
Francuska firma kolejowa SNCF obchodzi już nie „dni”, ale „miesiące dumy gejowskiej”. Wcześniej były już „utęczowione” dworce kolejowe, ale na tylko 17 maja i to na jeden dzień. Teraz pojawiają się „tęczowe” TGV i to na cały miesiąc.
Składy szybkiej kolei TGV „Inoui Duplex” zostały już pokolorowane. „Tęczowe” barwy, symbole LGTB, przybrał pierwszy i ostatni wagon.
Skład ten będzie przez najbliższy miesiąc, od 7 czerwca do 5 lipca; linie: Paryż-Reims; Paryż-Strasburg; Paryż-Luksemburg; Paris-Niemcy. Tak pokolorowany skład pojawi się też na trasie z Luksemburga, przez Dijon do Montpellier.
Poza kolorami tęczy, z boku wagonów pojawił się napis, przypominający, że chodzi tu o 50-lecie wydarzeń w Stonewall w Nowym Jorku, które dały początek powstaniu zorganizowanego ruchu ideologii LGTB+.
Magnifique 😁 un collègue m'a envoyé ça tout à l'heure j'étais 😍🥰🤩 pic.twitter.com/ICEEvZEYfb
— Anne Onyme (@ConductriceRer) June 5, 2019
To kolejny pomysł narzucony dyrekcji SNCF przez działające przy tej firmie stowarzyszenie gejowskie „GARE!”. Tylko patrzyć w niebo i obserwować teraz samoloty… Air France. Tam też takie lobby jest obecne.


![Braun o zmianie nazwy partii. „Te pół procenta może się przełożyć na zdolność do przechylania szali” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/05/braun-augustow-100x70.jpg)



![Nawrocki podjął decyzję ws. Orderu Zełenskiego. Opublikowano nagranie prezydenta Polski [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2025/08/karol-nawrocki-prezydent-sejm-video-100x70.jpg)

![Samochód telewizji Republika uderzył w auto ambasady Niemiec. W pojeździe była partyjna szycha [VIDEO] Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/04/policja-radiowoz-kogut-100x70.jpg)