PILNE! TYLKO U NAS! Wiemy, co planuje Jakubiak na dzisiejszej konferencji z Kukizem

Marek Jakubiak, Artur Zawisza i Paweł Kukiz/fot. ilustracyjne/fot. PAP
Marek Jakubiak, Artur Zawisza i Paweł Kukiz/fot. ilustracyjne/fot. PAP

Dziś o godz. 12.00 ma odbyć się wspólna konferencja posła Marka Jakubiaka oraz Pawła Kukiza. Pojawiły się oczywiste domysły, że planowany jest transfer między ugrupowaniami lub też połączenie. Jak dowiedziała się redakcja nczas.com, chodzi o „ponowne zbliżenie” między posłem Jakubiakiem a ruchem Kukiz’15.

Dzisiejszej konferencji nie chciał komentować żaden z liderów Konfederacji. Udało się nam jednak dotrzeć do innych działaczy będących blisko liderów.

Jak poinformowała nas jedna z osób, która startowała z list Konfederacji w uniowyborach, chodzi o zwiększenie swojego wpływu na decyzje liderów Konfederacji poprzez pokazanie gotowości do sprzymierzenia się z innymi stronnictwami.

Marek Jakubiak prowadzi obecnie inne rozmowy o starcie na jesieni z aż trzema ugrupowaniami: Konfederacją, Kukiz’15 i PSL. Prawdopodobnie na tej konferencji nie zostaną ogłoszone żadne konkrety co do jego współpracy z kimkolwiek. Najpewniej celem jest podkreślenie ponownego zbliżenia z Kukizem – poinformowało nas nasze źródło.

To jest próba nacisku na Konfederację w celu jego przywództwa w koalicji propolskiej i zwiększenia swojego wpływu w niej – dodał nasz informator podkreślając, że „konferencja ta nie jest uzgodniona z władzami Konfederacji”.

Z kolei osoba również prosząca o anonimowość mająca kontakty w bliskim otoczeniu Pawła Kukiza poinformowała nas, że „jeszcze wczoraj najbliżsi współpracownicy Pawła Kukiza byli zaskoczeni planowaną konferencją”, i że „nie znali żadnych szczegółów”.

Źródło: nczas.com

Comments are closed.