Korwin-Mikke zaskakuje! Prezes zapowiada rozmowy z PSL. „Jego miejsce jest w Konfederacji” [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke. / foto: YouTube: Świat Rolnika
Janusz Korwin-Mikke. / foto: YouTube: Świat Rolnika

Janusz Korwin-Mikke zaskoczył chyba wszystkich swoją odważną deklaracją w rozmowie z portalem światrolnika.info, iż Konfederacja jest gotowa na rozmowy z PSL. Stawia jednak jeden ważny warunek partii Kosiniaka-Kamysza.

Po wyborach trwają rozmowy dotyczące poszerzenia składu Konfederacji na wybory jesienne. Jednym z elementów jest otwarcie się na wyborców ze wsi, gdzie zdecydowanie wygrał w eurowyborach PiS. Dużo mówiło się o dołączeniu AgroUnii, okazuje się jednak, że koalicjant może być inny.

PSL musi się zdecydować, co chce robić. Czy chce iść na prawo, i wtedy jego miejsce jest w Konfederacji; czy chce iść w centrum. Tam nie ma dla nich miejsca, nie ma miejsca między PiS i PO – ocenił Korwin-Mikke.

My mamy program prawicowy, możemy rozmawiać z PSL-em i będziemy namawiali PSL do przejścia na pozycję prawicową – podkreślił prezes partii KORWiN. Janusz Korwin-Mikke jednocześnie podkreślił, że taki manewr może być trudny ze względu na elektorat PSL.

Korwin-Mikke przedstawił także swój pomysł na rolnictwo i przekonywał, iż taki program mogłaby poprzeć znaczna część rolników, którzy wcale nie patrzą ochoczo na dotację. Prezes partii KORWiN stwierdził, że dotacje powinny być zlikwidowane, a jeżeli już są, to muszą być równe.

Nasz program pozytywny to przestać rolnictwu przeszkadzać tysiącami przepisów i rozporządzeń. Przecież te kredyty z Unii Europejskiej potem ciężko się spłaca, a rolnicy już się przekonali, że można kupić traktor, który podobno wart jest milion, a można go kupić za jedyne 200 tys., tylko potem filtr do tego traktora kosztuje tyle, co stary traktor, który mają w szopie – przekonywał.

46 KOMENTARZE

   • Przeciez to jest nie realne. To bardzo inteligentne zagranie, zaprosic na warunkach dla nich nie do przyjecia. Przeciez chyba nie wierzysz ze PSL zrzeknie sie doplat.

    • Więc jaki sens ma to zaproszenie? Poza odstraszeniem własnych wyborców. Mistrzu udziel nauki gdyż nie pojmuje po co wysyłać zaproszenie z którego nic nie wynika.

     • klioes vel pislamista dzięki za robienie ze mnie głupka. No ni ch…ja się nie domyślam. Szkoda tylko, że przy JKM zostaną ci „najinteligentniejsi” co może nie wystarczyć. W PSL zapewne siedzą same kołki i nie domyślają się, że to zagrywka. Zresztą mam już dość zagrywek JKM bo nic z tych zagrywek wiecznie nie wychodzi.

     • A na którą frakcję głosujesz w KONFEDERACJI? Ta wolnościowa jest najpotężniejsza.

  • I po ostatniej samicy. Miejsce PSL, tak jak pozostałych odsowieckich band jest „we więźniu”.

  • Odpierlada mu szayba totalnie? Czy to już demencja?

   Nu, ale faktycznie zawsze był częścią POkomuny, nie?

   Pamiętam jego antypisowskie brechty w czasach rządów PO, np. o katastrofie smoleńskiej, obrzydliwe.

 1. Widzę, że tym razem prezes chce dostać 2%. Tak się cieszyłem, że ta PSLowska prostytutka przejdzie w końcu na śmietnik historii. A JKM chcę ją reanimować. Co sobie prezes wyobraża, że co te k…wy zrobi po wejściu do sejmu? Im tylko na stołkach zależy. Tych ludzi nic innego nie interesuje. Udowodnili to przez ostanie 30 lat. Ja nie obawiałbym się o wyborców PSL. Ci dla stołków zrobię wszystko. Ja bym się obawiał o elektorat wolnościowy. O elektorat Ruchu Narodowego też. Może jeszcze Pawlaka na listy weźcie. Sorry Winetou ale na PSL to ja nie będę głosował.

