To jest kuriozum! Kwaśniewski na obchodach 30. lecia wyborów 1989 r. żąda szacunku dla „komuchów”

Aleksander Kwaśniewski. Zdjęcie: PAP/Radek Pietruszka
Aleksander Kwaśniewski. Zdjęcie: PAP/Radek Pietruszka

Upominam się o pamięć tych, którzy byli drugą stroną tego dialogu (…) te przez was nieznoszone „komuchy”, które wykazały wystarczająco dużo rozsądku i odwagi, by otworzyć drzwi do wielkiej zmiany – apelował Aleksander Kwaśniewski w trakcie debaty „30 lat polskiej demokracji. Forum Obywatelskie”.

Takie słowa trudno jest nazwać inaczej, jak czystej krwi kuriozum, które rozegrało się w Europejskim Centrum Solidarności. Aby dopełnić formalności należy wspomnieć, iż pozostałymi prelegentami byli Lech Wałęsa oraz Bronisław Komorowski.

O tym, że debata będzie wyłącznie jednostronna, przedstawiać będzie wersję wydarzeń zgodną z przekazem Gazety Wyborczej, wiedzieliśmy od samego początku. Nie spodziewaliśmy się jednak, że dojdzie w niej do, aż tak absurdalnych przemówień, których nie można nawet nazwać głupimi, a wręcz obrażającymi Polaków i historię Polski.

Dzisiaj jestem tu z wami, bo dokładnie tak jak wy wszyscy uważam, że 4 czerwca 1989 r. to było wielkie, wielkie polskie zwycięstwo (…) Jestem tu także, żeby powiedzieć, że nie możemy rozdzielać tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w historii, bo historia to jednak nie puzzle – mówił Kwaśniewski.

Co więcej, zdaniem byłego prezydenta i wieloletniego, wiernego działacza komunistycznego. Zmiany do jakich doszło początkowo przyniosły pozytywny efekt, jednak teraz, po upływie 30 lat, doprowadziły do powstania autorytarnych rządów, jak można się domyślać, gorszych od tych, które Kwaśniewski znał ze swojej młodości.

Zaraz po 1989 r. byliśmy w takim nastroju optymistycznym, że oto historia się skończyła, że oto przed nami już tylko wolny rynek, demokracja, że wszyscy będą wyznawać te same wartości. Po 30 latach widzimy, że tak nie jest, że wobec demokracji, naszych wartości powstała alternatywa – tą alternatywą są autorytarne rządy – stwierdził były prezydent.

Przepraszamy, ale naprawdę, ciężko nam w jakikolwiek, merytoryczny sposób skomentować, to co dzieje się w Europejskim Centrum Solidarności.

Źródło: PAP / NCzas.com

16 KOMENTARZE

 1. stole’cman (aleksander) <- dla NIEpoznaki wołany "kwaśniewski"…..

 2. To jest ostatnie stadium alkoholizmu Kwaśniewskiego. Wystarczy iskra a zapłonie jak żywa pochodnia.

 3. Kim dla Kwacha jest-był Izaak Stolzman?
  Kto rządził i rządzi w naszym kraju?

 4. Ciekawe czy ma już przygotowaną mowę na 40 lecie. Żeby miał chociaż 40%

 5. wiadomo, że komuchy żądają szacunku dla komuchów, bo to przecież o nich chodzi.
  jedynie należy olać ich żądania i przeznaczyć po jednej kuli do łbów każdego z nich, tzn. jedna kula na jeden komuszy łeb

 6. „komuchy”, które wykazały wystarczająco dużo rozsądku i odwagi
  Jasne ze wykazaly gdy im powiedziano ze bedzie lepsz gieszeft bo beda nie zarzadzac a mogly wykupic firmy ktore bez dotkniecia palcem beda mogli odsprzedac albo brac pod stolem kase za prywatyzacje.
  Do tego to mieli nosa, kase wyczuli na odleglosc.

 7. co w tym kuriozalnego ?
  socjaliści z POPIS mogą się tylko uczyć od starszych komuchów, jeszzecze szereg możliwości podniesienia komunizmu w POPISlandii do wyższych poziomów

 8. Dlaczego kuriozum? Kwaśniewski ma co świętować. W przeciwieństwie do tych, którzy uwierzyli wtedy że „w Polsce skończył się komunizm”.

 9. to najwięksi wygrani ! zrobili naród w konia uwłaszczyli sie majatkiem narodu poobsadzali sie na stołki w różnych partiach firmach państwa fundacjach spółkach skarbu państwa itp. to są wygrani ! mam żal najwiekszy do tych ludzi polityki którzy obecnie sa u władzy i nie oczyścili swoich szeregów z aktywistów pzpr z ludzi magdalenki i dalej mamią naród ! mam zal do Kościoła ,że nie oczyścił się z konfidentów pracowników sb , tak byc nie powinno ! Kościół powinien byc czysty ! za plecami Kościoła krył się również konfdent Bolek z religijnym emblematem w klapie ! jak i ks. Jankowski kapelan Solidarności ! wstyd za to ,że ludzie obłudni fałszywi oszukali naród podszywając sie pod zrych Solidarności ! a my bylismy tacy ufni wtedy ! gdyby od poczatku Solidarność nie skupiała wilków w owczej skórze nasz naród smakowałby faktyczne zwycięstwo nad komuna a tak naród został oszukany nie było dekomunizacji

  • „Kościół powinien byc czysty ! ”
   buhahaha
   tylko wg naiwnych wypierających wiedzę o historii KrK

   • kuriozum to jest, że nie rozumieja tego w XXI wieku Polacy, ktrych przodkowie już w średniowieczu toczyli wojnę z krzyżowcami

Comments are closed.