źródło: PAP/PA
REKLAMA

Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek wieczorem na Twitterze, że „londyńska część podróży przebiega bardzo dobrze”, I podkreślił, że „królowa i cała rodzina królewska są fantastyczni”, a więzi Stanów Zjednoczonych ze „Zjednoczonym Królestwem są bardzo silne”.

Trump dodał jednocześnie, że w trakcie swojej wizyty zauważył „wspaniałe tłumy życzliwych osób i ludzi, którzy kochają nasz kraj”.

REKLAMA

„Nie widziałem na razie żadnych protestów, ale jestem pewien, że fake news będą ciężko pracować, żeby je znaleźć. Sama miłość” – zaznaczył.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Największa demonstracja przeciwko Trumpowi planowana jest na wtorek w pobliżu placu Trafalgar w centrum Londynu.

Prezydent podkreślił też, że „wielkie porozumienie handlowe (z USA) będzie możliwe po tym, gdy Zjednoczone Królestwo wyrwie się z kajdan” Unii Europejskiej. „Zaczynamy rozmawiać!” – dodał.

Wcześniej Trump został przyjęty przez królową Elżbietę II i spotkał się z następcą tronu księciem Karolem. Wieczorem w Pałacu Buckingham odbędzie się uroczysty bankiet państwowy, wydany na życzenie królowej w celu uczczenia przyjaźni między oboma krajami.

We wtorek Trump weźmie udział w serii politycznych spotkań, m.in. z przedstawicielami biznesu, a także pojedzie na Downing Street.

Wieczorem drugiego dnia wizyty prezydent przyjmie swych gospodarzy na bankiecie w rezydencji amerykańskiego ambasadora w Winfield House w Regent’s Parku, gdzie Trump zatrzymał się na czas pobytu w Wielkiej Brytanii. W kolacji nie weźmie jednak udziału królowa. PAP

REKLAMA