Zaczyna się lewacki terror! W tym miejscu chcą całkowicie zakazać sprzedaży tytoniu

Papieros, dym. Foto: Pixabay.com
Papieros, dym. Foto: Pixabay.com

Od kilku już lat trwa walka z palaczami. Obecnie zaczyna ona przeradzać się w prawdziwy totalitaryzm. Najlepszym tego przykładem jest kalifornijskie Beverly Hills, gdzie podjęto decyzję o wprowadzeniu całkowitego zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Zakaz ma objąć nie tylko tradycyjne papierosy, ale również e-papierosy i cygara. Jest to pierwsza tego typu regulacja na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Decyzja została podjęta przez radę miejską jednogłośnie. Zgodnie z założeniami, ma on wejść w życie w 2021 r. Oznacza to, że nie będzie już możliwe zakupienie wyrobów tytoniowych np. na stacjach benzynowych, w drogeriach, niewielkich sklepach całodobowych, sklepach spożywczych.

– Myślę, że to był naprawdę przełomowy moment dla naszego miasta, dla naszej społeczności – przyznał Lili Bosse, jeden z członków rady miejskiej Beverly Hills.

Zakaz ten przewiduje jednak pewne wyjątki. Mianowicie, możliwe będzie zakupienie wyrobów tytoniowych w hotelach oraz w trzech luksusowych palarniach cygar. Miejscy włodarze tłumaczą to odstępstwo troską o turystów.

Nie obyło się jednak bez protestów. Otóż Krajowe Stowarzyszenie Sklepów Tytoniowych (The National Association of Tobacco Outlets) podniosło, iż dla wielu miejscowych sprzedawców regulacja ta może oznaczać spadek dochodów nawet o 45%.

Źródło: radiozet.pl

24 KOMENTARZE

 1. Nie jestem za palaczami, bo trują innych, ani też za zakazami. Ale terror od razu??? Robicie z tego portalu clickbaita na wzó pudelka, opowiadacie głupoty o cwelebrytach? Nie przyszło wam do głów, że dziś odbywają się wspaniałe uroczystości 75 rocznicy D-Day i nie ma ani słowa o tym na tym portalu.

  • @Amergin….
   D-Day? Jeśli już chcesz tak błysnąć to przypomnij za czyje pieniądze wybuchł ten cały kataklizm. O narodowości sponsorów nie zapomnij.

  • Świetnie, że już po 10 minutach od tego nieszczęsnego wpisu, zauważyłeś, że jednak jakieś słowa o D-Day tutaj padły.

  • Zakaz palenia to jest forma terroru! Takie są fakty.
   Terror (łac., dosł. strach, groza), stosowanie przemocy, gwałtu, ucisku, okrucieństwa w celu zastraszenia, zniszczenia przeciwnika; okrutne, krwawe rządy.

   • I bardzo dobrze, palacze terroryzują przez swoj nałóg wszystkich innych rakotwórczym dymem. A do tego trzeba ich leczyć za publiczne.
    Moim zdaniem palaczy sienpowinno zamykać, wybijać kolba karabinu zeby, trzymac 2 miesiace na przymusowym odwyku a na koniec obciażac rachunkami!

    • Ktoś narusza twoją wolność dymem, to pozwij taką osobę. Jeśli nie narusza to nie powinno cię obchodzić co ktoś pali, bo to jest jego życie i ty nie możesz wiedzieć lepiej co jest dla takiej osoby dobre.

    • Dokładnie tak powinno się postępować z takimi typami jak ty. Nie ma wolności dla wrogów wolności

    • Palacze odprowadzaja duzo wyzsza kwote w akcyzie, niz jest przeznaczana na leczenie chorob odtytoniowych. Co do reszty, to juz mi sie nie chce tlumaczyc prostych rzeczy.

  • Każda ingerencja w czyjąś wolność osobistą jest terrorem. Kto tego nie widzi to niech wynosi się do Korei Północnej.

 2. I bardzo dobrze! Zakazać smierdzielom trucia siebie i innych, kto to widział żeby dobrowolnie wprowadzać w siebie rakotwórczy dym!
  Jestem za całkowitym zakazem palenia, a palaczy traktować jak narkomanów, wtącać do więzień!

  • A co cię obchodzi lewaku czyjeś życie? Niech się trują jak lubią.

  • Myślę, że znalazła by się jakaś rzecz którą bym ci zakazał, zgodził byś się Januszu?

  • Chcę wprowadzić ustawę która zakaże ci jedzenia wędlin, bo martwię się o twoje zdrowie, a jak będziesz jadł wędliny to trafisz do więzienia.

 3. Lewactwo zawsze było debilne, totalitarne i oderwane od rzeczywistości.

 4. Wy to macie naje..bane we łbach solidnie katolickiedebile. Ludzie trują siebie i innych a gooowno katolickie szuka kolejnego spisku. Wy śmiecie wykllęte macie nas..rane w tych swoich debilnych główkach. Ale znajdź normalnego katodebila polskiego, śmiecia wyklętego.

  • Liczba epitetów odwrotnie proporcjonalna do sensu.
   NB. badania wykazujące szkodliwość „biernego palenia” zostały zdrowo podrasowane. Ich autor tłumaczył się, że chciał dobrze.
   A chcącemu nie dzieje się krzywda.

  • A skąd wiesz, że tu komentują katolicy? Urojenia? Ja np. nie jestem.

 5. Palacze węglowi terroryzują ludzi groźnym dla zdrowia dymem, trzeba im zakazać posiadania pieców na węgiel i drzewo.

 6. Są jeszcze zabójcze dla zdrowia spaliny samochodowe. Trzeba wtrącić do więzienia wszystkich posiadaczy śmierdzących samochodów, a samochody zezłomować.

 7. Właściciele sieci telekomunikacyjnych naruszają moją wolność, bo fale radiowe i w ogóle cała elektronika jest szkodliwa dla zdrowia i rakotwórcza co potwierdzają badania i dlatego trzeba wrócić do średniowiecza i pozamykać tych właścicieli w kryminale.

 8. Paliłem 31 lat . Nie palę od lat 11 i jestem szczęśliwym człowiekiem , teraz nawet gnój mi pachnie – wszystko czuję . Trzeba walczyć z paleniem , jak uratowałem sobie wiele lat życia , ale pomyślmy o innych. Trzeba edukować- nieustannie !

Comments are closed.