Zabójca Pawła Adamowicza nie trafi za kraty! Postępowanie zostanie umorzone…

Stefan W. - to on zabił Pawła Adamowicza nożem w Gdańsku. Foto: fb
Stefan W. - to on zabił Pawła Adamowicza nożem w Gdańsku. Foto: fb

Gazeta Wyborczą” podała, że Stefan W., który zadał śmiertelne ciosy nożem Pawłowi Adamowiczowi, nie będzie sądzony w procesie karnym. „GW” sugeruje, że według posiadanych informacji zabójca trafi na leczenie do zamkniętego szpitala psychiatrycznego.

W ciągu ostatniego miesiąca Stefan W. był badany przez zespół psychiatrów w oddziale psychiatrii sądowej Aresztu Śledczego w Krakowie. Ich opinia zostanie przekazana śledczym w Gdańsku.

Gazeta pisze, że Stefan W. najprawdopodobniej zostanie uznany przez psychiatrów za osobę niepoczytalną.

Według Kodeksu Karnego (art. 31 § 1) „nie popełnia przestępstwa, kto z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia, lub pokierować swoim postępowaniem”.

Konsekwencją takiej opinii będzie umorzenie postępowania. Ponieważ należy się liczyć, że opinia psychiatrów będzie zawierała zapis, że „sprawca zdolny jest popełnić czyny o znacznej szkodliwości społecznej, czyli przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu”, to sądu, prawdopodobnie wyda postanowienie o leczeniu pacjenta w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

43 KOMENTARZE

  • Ty byś takie osoby pakował do więzień i gułagów, czyli obozów śmierci, tak?
   Czy od razu mordował?
   Ot, mentalność komunonaziolska.

  • w dniun zabójstwa napisalem na kilku forach że zabójcy włos z głowy nie spadnie bo to byla koronkowa ustawka. Poszukano odpowiedniego człowieka rokującego na żółte papiery, jak pamiętamy w więzieniu przeszedł kurs i trening zabójcy. Przypadek ? Miał swojego opiekuna i trenera. Następnie bez problemy doszedł do Adamowicza, bo ochrona w tym momencie usunęła się. I zabił.

   A sprawę prowadzi SĄD GDAŃSKI. Kumacie , Gdańsk, Mała Sycylia i ich sądy. Tam wszyscy z wszystkimi są powiązani. Potrzebowali męczennika PO, a poza tym Adamowicz zaszedł im za skórę….Wszystko układa się

   • Mówisz, że w dniu zabójstwa kilka miechów wstecz już wiedziałeś co będzie z zabójcą 6 czerwca 2019?
    Skąd to „wiedziałeś”?
    Czy z „wizji”? Jesteś jasnowidz?
    A skąd „wiesz”, że zabójca przeszedł w więzieniu „kurs i trening zabójcy”?
    Też z „wizji”? Czy osobiście dawałeś mu ten trening?
    A może jesteś i jasnowidz i trener zabójców naraz? A może ktuś jeszcze, co?
    Ilu „was” jest w jednym ciele?

    Z wariatkowa klikasz? Skad masz dostęp do kompa? Zadusiłeś pielęgniarza?

 1. Skoro biegli potwierdzili że mamy tu do czynienia ze schizofrenią paranoidalną to decyzja o umorzeniu jest jak najbardziej zasadna. On musi trafić do szpitala tam mu pomogą – dadzą leki a choroba znów wejdzie w remisję. Natomiast ja bym nie odważył się go zwolnić co pewnie nigdy się nie stanie.
  Natomiast nadal brak odpowiedzi na pytanie czy ktoś trzeci nie inspirował Stefana W. do zabójstwa Adamowicza. Bo nie oszukujmy się PO ta śmierć była bardzo na rękę.

  • Najważniejsze, że cokolwiek powie, to będzie to bredzenie schizofrenika paranoidalnego.

 2. Skoro biegli lekarze stwierdzili schizofenie to najpewniej koelś ją ma.
  Miejsce ludzi chorych jest w szpitalu a nie w wiezieniu, i do tego szpitala zapewne trafi

 3. Zabójca to wyraźnie szur, więc nie nadaje sie do ciupy tylko do psychiatryka.

  Zatem wiewsadzenie go do ciupy nie jest żadnym skandalem.

  Natomiast skandalem, i to POtwornym, byłoby świadome ochronienie żony nieboszczyka przed wymiarem sprawiedliwości za pomocą wsadzenia jej na kilkuletnia POsadę unijną, prawda?

  Ten, kto by tak świadomie ją tam wsadził w celu oszukania polskiego wymiaru sprawiedliwości, popełniłby ciężkie przestępstwo, tak?

