Paweł Adamowicz jest Lechem Kaczyńskim wyborców Platformy Obywatelskiej. Uroczysta zmiana warty pruskich żołnierzy przed grobem prezydenta? [VIDEO]

Paweł Adamowicz. / Foto: PAP
Paweł Adamowicz. / Foto: PAP

Paweł Adamowicz niedługo zostanie chyba beatyfikowany przez gdańszczan. Przed jego grobem odbywają się uroczyste zmiany wart historycznych rekonstruktorów, pochowano go w kościele, a jego żonie wystarczyło nazwisko zmarłego męża by dostać się do Brukseli.

Paweł Adamowicz jest Lechem Kaczyńskim wyborców Platformy Obywatelskiej

To mocne stwierdzenie, ale z postacią Lecha Kaczyńskiego łączy go wiele kontrowersyjnych punktów. Obaj po śmierci zostali niemalże beatyfikowani przez swoich wyborców, tylko czekać aż gdańszczanie wymyślą coś na kształt miesięcznic smoleńskich.

Obaj zostali pochowani w miejscach, na które według wielu osób komentujących politykę nie zasłużyli. Śmierć tak jednego, jak i drugiego wykorzystywana jest do walki politycznej co ukazuje najniższe instynkty kierujące obiema stronami politycznego sporu.

Żadnego z nich tak na prawdę nie można obiektywnie ocenić, ponieważ nie pozwalają na to ich fanatyczni wyznawcy. Można przewidzieć, że przez ten nadmierny, nieproporcjonalny kult, niedługo Paweł Adamowicz stanie się bohaterem niewybrednych, żartów spod znaku czarnego humoru, tak jak to się stało z postacią Lecha Kaczyńskiego, którego kult ludzie z PiS-u również doprowadzili do przesady i śmieszności.

Rekonstruktorzy wojsk pruskich przy grobie Adamowicza?

Tomasz Rzymkowski napisał na Twitterze, że przy grobie prezydenta Adamowicza zmiany wart dokonywały wojska pruskie, w takich samych mundurach w jakich chodzili żołnierze reprezentujący kraj, który kiedyś brał udział w rozbiorze Polski.

Cóż, jest to nie tyle nadużycie co zwykłe kłamstwo, aż trudno uwierzyć że osoba publiczna w imię walki politycznej może się do czegoś takiego posunąć. Mundury w które ubrani są widoczni na filmie rekonstruktorzy, to odtworzone w 2015 roku mundury wojsk gdańskich z czasów dużej niezależności Gdańska. Wojska te nie były specjalnie sprawdzone w boju, lecz zdarzyło im się walczyć, właśnie z Prusakami, gdy ci dokonywali rozbioru Polski, a mundury są częścią gdańskiej historii i lokalnego folkloru.

Problem polega na tym, że trudno znaleźć powody dla których przed grobem Pawła Adamowicza miałoby dochodzić do uroczystych zmian warty, niczym przed grobem Nieznanego Żołnierza. Jeśli w niedalekiej przyszłości na jaw wyjdą wszystkie sprawy związane z licznymi mieszkaniami zmarłego prezydenta i innymi nierozwiązanymi jeszcze aferami to ta nagrana szopka będzie przykrym przypomnieniem jak zbezczeszczono miejsce, które ma służyć zadumie i modlitwie.

Źródło: twitter

19 KOMENTARZE

 1. Prusacy to nazwa ludu słowianskiego wchodzącego w skład Wielkiej Lechii. Germanie wspierani przez Watykan od wieków fałszują naszą historię. Czy to pruskie wojsko ma być forma sondowania swiadomości Polaków?

  • nikt nie wchodził w skład wielkiej lechii, bo takiego tworu nie było, Watykan to jedyna cywilizacja na tych obszarach bo przecież słowianie to prymytywizm i ciemnota jak u małp

   • Pomyliło się wam lifszyc z żydowskim narodem którego nigdy nie było, nie ma – a jest. Watykan to sekta waszej bezprizornie oszukańczej myckowej religii.

    • za zniewagę religii i narodu kula w łeb i niech endecy i ipnowcy nie nazywają tego zbrodnią, to będzie sprawiedliwa kara po prostu dla chamów

   • @ralf lifszyc Gdyby nie Słowianie do dzisiaj byś kozy pasał i mieszkał w szałasie. Mitów ze ST zwanych świętą księgą nie potwierdzają żadne badania archeologiczne a na temat potęgi Lechitów jest nadal mnóstwo dowodów pomimo tego, ze bardzo staraliście się wspólnie z Watykanem napisać historię swiata od nowa.

  • Wartownicy pilnują, żeby przypadkiem z prochu nie powstał i nie przypomniał sobie od kogo, kiedy, i ile…

 2. Helmuty mówią otwarcie że w przypadku wypłacenia Polsce repracji wojennych (bilion $) chcą rewindykacji granic

  • Rewindykację to te zbrodnicze plemię ludobójców sobie może zrobić w swoich zaa sr aa nych szwabskich szarawarach. Niemcy wkrótce znikną z mapy Europy – z Kalifaten da się dogadać.

  • geszefciarz pasuje na idola geszefciarzy, czyż nie? We wsystkich jego mieszkaniach powinny powstać jego muzea: wszędzie powinno być jak rósł, jak kradł, jak łgał. W każdej dzielnicy powinna być jego imienia ulica, tablica i plac, a na tablicy informacja: jak rósł, jak kradł, jak łgał.
   Jeżeli rósł, jeżeli kradł, jeżeli łgał. I należy go pochować we wszystkich kościołach w Gdańsku: w każdym po kawałku.

 3. Jak mnie cieszy, że te świńskie oczka knura adamowicza ktoś zgasił. Stefanowi W. koniecznie muszę paczkę na święta wysłać.

  • ktoś wie jak paczkę do więzienia wysłać ? też bym Stefanowi wysłał np :fajki i czekoladę niech ma chłopak coś z tego życia tylko nie wiem jak to zrobić :(

 4. Czy nie popierał kasty co wypuścił Jego mordercę po 5 latach za 4 napady z bronią w ręku?
  Czy to nie w więzieniach najwięcej głosów zyskuje totalna opozycja?
  Cz to nie Jego magistrat wydał zgodę na imprezę Owsiaka z zajęciem pasa ruchu drogowego i śmiesznym zabezpieczeniem na której sam wystąpił?
  Czy to nie Jego magistrat zatrudnił ordynatora a pośrednio ratowników, którzy udzielali pomocy na przebitym sercu przez wiele minut wykonując masaż serca?
  Czy daleko było do szpitala gdzie można było przewieźć ofiarę napastnika i udzielić prawidłowej pomocy?
  Jeśli ktoś może to proszę odpowiedzieć na te pytania.

  • Miał zginąć no to zginął. Po co do szpitala – wtedy by nie zgonął i co by dzisiaj za uroczystości były, bez niego? Do niczego.

 5. NAJPIERW POWINNI ROZLICZYC JEGO ZONE TO CO ON PRZYWLASZCZYL SOBIE A PILNOWAC NIE MA CO

Comments are closed.