
Prezydent Andrzej Duda ma przed sobą pracowity dzień. Przed południem rekonstrukcja rządu, a potem spotkania w Brukseli z prezydentem Ukrainy i szefem NATO.
Na dziś zapowiedziana jest rekonstrukcja rządu spowodowana objęciem przez dotychczasowych ministrów mandatów europosłów. Uroczystości w Pałacu Prezydenckim zaplanowane są na 10.30.
Z rządu odejdą wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister edukacji Anna Zalewska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz Beata Kempa, zajmująca się w rządzie pomocą humanitarną, a także wiceministrowie: Patryk Jaki, Grzegorz Tobiszowski oraz Andżelika Możdżanowska oraz dotychczasowa rzeczniczka prasowa rządu, Joanna Kopcińska.
Po południu Andrzej Duda poleci do Brukseli. Ma tam spotkać się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Wizyta ma związek z planowanym zwiększeniem obecności amerykańskich wojsk na terenie Polski. Prezydent ma poinformować szefa NATO odnośnie szczegółów ustaleń między USA, a Polską.
Kolejnym punktem programu jest spotkanie z nowo wybranym prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Będzie to pierwsze spotkanie obu polityków i dość zaskakujące jest to, że będzie ono miało miejsce na neutralnym gruncie, a nie w ramach wizyty w stolicy któregoś z krajów. Rozmowy odbędą się w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej.
Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zapowiadał wczoraj, że Polska chce być adwokatem Ukrainy w jej drodze do Europy.
Polska będzie domagać się od strony ukraińskiej zniesienia zakazu przeprowadzenia ekshumacji Polaków zamordowanych na Wschodzie oraz umożliwienia prac polskich historyków i prokuratorów.
![Wielopartyjny Sejm, PiS bez szans na utworzenie rządu. Korona Brauna z największym wzrostem [SONDAŻ] Zarobki posłów.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/06/sejm-poslowie-1-100x70.jpg)
![Delegacja Korony niewpuszczona pod Ścianę Straceń, gdzie ginęli Polacy. Fritz mocno w Sejmie: To obszar eksterytorialny [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/04/roman-fritz-100x70.jpg)





