe gierki. – Rozumiem, że tylko ja uważam, że to niepoważne, żeby marka angażowała się w wojenki światopoglądowe, a admin fanpage’a osobiście obrzucał się błotem w komentarzach z przeciwnikami i jeszcze się cieszył, kiedy ktoś pisze, że nie kupuje ich produktów? WTF? – pyta jedna z internautek. Zdarzali się jeszcze mniej przychylni. – Odlajkowane, więcej nie kupie – czytamy pod postem.

Nie obyło się też bez ironicznych, złośliwych, ale trafianych recenzji. – Ciężko to nawet skomentować. Firma produkująca lody wzięła się za forsowanie ideologii LGBT. To samo się komentuje – czytamy w innym komentarzu.

REKLAMA