Jakubiak i Liroy zaufali Kukizowi. A ten w ostatniej chwili ich wystawił [VIDEO]

Piotr Liroy Marzec i Marek Jakubiak. Foto: PAP
Piotr Liroy Marzec i Marek Jakubiak. Foto: PAP

Posłowie Marek Jakubiak i Piotr Liroy Marzec wyciągnęli rękę do Pawła Kukiza. Chcieli wspólnie podpisać deklarację programową, aby przybliżyć możliwość współpracy Konfederacji z Kukiz’15. Jednak Paweł Kukiz chwilę przed zaplanowaną i uzgodniona konferencją prasową ich wystawił, mówiąc, że czeka na… PSL.

Od wczoraj internet huczał od plotek, które pojawiły się po informacji, że Marek Jakubiak i Piotr Liroy Marzec wystąpią na wspólnej konferencji prasowej z Pawłem Kukizem.

Mówiono m.in. o tym, że Jakubiak wraca do Kukiza, albo, że Kukiz przechodzi do Jakubiaka i Liroya. Nic z tych rzeczy.

Jakubiak i Liroy chcieli podpisać z Pawłem Kukizem wspólną deklarację programową tworzącą nową partię polityczną, Federację Jakubiak Liroy Kukiz, aby przybliżyć możliwość współpracy ich ugrupowań w ramach Konfederacji.

Jednak Paweł Kukiz w ostatniej chwili poinformował posłów, że na konferencję nie przyjdzie bo… czeka na decyzję PSL. Kukiz liczy, że on „antysystemowiec” dogada się ze zdemoralizowanym ugrupowaniem żerującym przez dekady na państwowych pieniądzach. Żałosne.

„Kukiz powiedział, że warunkiem podpisania deklaracji jest deklaracja współpracy z PSL” – stwierdził prowadzący konferencję prasową Maciej Maciejowski.

„Sytuacja jest kuriozalna, ale nie pierwszy raz się dziwię” – podsumował zachowanie Kukiza Marek Jakubiak.

Piotr Liroy Marzec stwierdził, że chcieli zaprosić Pawła Kukiza, aby nie robić podziałów od centrum na prawo.

„Postanowiliśmy zapomnieć wszelkie animozje i pokazać wspólny plan. Chcieliśmy być pomostem dla przystąpienia Kukiz’15 do Konfederacji. Paweł Kukiz powiedział nam, że czaka na decyzję PSLu. Nie sądzę, żeby ktoś w Konfederacji zgodził się na to, żeby PSL szedł z nami wspólnie na wybory” – powiedział Liroy.

„Antysystemowość nie może iść wspólnie pod rękę z takim systemowym ugrupowaniem jak PSL” – dodał.

„Paweł! Drzwi są otwarte, w każdej chwili możesz przyjść do Federacji porozmawiać z nami, żebyśmy na jesieni jako wspólna siła” – zaapelował Liroy do Kukiza.

Liroy podkreślił, że nie ma powrotu do Kukiz’15. Był tam i wie jakie zło tam tkwi. Ale drzwi dla posłów i działaczy Kukiz’15 są w Konfederacji otwarte.

