Jakubiak i Liroy zaufali Kukizowi. A ten w ostatniej chwili ich wystawił [VIDEO]

Piotr Liroy Marzec i Marek Jakubiak. Foto: PAP
Piotr Liroy Marzec i Marek Jakubiak. Foto: PAP

Posłowie Marek Jakubiak i Piotr Liroy Marzec wyciągnęli rękę do Pawła Kukiza. Chcieli wspólnie podpisać deklarację programową, aby przybliżyć możliwość współpracy Konfederacji z Kukiz’15. Jednak Paweł Kukiz chwilę przed zaplanowaną i uzgodniona konferencją prasową ich wystawił, mówiąc, że czeka na… PSL.

Od wczoraj internet huczał od plotek, które pojawiły się po informacji, że Marek Jakubiak i Piotr Liroy Marzec wystąpią na wspólnej konferencji prasowej z Pawłem Kukizem.

Mówiono m.in. o tym, że Jakubiak wraca do Kukiza, albo, że Kukiz przechodzi do Jakubiaka i Liroya. Nic z tych rzeczy.

Jakubiak i Liroy chcieli podpisać z Pawłem Kukizem wspólną deklarację programową tworzącą nową partię polityczną, Federację Jakubiak Liroy Kukiz, aby przybliżyć możliwość współpracy ich ugrupowań w ramach Konfederacji.

Jednak Paweł Kukiz w ostatniej chwili poinformował posłów, że na konferencję nie przyjdzie bo… czeka na decyzję PSL. Kukiz liczy, że on „antysystemowiec” dogada się ze zdemoralizowanym ugrupowaniem żerującym przez dekady na państwowych pieniądzach. Żałosne.

„Kukiz powiedział, że warunkiem podpisania deklaracji jest deklaracja współpracy z PSL” – stwierdził prowadzący konferencję prasową Maciej Maciejowski.

„Sytuacja jest kuriozalna, ale nie pierwszy raz się dziwię” – podsumował zachowanie Kukiza Marek Jakubiak.

Piotr Liroy Marzec stwierdził, że chcieli zaprosić Pawła Kukiza, aby nie robić podziałów od centrum na prawo.

„Postanowiliśmy zapomnieć wszelkie animozje i pokazać wspólny plan. Chcieliśmy być pomostem dla przystąpienia Kukiz’15 do Konfederacji. Paweł Kukiz powiedział nam, że czaka na decyzję PSLu. Nie sądzę, żeby ktoś w Konfederacji zgodził się na to, żeby PSL szedł z nami wspólnie na wybory” – powiedział Liroy.

„Antysystemowość nie może iść wspólnie pod rękę z takim systemowym ugrupowaniem jak PSL” – dodał.

„Paweł! Drzwi są otwarte, w każdej chwili możesz przyjść do Federacji porozmawiać z nami, żebyśmy na jesieni jako wspólna siła” – zaapelował Liroy do Kukiza.

Liroy podkreślił, że nie ma powrotu do Kukiz’15. Był tam i wie jakie zło tam tkwi. Ale drzwi dla posłów i działaczy Kukiz’15 są w Konfederacji otwarte.

Comments are closed.