Niemcy się zwijają. Jednak „inżynierowie” i „lekarze” z Bliskiego Wschodu i Afryki nie chcą pracować? Kto by się spodziewał…

Imigranci i Angela Merkel. / foto: Twitter/PAP
Imigranci i Angela Merkel. / foto: Twitter/PAP

W Niemczech w kwietniu produkcja przemysłowa spadła o 1,9 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy w poprzednim miesiącu wzrosła o 0,5 proc. – poinformował w komunikacie urząd statystyczny.

Analitycy spodziewali się, że produkcja mdm spadnie o 0,5 proc.

Rok do roku produkcja przemysłowa spadła o 1,8 proc., bez uwzględniania dni roboczych, podczas gdy poprzednio spadła o 0,9 proc. Tu analitycy oczekiwali spadku o 0,4 proc. (PAP Biznes)

14 KOMENTARZE

 1. Produkcja spada w miesiącach letnich- zwykle tak jest, nie jest to żaden fenomen, dopiero dane roczne dają wymierny pogląd na stan gospodarki.
  Troche takie szukanie sensacji na siłe, byle by pasowała do naszej narracji- hurr durr imigranty złe.

   • Przecież w artykule jest napisane że miesiąc do miesiąca, czytać nie umiesz?

   • wyzywasz tych głupich ludzi od pedałów, a pewnie sam jesteś ciota hahaha. Sądząc po twoim Nicku to jesteś jakimś lewakiem czy innym durniem. Ogólnie to masz prawo pisać co sobie chcesz (jeszcze parę lat pisu u władzy i pewnie nie będziesz nawet tego mógł), ale zastanów się czasem zanim wyjedziesz z takim tekstem. Lubisz analne przygody, twoja sprawa. Może twój tatuś ci do wanny wchodził, nie wiem, nie wnikam, nie mój problem. Ale jeszcze możesz się zmienić. Dogadaj się z ojcem, wytłumacz mu że twój odbyt to twoja twierdza czy coś w tym stylu i że zwyczajnie przez to że kotłował cię od dzieciństwa, wpłynęło na ciebie i teraz jesteś internetowym trollem. Może to zrozumie, a może nie zrozumie i znów cię skrzywdzi od tyłu. Ogólnie to życzę ci dużo zdrowia, zdrowej przetoki, dobrego zwieracza i żebyś w końcu znalazł faceta na całe życie.
    PS. Możesz sobie darować odpowiadanie na ten post, bo nie mam w zwyczaju przeglądania archiwaliów, no chyba że zdjęć twojej mamy…ale to inny temat.

 2. Te dane są niepełne. Myślę że jednak takim „koniem pociągowym” gospodarki germanistanu są zakłady pogrzebowe…tam obroty wzrosły znacznie i to właśnie dzięki dzikusów z Afryki. Makrela może być z siebie dumna…

 3. A gdyby tylko Polacy przestali kupować niemieckie produkty motoryzacyjne i w nuiemieckich sieciach, to Niemcy by się szybciej zwijały niż rozwijały w rzekomym cudzie gospodarczym (dla nieświadomych; uruchomieni w latch 60/70 gigantycznych środkó z rabunku i morderstw zbrodniczego narodu niemieckiego zostało wpompowane w przemysł), problem w tym, że wspócześni Polacy nie mają świadomości racji stanu i ciągle pokutuje postgoenelsowska propaganda o doskonałych BMW, VW, BAYER itd., pomijam nieświadomość polegającą. Niemiecka gospodarka już od lat jest przegrzania i mają nadprodukcję, zamknięcie zbytu na Polskę i Polaków i nie trzeba III WŚ, aby wrócić do koncepcji likwidacji Niemiec, a będzie sią nam żyło łątwiej, tym bardziej, ze też są sposoby na Finansjerę globalną, czy żydowskie lobby :)

 4. Kierownik od rowera znowu naćpany. Bież pół i nie płacz Biedroń cie przytuli.

Comments are closed.