  • Całe życie głosuję na JKM. Żebym wiedział to bym głosował na PSL. Jeżeli JKM doprowadzi do rozpadu Konfederacji to poprę to co z Konfederacji zostanie. O ile nie będzie tam PSL. Mam już dość głupich wyskoków JKM. Jak tylko coś zaczyna żreć to on musi to spi…lić nieprzemyślanymi wypowiedziami. Tak jest co wybory. I tym sposobem normalni Polacy nie mają od lat żadnego przedstawicielstwa w sejmie. I nie życzę sobie by reprezentowały mnie w sejmie PSLowskie prostytutki. Jak dostaną stołki to będę głosować za swoim interesem a nie moim. Ich miejsce jest na śmietniku historii. Najlepiej przeprowadźcie eksperyment schowajcie go na czas wyborów tak jak PiS chował Kaczyńskiego, Macierewicza czy Pawłowicz. PiS zyskało na tym. Po wyborach niech sobie gada co chce. Będzie najwyżej miał większy zasięg.

     • Tyle to się domyśliłem. W takim razie po co ich zapraszać skoro takowe zaproszenie odrzucą? Dalej mi nic z tego nie wynika. Musi ci to być niebywała intryga, której mój nędzny umysł nie ogarnia. Zupełnie jak w Rozmowach przy wycinaniu lasu. Zamiast objaśnienia tylko się powtarzasz

 2. Jeśli Konfederacja przyjmie do siebie PSL od razu ci mój głos,PO przyjmowało posłów PiS a PiS PO, Wiosna przyjmuje Nowoczesnych, nie można za wszelką cenę dążyć do władzy, to nie styl Konfederacji i to właśnie wyróżnia z innych ugrupowań, nie dąży „po trupach do celu”, dlatego w mediach nie jest promowana. Ze zdrajcami się nie rozmawia chciał PSL koalicję z PO to niech ją ma dopiero za minimum około 10 lat można z PSL rozmawiać o koalicji jak odejdą ludzie związani z PO.

 3. Cholera jasna, ludzie zrobcie cos z tym Korwinem.
  Jaki wynik ma miec Konfederacja jesienia (zakladajac, ze sie nie rozpadnie)?
  0.3%?
  Przeciez wies poszla glosowac na PiS m.in. dlatego, ze Kaczor obiecal wieksze doplaty do hektara.

  • KE się rozpadło, Fair Play się rozpadło, Wiosna się rozpada, a co po niektórzy wciąż tylko „o ile Konfederacja się nie rozpadnie”… Skoro nie rozpadła się po wyborach do PE, to przed wyborami na jesieni trzeba by czegoś naprawdę wielkiego, większego niż okazjonalne wyskoki Korwina żeby się rozpadła. Więcej wiary.

 4. PSL w Konfederacji? JKM i Jarubas w jednym szeregu? Poj…ło Cię Janusz?

 5. Widać że głupkowi w muszce nie zależy na rolnikach,tylko na PSL-owskich działaczach.Znaczy się,ruska agentura chce połączyć siły.

 6. Korwin to najsłabsze ogniwo Konfederacji. Przypuszczam że jego zadaniem jest niedopuszczenie Konfederacji do Sejmu.

  • W wyborach do PE to właśnie kandydaci Korwina zdobyli najwięcej głosów z elementów Konfederacji, jest to na PKW, więc nie wiem skąd ci się wzięło to „najsłabsze ogniwo”.

 7. Świetna wiadomość. Zawsze podziwiałem Kalinowskiego. Pawlak też ma swoje miejsce w historii Polski.

 8. ha ha ha brawo Korwin rozwalisz Konfederacje masz moje piwo PSL jak pasożyt zje was od środka

 9. kraj w którym ktoś taki jak JKM uchodzi za polityka, do tego wpływowego – nie jest krajem normalnym. NIgdy nie powinien znaleźć się w Konfederacji

  • Mówisz, że Korwin, że nie powinien znaleźć się w KONFEDERACJI, to wiedz, że Ja głosuję na KONFEDERACJĘ tylko dlatego, że są tam wolnościowcy, gdyby ich tam nie było to miałbym wywalone na ten twór. Bez Korwina ta banda szurów niczego by nie osiągnęła.

