PiS ma rozmach! Rosyjskie standardy w polskim Sądzie Najwyższym

Sąd / PAP
Sąd / PAP

W „Dzienniku Ustaw” opublikowane zostały zmiany dotyczące Regulaminu Sądu Najwyższego. W myśl tej nowelizacji, liczba etatów sędziowskich wzrośnie ze 120 do 125, co umożliwi objęcie stanowisk osobom rekomendowanym jeszcze przez poprzedni skład Krajowej Rady Sądownictwa. Teraz polski Sąd Najwyższy będzie jednym z największych na świecie.

Jeszcze do niedawna liczba sędziów Sądu Najwyższego nie przekraczała 100. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości, które wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości zwiększył liczbę etatów do 120, po czym prezydent Andrzej Duda zaproponował powiększenie o kolejne 5 stanowisk.

Dzięki temu możliwe stanie się rozwiązanie sprawy grupy sędziów, rekomendowanych do Sądu Najwyższego jeszcze przez poprzedni skład KRS. Jest ich właśnie pięcioro i czekają na ślubowanie od jesieni 2017 i zimy 2018 roku.

Poprzez te zmiany polski Sąd Najwyższy stanie się jednym z największych na świecie. Dla przykładu, w Rosji Sąd Najwyższy składa się ze 115 sędziów, w Rumunii – 101, we Francji i Bułgarii – 85, w Słowacji 84, na Węgrzech – 83, w Czechach – 67, Austrii – 60.

Z kolei w krajach anglosaskiej kultury prawnej liczba stanowisk jest nieporównywalnie mniejsza. Przykładowo, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jest po 9 sędziów, w Australii 7, zaś w Nowej Zelandii tylko 5.

Źródło: rmf24.pl

13 KOMENTARZE

  • Aha. Cwaniaczki sprytnie zrobiły miejsce dla wszystkich POPiS-owców, a starzy sowieci dostali emeryturę w parlamencie UE.

 1. „Poprzez te zmiany polski Sąd Najwyższy stanie się jednym z największych na świecie. Dla przykładu, w Rosji Sąd Najwyższy składa się ze 115 sędziów, w Rumunii – 101, we Francji i Bułgarii – 85, w Słowacji 84, na Węgrzech – 83, w Czechach – 67, Austrii – 60.

  Z kolei w krajach anglosaskiej kultury prawnej liczba stanowisk jest nieporównywalnie mniejsza. Przykładowo, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jest po 9 sędziów, w Australii 7, zaś w Nowej Zelandii tylko 5.”

  Socjalistyczna debilna patologia inaczej nie potrafi niż masowe mnożenie bezużytecznych biurokratów utrzymywanych za pieniądze podatników.

 2. Normalne złodziejstwo pieniędzy podatników, w biały dzień!

  Powinniśmy pójść drogą amerykańską: połączyć Trybunał Konstytucyjny z Sądem Najwyższym i zmniejszyć liczbę sędziów dziesięciokrotnie.

 3. Banda śmierdzących pasożytów żerująca na społeczeństwie niewolników. Rządy hołoty utrwalającej swoje przywileje. Bydlaki mają się za naszych panów.

 4. Czy moglibyście powstrzymać się od demonizowania Rosji przy byle okazji? Pamiętam dobrze jeszcze komuszą propagandę sprzed ponad 40 lat, która w podobny sposób starała się nam zohydzić Zachód. Skutek był taki, że upowszechnił się u nas bardzo kabaret polityczny, a propaganda stała się jego ulubionym tematem. Chcecie do kabaretu?

 5. Dzieki temu, bedziemy w tym czyms na pierwszym miejscu w swiecie.
  Co prawda, to nas nie podniesie ani o wlos w notowaniu praworzadnosci.
  Ale bedzie sie mowilo, ze jestesmy na czele, …

 6. Co wyscie gudłaje robili jak pis walczył z sądami jedynie Słomka ruszył kuper .Mam wrazenie ze bardziej nienawidzicie pisu jak platfonsw chyba ze tu pisze zydobolszewicka agentura.

 7. PiS to etatyzm rozdmuchany do absurdalnych rozmiarów. Biurokracja bizantyjska.

Comments are closed.