Jarosław Kaczyński/fot. PAP/Radek Pietruszka
Jarosław Kaczyński/fot. PAP/Radek Pietruszka
REKLAMA

Zaniedbany dom i jego otoczenie, skromny ubiór, mało wystawne życie, obiady z baru mlecznego – taki obraz szefa Prawa i Sprawiedliwości znamy. Ale ile rzeczywiście ma Jarosław Kaczyński? 

Sejm opublikował oświadczenia majątkowe za poprzedni rok. Z dokumenty, który złożył Kaczyński wynika, że ma 63 tys zł. oszczędności i udział w nieruchomościach o wartości 1,5 mln zł. To 1/3 wartości domu na Żoliborzu o powierzchni ok. 150 m kw.

REKLAMA

„Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego za 2018 rok wynika, że jest współwłaścicielem (1/3 własności) domu na Żoliborzu o powierzchni ok. 150 m kw i wartości ok. 1,5 mln zł. Prezes PiS posiada około 63 tys. zł oszczędności” – donosi Fakt.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

W samym roku 2018 zarobił w sumie 219 tys. zł. Za co? 110 tys. zł. jako poseł RP, kolejnych 30 tys. to dieta parlamentarna oraz 79 tys emerytury.

Kaczyński ma też dług w wysokości 118 tys. zł. w SKOK-u. Pożyczkę zaciągnął, żeby pokryć koszty opieki nad chorą mamą, a później wydatki związane z jej upamiętnieniem.

W dokumencie prezes PiS zaznaczył też swój związek ze spółką Srebrna.

– Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji „Instytut Lecha Kaczyńskiego” oraz pozostałych wspólników na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna Sp. z o.o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to nie odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane – napisał.

Źródło: Fakt, nczas.com

REKLAMA