 10. Z jednej strony PSL (nie licząc tego, że jest raczej konserwatywną partią) ma swój stały elektorat, więc jest liczącą się siłą, ale z drugiej jest partią systemową i skompromitowaną przez wchodzenie w szkodliwe dla Polski koalicje. Na krótką metę sojusz z nim pewnie dałby przekroczenie progu (choć mógłby odstraszyć sporą część antysystemowego i wolnościowego elektoratu), ale na dłuższą myślę, że pociągnąłby nas na dno. Czy więc warto? Uważam, że nie. Jeśli można by z kimś połączyć siły, to myślę, że tylko z Kukiz’15.

  • Sojusz z Kukizem jest niemożliwy, bo Kukiz nie chce koalicji.

   • Jak to mówił Heraklit z Efezu „Wszystko płynie, nic nie stoi w miejscu”, i tak też jest, a przynajmniej powinno być w polityce. Dzisiaj Kukiz nie chce koalicji, ale może jutro… wynik Kukiz’15 w wyborach do PE był słaby (słabszy nie tylko od oczekiwanego, ale też od wyniku Konfederacji) i politycy Kukiz’15 – wcześniej dumni, pewni siebie ze względu na stałą obecność w mediach i sondaże – na pewno są dzisiaj chętniejsi do połączenia sił z Konfederacją i mogą naciskać na Kukiza w tej sprawie. Kukiz gdzieś mówił, że nie może wejść w koalicję z Korwinem, bo on jest demokratą, a Korwin monarchistą. Myślę, że obiecać, iż nie wprowadzimy monarchii (przynajmniej póki będziemy w sojuszu z Kukiz’15) – możemy. A nawet zgodzić się na zabawę w jakieś referenda. :) To, że właściwie nie ma sporu w podejściu do biurokracji, podatków i polityki migracyjnej jest przecież bardziej istotne.

 11. Konfederacja nie przekonała mnie w ostatniej kampanii wyborczej, a jej pomysł na tęże kampanię polegał głównie na prześcignięciu „platfusów” w oskarżaniu PIS-u i histerii „447”. Mam wątpliwości, czy ten projekt polityczny dotrwa do października.
  JKM widzi jakąkolwiek możliwość współpracy z tymi „arbuzami (zieloni na zewnątrz, czerwoni wewnątrz)”? Żenada.
  PIS wygra najbliższe wybory zdobywając >230 mandatów sejmowych i >50 senackich, zatem będzie rządził w dalszym ciągu sam. Największym problemem PIS-u, Polaków i polskiej demokracji jest brak racjonalnej opozycji.

 12. Wejście do Konferencji to chyba jedyny sposób, by ta gównopartyjka nie przekroczyła progu wyborczego. Wincenty Witos się w grobie przewraca gdy widzi co banda karierowiczów zrobiła z tak zasłużonym ruchem ludowym.

  • Nie żartuj sobie, PSL ma sporo pieniędzy, dostęp do mediów i rozbudowane struktury.

   • Spoko. kręcę pornole. Dam ci 50 PLN jak weźmiesz w paszczu i będziesz miał dostęp do mediów. Do tego sie sprowadza współpraca z PSL

    • PSL jako dziwka, może się zgodzić na ustępstwa programowe. Nie napisałem, że KONFEDERACJA POWINNA poszerzyć się o PSL, tylko stwierdziłem, że gość wyżej myli się co do tego, że PSL będąc w KONFEDERACJI, nie wszedłby do sejmu.

 13. Korwin weź jeszcze zaproś koniecznie Petru. Przecież kiedyś uchodził za wielkiego wolnorynkowego guru w TVNnie.

 14. Przecież nie chodzi o to, żeby nie było dopłat dla polskich rolników, tylko albo niech dopłaty będą równe dla wszystkich w całej Unii albo niech nie będzie ich w ogóle i należy też zlikwidować limity produkcyjne no i zlikwidować podatki i akcyzy od paliwa w Polsce, a wtedy polscy rolnicy zjedzą niemieckich, francuskich i holenderskich z butami :)

Comments are closed.