33 KOMENTARZE

 1. Socjalizm, czyli niesprawiedliwa równość

  Jak rzekł Stefan Kisielewski: „Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta”.
  Demokraci są w większości socjalistami, gdyż jest to ładnie brzmiąca utopia, na którą łapią się wspomniani ćwierćinteligenci, których jest większość w społeczeństwie. Socjaliści mówią to co ludzie chcą usłyszeć, są „prospołeczni”, rozdają niemal wszystko i wszystkim „za darmo”, dlatego też są lepiej odbierani od polityków prawicowych, którzy nic nie obiecują, a każą pracować („niepoważni” chyba ci prawicowcy!). Oczywiście wcześniej, w mniej lub bardziej ukrytej formie, zabierają pieniądze ludziom w postaci podatku. Większość tych pieniędzy marnotrawią, część rozkradają, za resztę coś tam wybudują i chwalą się jak to wiele uczynili dla swych wyborców. Niestety wyborcy w większości łapią się na te socjalistyczne obiecanki, nie rozumiejąc, że nic, ale to nic na tym świecie, nie jest za darmo. W demokracji „wszyscy mają równe żołądki”, jak to niektórzy powiadają, i dlatego równo dzielone są dobra narodowe. Ci więc którzy pracują ciężko, wytrwale i efektywnie obciążani są dużymi podatkami, aby obdzielić nimi nierobów i obiboków. Powstają w ten sposób patologie, prowadzące nawet do zachwiania roli rodziny w społeczeństwie. Jeśli bowiem praca i jej efekty karane są wysokim podatkiem, a nieróbstwo wynagradzane zasiłkiem dla bezrobotnych, powstaje odwrócenie wartości. Matki z dzieckiem żyjące w konkubinacie nie zawierają więc małżeństw, a te będące w małżeństwie fikcyjnie rozwodzą się, aby utrzymać lub uzyskać zasiłek dla samotnych matek z dziećmi. Demokracja nie rozumie, że „równo” wcale nie znaczy „sprawiedliwie”. System ten degeneruje wartość pracy, aktywności, czy kreatywności, wychowując leniwe i roszczeniowe społeczeństwo.

  • Likwidacja podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych – na początek.

 2. Czy jak JKM proponuje współpracę PSL-owcom, to wtedy ta partia przestaje być żerującą od dziesięcioleci na państwowych pieniądzach?

  • To właśnie cały czas piszę. Ale niektórzy twierdzą, że to dobry plan. Objaśnić już nie chcieli. Jest w takim układzie szansa na przepływ elektoratu Kukiza do Konfederacji. nie sadzę, żeby chcieli głosować na PSL.

  • Dlaczego prezesi dwóch różnych partii KORWiN i FdR mają mieć takie samo zdanie?

 3. „Kukiz powiedział Konfederatom, że warunkiem podpisania deklaracji jest deklaracja współpracy z PSL”
  Czyli włączenie Kukiza do Konfederacji przyniesie same straty, podziękujcie Kukizowi, zachęcajcie jego ludzi, bo sa tam też prawdziwi patrioci, do przejscia do Konfederacji tak jak to robicie do tej pory.

 4. To wszystko wygląda tak, jakby JKM wcześniej się dowiedział na temat tego potencjalnego sojuszu Kukiz’15 i PSL. To on sam oskarżał ludowców o niegdysiejsze fałszerstwa wyborcze na Mazowszu polegające na masowym unieważnianiu głosów oddanych na konkurencję. Jeśli Paweł Kukiz, zawzięty anty-partiokrata chce się skompromitować razem z PSL, to nie można mu przeszkadzać. Może jego ludzie zdążą jeszcze w porę się ewakuować?

 5. Nawet z prostytutkami z PSL bym bym się sprzymierzył żeby tylko żydopis nie miał większości. Polityka jest jaka jest.

 6. Panie Marku Jakubiak pan -Federacja dla Rzeczpospolitej to KRĘGOSŁUPIE na którym może zostać zbudowana federacja partii opartych na programie R.Dmowskiego i B.Piaseckiego.Czyli Narodowych Demokratów–ENDEKÓW. Do tej pory PiS przez tzw.,,starych Endeków”,jest traktowany jako ,,mniejsze zło”,i dlatego na PiS głosujemy. Bo nie ma ALTERNATYWY,liczymy że takowa powstanie.

  • PRLowski wojskowy gnidziarz ma być kręgosłupem czegokolwiek? Odstaw leki bo nie pomagają a tego knura i jego przyboczną ryjówkę zwaną Zawiszą jak i Liroya pasującego intelektualnie do Konfederacji jak kartofel do smokingu należy wyyebać na zbity pyysk.

   • Wyborów niestety nie sfałszowano, to raz
    A dwa, nie pisz bredni które nie mają poparcia w zeczywistości!

