Bojkot izraelskich produktów. Zobacz popularne w Polsce marki należące do tropikalnych Żydów

Flaga Izraela/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Flaga Izraela/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
REKLAMA

Bezczelne wypowiedzi Izraela połączone z miernością i uległością rządu w Warszawie wywołały w Polakach potrzebę wzięcia spraw we własne ręce. Rozpoczęto właśnie akcję bojkotu izraelskich marek.

Nie kupujemy MK Cafe, Pedros, Fort, Sahara, Syropy Fabbri, a także herbaty Teartis. Nie chodzimy do kina Cinema City i nie kupujemy leków w Super – Pharm. BOJKOT – zachęca na Twitterze Reti.

REKLAMA

Z kolei Darkopolo przypomina, że początek kodu kreskowego produktów z Izraela zaczyna się od cyfr 729. – Wszyscy możemy zrobić coś pożytecznego. Nie kupujmy produktów z tym kodem – apeluje.

Na portalu wspieramrozwoj.pl pojawiają się ponadto informacje o wpływie żydowskiego przemysłu w Polsce.

W roku 2004 Polska podpisała z izraelską firmą Rafael kontrakt warty 1,7 mld złotych, na dostawę pocisków przeciwpancernych Spike. Głośno było o innym ważnym kontrakcie, gdzie sprzęt dostarczyła nam izraelska firma. Informowały o nim media w październiku 2015 roku. Zakończony przez MON przetarg na 50 bezzałogowych robotów wygrał nie warszawski Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który produkuje takie roboty już od 20 lat i z powodzeniem wyposaża w nie wiele armii na świecie, m.in. Korei Południowej i Hiszpanii, a izraelska firma Reago Group, która nie jest specjalnie znana w branży. Co ciekawe jej wygraną poprzedziła zmiana warunków przetargu, która dopuszczała sprzęt robiony w systemie calowych (u nas obowiązuje metryczny, także nawet wymiana śrubki może być kłopotliwa) – informują autorzy wpisu.

Oprócz tego wymieniają firmę farmaceutyczną Teva (znana m.in. z Vibovita, Aviomarinu, czy Flegaminy) oraz Mobilis z branży transportowej, która należy „do największego przewoźnika autobusowego w Izraelu, firmy Egged Mobilis”.

Przede wszystkim firma ta obsługuje linie komunikacji miejskiej w Warszawie, Krakowie oraz Bartoszycach. Ponadto, do firmy należy 10 spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur – są to: PKS Ostrołęka, PKS Mrągowo, PKS Bartoszyce, PKS Ostróda, PKS Przasnysz, PKS Mława, PKS Ciechanów, PKS Mińsk Mazowiecki, PKS Płock i PKS Piotrków Trybunalski. Firma Mobilis wykonuje też przewozy okazjonalne i turystyczne – informuje wspieramrozwoj.pl.

https://twitter.com/retusz/status/1097431013079293952

REKLAMA