  Kto by to był? Czy niejaki Szklana Szczena vel Widelec? Też totalnie bezkarny dzięki „immunitetowi”, a mający w dorobku przestępcze „akcje” z przeszłości, nie?

  • Warto też zwrócić uwagę na to że Ewa Adamowicz nie rozpaczała po śmierci męża. Nawet powiedziała że „Pawła zabiła nienawiść polityczna”.

  • Dlaczego Morawiecki wyznaczył Dulkiewicz na zastępstwo, zamiast wprowadzić komisarza i zlustrować gdańskie szambo???

   • To naprawdę Morawiecki winny, że ta baba jest prezydentem wiadomego miasta?

    • Pytam, dlaczego Morawiecki nie wprowadził komisarza??? Dlaczego PiS nie chce rozliczyć Przestępczej Organizacji (PO)???

     • Aha.
      Moim zdaniem Morawicer (z sympatia go tak nazywam) nie wprowadził komisarza dlatego, żeby PiS nie został oskarżony o bezduszne zachowanie w obliczu ach, och, „straszliwego” mordu, żeby nie zaczęły propagować tej wiadomości pismaki zagraniczne, i żeby to wszystko nie zmniejszyło poparcia dla PiS w kraju.
      Kaczyński lubi tak działać, zamiast twardo i prostolinijnie, po orbanowsku.
      Moim zdaniem PiS chce rozliczyć POkomunę, ale jest na to obecnie za słaby. Za POkomuną stoją Niemcy i Moskwa (tak właśnie, a nie jak dziadek Michalkiewicz twierdzi: tylko Niemcy). Oraz potężna część kościółka w Polsce (odróżniać od Kościoła w Polsce). Więc PiS czeka na odpowiedni czas. Kaczyński nie wydaje sie takim co popuści i zapomni. I słusznie – POkomunie, w tym szklanej szczenie i tyfuskowi, należy sie dożywocie za potworne szkody jakie wyrządzili i wyrządzają Polsce i Polakom. To samo należy się reszcie POkomuny. W tym peerelowskiej mierzwie komuszo-esbockiej, która ukradła olbrzymi majątek narodowy w czasie „transformacji” i żyje z niego z rodzinkami jak paniska do dziś.

      Tak ja to widzę.
      Przynajmniej na razie.
      A ty jak?
      Gadaj.

 4. Brawo Stefan, chłopie jak ja Cię lubię. Dziękuję, że zgasiłeś te świńskie oczka knura adamowicza. Paczka się robi. POZDROWIONKA!!!

  • Cieszysz sie że jakiś wariat zabił człowieka? Jakiś chory jesteś?

   • Przecież to jest PiSda. Wyborcy tej partii w większości są obłąkani. Takich szurów na tym portalu jest pełno. ja już to udowodniłem.

    • LEPIEJ BYĆ Z PiS NIZ TAKIM JAK TY, PO-KOMUCHU, MENDO UBECKA, PATRZCIE JAK ODGRYWA "PRAWICĘ"

     A kim jesteś TY?
     Czy nie POkomuchem?
     Czy nie z rodzinki komunistyczne, esbockiej, zmmowskiej czy tym POdobnej?
     Tera ty to „prawica”, co?

     • Wolnościowcem jeśli, nie wierzysz, to proszę bardzo mam na to dowody:

      To moje poglądy.

      politicalcompass.org/chart?ec=9.75&soc=-0.72

      Możesz zrobić sobie taki sam test i zobaczymy kto jest bardziej lewicowy, ja czy ty.

      politicalcompass.org/test/pl

     • Taki z ciebie „wolnościowiec” jak ze mnie niewolniowiec.
      Jakie są twoje poglady, dajesz dowody na tym forum.
      Jesteś KOMUCH. :)

      Co do twego testu na to, czy ktoś jest prawica, lewica, wolnościowiec czy autorytarny, jest on oszukańczy, bo wśród gotowych odpowiedzi na pytania nie ma odpowiedzi: „Nie dotyczy”( czy coś w tym stylu). To tak, jakby pytać kogoś jaki kolor lubi i dawać mu do wyboru tylko dwie odpowiedzi „zielony” i „czerwony”.”Mądry” co ten test sfabrykował, ma wyraźnie osobiste definicje „prawicowości” itp., które wydaje się chcieć wmówić w innych. Ja sie z nimi nie zgadzam; to definicje niedorzeczne.
      Dobra, dość czasu straciłem na ciebie.

     • Tak, są dowody, ale w twoim chorym umyśle. Lecz się szurze.

