Unia Europejska, a tak naprawdę Niemcy, nie chce rozbudowy polskich portów

Jean Claude-Juncker, Angela Merkel, Donald Tusk. Foto: PAP/DPA
Jean Claude-Juncker, Angela Merkel, Donald Tusk. Foto: PAP/DPA

KE może zakwestionować projekt ustawy mającej usprawnić rozbudowę bałtyckich portów. Inne specjalne przepisy związane z inwestycjami też są na cenzurowanym – pisze środowy „Puls Biznesu”.

Gazeta informuje, że to Ministerstwo Spraw Zagranicznych zgłosiło zastrzeżenia do projektu specustawy mającej usprawnić inwestycje w rozbudowę portów bałtyckich, przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

„Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, informuje, że uwagi MSZ mają związek z prowadzonym przez Komisję Europejską badaniem kilku już działających specustaw, m.in. dotyczącej budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną” – pisze „Puls Biznesu”.

Gazeta cytuje opinię prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa Barbary Dzieciuchowicz, która przypomina, że od wielu lat niemal wszystkie znaczące inwestycje publiczne są budowane i modernizowane na podstawie specustaw. Według niej negatywna ocena KE czy TSUE może wymusić zmianę prawa inwestycyjnego w Polsce i przebudowę systemu realizacji projektów publicznych. (PAP)

24 KOMENTARZE

  • Masz rację, niby dlaczego Niemcy miałyby się sugerować prawami UE, one są dla kolonii.

  • Kto im każe działać w interesie? …czy my blokujemy ich rozwój? …to niech nam nie blokują rozwoju i inwestycji i się…odj….ią.

 1. Spokojnie, wróci Donald Tusk i dokończy likwidacji wszystkiego co się da. Niemcom nie tylko nie są potrzebne polskie porty ale nie jest potrzebna im i Polska.

  • Coś mi się wydaje , że Jego ,, Cysorska ,, Mość z jego obroną interesów gospodarczych Niemiec w Polsce – patrz m.in. autostrada A4 na Ukrainę wybudowana w Polsce w interesie Niemiec- NIE MA CO TU SZUKAĆ , zostanie potraktowany jak niesławnej pamięci Bolek

    • Nie na Ukrainę. Ruch polskich aut na odcinku bliskim Banderostanowi jest niewielki. A4 powinno kończyć się w Przemyślu.

    • Dla ala wilkow wystarczy zwyczajna bita droga do Auszwic. Może być polna.

 2. W tym Te4mpie to UE będzie decydować ,z KIM sypiać,w jakiej pozycji uprawiać SEX. Co Im do tego ,stać Rząd to rozbudowuję porty.

  • No nie zupełnie. Na terenie UE są bezwzględnie przestrzegane zasady WOLNEGO rynku: jednym WOLNO a innym nie WOLNO.
   To wolny rynek w wydaniu socjalistycznych du..po..dajów z Francem Cimmermancem na czele.

 3. A winni tego są ci wszyscy szubrawcy,którzy głosowali za wstąpieniem Polski do eurokołchozu.

 4. Żeby inwestować w party, trzeba mieć autostrady. Co z tego, że Polska zainwestuje i zwiększy przepustowość DCT w Gdańsku, skoro tiry będą jeździć po drogach gminnych?
  Jak zwykle jakiś debil na górze nie ma pojęcia o planowaniu inwestycji. Ale tak jest, jak się zabiera za to państwowa biurokracja a nie firma prywatna.

  • Chester, czy ktoś ci już mówił że ktoś taki co wszystko wie tak jak ty – jest zwyczajnym idiotą? Zakoleguj się z Bolkiem i występujcie razem. Pod szyldem „Ich Dwoje”

   • Super merytoryczna odpowiedź. +1 do odporności na inteligencję.

 5. Przy imporcie do Uni, Vat płaci się w państwie do którego przybędzie towar. Np. od importu (prywatnego) samochodów z USA cło i Vat Polacy płacą zazwyczaj do budżetu niemieckiego w Hamburgu

  • I co z tego? Transportem morskim trzęsie Maersk, potem jest MSC i OOCL a na końcu mniejsi. To nie Niemcy i Holendrzy stoją za tymi decyzjami. Żebyś przenieść rozładujek transatlantyków poza Rotterdam i Bremerhavn trzeba przekonać najpierw Duńczyków. Niemcy wcale nie mają tu najwięcej do powodzenia.

 6. IV Rzesza chce Polski słabej, poddańczej. Takiej Polski Tuska (rudego zdrajcy)

 7. Pis – Polin kolejny stan Usrala
  Po, Wiosna … – Polska jako land Eurokołchozu Niemieckiego

Comments are closed.