    • wybory sfałszowano i beda je fałszowac również na jesieni taki zawarto POPISowy układ

     • Jak znów w nocy zaczną znikać głosy itp, to będzie trzeba zaprotestowac na ulicy. Na razie przekonuje mnie teza o niedoszacowaniu. Jak sprawa sie powtozy, a takie zeczy nie zdazaja sie po sobie, to bedzie jasne ze wybory sfalszowano.

    • Jest oszustwo popełniane przez komisję wyborczą. Byłem dwa razy w komisji jako przewodniczący, natychmiast musiałem zebrać puste karty. W kilka minut było porozumienie pomiędzy pozostałymi członkami komisji ile głosów dopisać komu. Więcej mnie nie chcieli do komisji włączyć. Głosując w tym samym lokalu od kilkunastu lat na np. UPR wywieszono informacje oddanych głosów 0.

     • Co ty bredzisz? Kto cie nie chciał do komisji włączyć? To nie jest klub towarzyski tylko są zgłaszani kandydaci i się losuje ty chu..u prdly!!!!

    • @Konfederat- Wybory sfałszowano i są na to dowody w calej Polsce. Dzieje się to od czasu narodzin bękarta zwanego 3RP i tej jesieni zrobią to ponownie. Lepiej zeby Konfederacja byla w stanie zweryfikowac wyniki bo jesli nadal beda pyerdolić ze trzeba wiecej ulotek rozdawac to uwierzę w ich agenturalność.

 7. Szkoda, że nawet tutaj się nie mogą zjednoczyc. Bedzie trudniej przekroczyc próg, ale liczę na #Konfederacja

 8. to po prostu godzi w powagę konfederacji! albo się ogarniecie i przestaniecie zadawać się z frajerami, albo nie idę na wybory!

 9. Tym razem popieram w całości stanowisko nczas. Sojusz Kukiza z ZSL-em zakrawa na kpinę. Jest to naprawdę żałosne i głupie – niech nie liczy na mój głos. Miast wybrać Konfederację, wybiera skompromitowane do cna towarzystwo.

  • Lewackie stanowisko do s r a n i a gębą. Skoro kilka dni temu, PSL zlał KE, a przedwczoraj tworzy nowe ugrupowanie , to czemu Kukiz ma jak ćma do ognia brnąć w politykę z tymi, którzy od niego odeszli? Psl to totalna kupa, chroniąca stołki. Ale je ma. Kukiz swoje ma. A Liroy i Jakubiak ( mimo mojego sentymentu) co ma? No to sobie arytmetycznie wytłumacz.

 10. JKM powinien wejść w sojusz z Kononowiczem może wtedy w końcu przekroczy 5%.

 11. Kolejny artykuł przyrodniczy z serii „Życie stadne zwierząt w Polsce”. W dzisiejszym odcinku: prawicowe samce alfa nadal próbują połączyć swe stada, aby na jesieni może wyżebrać te swoje 5%. Pytanie do widzów: to bardziej śmieszne czy żałosne?

  • Czytała Krystyna Czubówna :-)
   Więcej optymizmu, może wejdą do Sejmu, czas trochę świeżego powietrza wpuścić do naszego okrąglaka.

   • Jak PO-PiS będzie fałszować wybory to oczywiście nie uda się przekroczyć progu.Dlatego tak ważna jest kontrola komisji wyborczych

 12. Zaraz zaraz…czy Jakubiak i Liroy mieli upoważnienie ze strony Konfederacji do takich rozmów?To wygląda jakby ta dwójka chciała zrobić Kukiz-bis

 13. JKM nieźle podpuścił Kukiza :) W wyborach do sejmu papugował wszystkie postulaty partii KORWiN.

 14. A nie przyszlo Wam do gowy ze Kaczynski wyslal Kukiza po PSL bo chcà miec wiekszosc absolutną zeby zmieniac konstytucje. Kukiz swoje sprawy a Kaczor swoje. Wtedy z sadsmi i wszystkim mozna w tydzien sobie poradzic

 15. Prezesie pzps nie widzisz że debil trener belgijski robi wszystko aby Polacy przegrywali.

Comments are closed.