    • Zes rałeś się patafianie, a nic nie udowodniłeś. Nie mam nic wspólnego z pisem. Cieszy mnie śmierć każdego wypierdka wroga mojej ojczyzny. Przyjdzie czas, będziemy was na pale nabijać i nie skoml o litość. Nie będzie dana.

     • Sam dałeś świadectwo o tym, że jesteś szurem. Nie udowodniłem, że jesteś PiSdą, więc za to przepraszam. No to jak jest – KONFEDERACJA frakcja narodowa, czy Kukiz?

     • Edmuś nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem, nawet tak marnym jak PiS, to fakt.
      Miejmy nadzieję, że takich edmusiowych dewiantów odpowiednie służby namierzają i niebawem skierują do przymusowego leczenia w domku bez klamek.

  • Nikogo nie dorżną. Leki sprawią że facet będzie normalny- schizofrenia wjedzie w remisję. Teraz atypowe leki przeciwpsychotyczne pozwalają chorym żyć jak każdemu normalnemu człowiekowi.

   • Naiwniaczku, leki psychotropowe nie służą do leczenia, tylko do pacyfikacji klienta do tego stopnia, że ledwo widzi i bełkocze.

   • Leki psychotropowe przytruwają organizm do tego stopnia, że człowiek staje się bezbronną i bezradną rośliną.

 5. Dariuszu.R wywalił bym ci chętnie jedynki bo sugerujesz,że ciężko chory człowiek na straszliwą chorobę,która uniemożliwia normalne życie,odróżnianie urojeń od rzeczywistości.Potworne cierpienia ,a ty byś tego człowieka jeszcze dobijał??

  • Jakby przeprowadził zamach bombowy, w którym zginęłoby kilkaset osób to też na leczenie?To może przestańmy terrorystów ścigać bo są zindoktrynowani i to nie ich wina, że nie potrafią odróżnić dobra od zła.

   • To jest co innego. Terroryści islamscy są poczytalni. Nie należy mylić indoktrynacji z chorobą psychiczną. To że ktoś jest radykałem gotowy zabić ludzi w imię Allaha to nie czyni jednostką chorą psychicznie. Nie myl poglądów z chorobą bo poglądy nawet te najbardziej radykalne to nie choroba. Więc nie ma mowy o niepoczytalność w przypadku indoktrynacji.

 6. Wysyp reżimowych trolli i podszywaczy jest znamienny. Adamus zaczął chrumkać na własną rękę. Czyli „sam chrumkam przy korytku i wara, bo wyciągnę kwity” . Stał się ciężarem. Fikał też drugiej stronie, czyli protegowanym Usraela. Koniec i kropka, resztę dopowiedzcie sami.

 7. choroba, choroba w normalnym kraju szubienica na rynku i po sprawie. Jakoś potrafił zabić fachowo i znaleść się na scenie czyli nie taki głupi jest.

  • Niepoczytalność nie oznacza głupoty. Często ludzie mają wyobrażenie że osoba niepoczytalna to upośledzony umysłowo ze współczynnikiem IQ 30. Guzik prawda. W przypadku schizofrenii może być nawet 120 IQ i co z tego jak chory nie potrafi ocenić swoich działań jako przestępstwa ani też nie może nic zrobić by go nie popełnić. To zwyczajnie nie jego wina. Więc szubienica nie wchodzi w rachubę w tym wypadku.

   • Spoko. Tak się teraz będą tłumaczyć wszyscy mordercy i pedofile.

    • To że będą się tłumaczyć nie oznacza że zostaną uznani za niepoczytalnych. Nie wystarczy nagadać biegłym że się słyszy głosy i już uznają cię za niepoczytalnego. Jeśli ktoś nie jest faktycznie chory psychicznie to nie ma szans by w Polsce uznano go za niepoczytalnego. A większość pedofilów i morderców jest poczytalna więc może odpowiadać za swoje czyny i ich tłumaczenia nie mają większego znaczenia.

 8. Schizofrenia to choroba na papierze, którą wymyślili Żydzi. Szczytowym stadium jest schizofrenia bezobjawowa.

 9. Skończy się tak, że kolo wyjdzie na wolność i będzie się domagał odszkodowania za poprzednią odsiadkę. Wszyscy wiemy jak w Polsce działają sądy. Czemu komisje lekarskie miałyby działać inaczej?

 10. W takim razie, fanatycznego katolika – Niewiadomskiego, który też „patriotycznie” i bogobojnie zabił prezydenta Narutowicza, musicie koniecznie zrobić świętym męczennikiem. Został powieszony za dokonaną zbrodnie, biedaczek. Wszystkich prawiczkowych, pożytecznych morderców, złodziei, pedofilów etc., beatyfikować !

Comments are closed.