Rosjanie wymiękli. Amerykański krążownik rakietowy nie ustąpił. Incydent na Morzu Wschodniochińskim

Donald Trump oraz Władimir Putin. / foto: PAP/
Donald Trump oraz Władimir Putin. / foto: PAP/

Krążownik rakietowy USA przeciął w piątek na Morzu Wschodniochińskim kurs rosyjskiego niszczyciela, przepływając w odległości 50 metrów przed jego dziobem. Rosyjska jednostka została zmuszona do gwałtownego manewru – poinformowała służba prasowa rosyjskiej Floty Pacyfiku.

Podano, że formacja okrętów rosyjskiej Floty Pacyfiku i amerykańskiej grupy okrętów z lotniskowcem szły kursem równoległym, gdy nagle krążownik rakietowy USS Chancellorsville zmienił kurs i przepłynął w odległości zaledwie 50 metrów przed dziobem rosyjskiego niszczyciela Admirał Winogradow.

Załoga rosyjskiego okrętu była zmuszona do gwałtownego manewrowania, by uniknąć kolizji.

Do incydentu doszło w południowo-wschodniej części Morza Wschodniochińskiego o godz. 6.35 czasu moskiewskiego (godz. 5.35 w Polsce).

W służbie prasowej rosyjskiej Floty Pacyfiku poinformowano, że wobec dowództwa amerykańskiej jednostki złożono protest na częstotliwości międzynarodowej, wskazując na niedopuszczalność takiego postępowania. (PAP)

29 KOMENTARZE

   • Z pewnością Sowietem nie jest oficer KGB który rozpad ZSRR określa jako największą katastrofę geopolityczną XX wieku i który nie ukrywa że celem jego działań jest jego reaktywacja

    • Pałkarze Putina walą równo faszystów Żyrynowskiego i komunistów Zugianowa.

     • aqurat a słyszałeś o Wielkiej Czystce? Sowieci wymordowali więcej swoich niż nazistów

     • W trakcie Wielkiej Czystki pod ścianę szli w pierwszej kolejności tzw. starzy bolszewicy. Stalin czyścił partię, żeby przejąć pełnię władzy.

    • u ruskich sowietem jest kazdy rzadzacy, ktory mieszkancow rosji krotko trzymie za morde przy ziemi.

  • W sowietach ludiej mnogo. Ale niszczycieli niet.
   Więc musieli ustapić.

  • to dopiero teraz do tego doszedles? z nami nie rozmawiaja, bo jestesmy za slabi.

  • I jeszcze zmienisz zdanie … Jak Cię Icek jednen z drugim wywalą z mieszkania a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał amerykański trep z Powidza…

 1. Nie ktozi z was bardziej nie NAWIDZA Rosji i Rosjan niż kochają Polskę i siebie banda wypranychz rozumu Polaków cebulakow.

 2. co wy też pitolicie przecież rosyjski niszczyciel idący dziobem na bokiem ustawiony krążownik przeciął by go w pół zatem matrosy zrobiły grzeczność marines bo inaczej poszliby na dno w kilka sekund a prawo byłoby po stronie sołdatów

 3. Jeżeli tak było jak piszą, to Amerykanie złamali Międzynarodowe Przepisy Zapobiegania Zderzeniom Na Morzu.
  Nie ma tu nic do rzeczy kto kogo lubi lub nie.

  • ale dzięki temu buńczuczne chojraki mogą niedźwiedziowi terefere mają dzięki temu lepszy sen

 4. Wśród mikkolubów rozpacz, bo mikkoluby zawsze stały i stoją po stronie swej prawdziwej ojczyzny – Rassiji.

  • Bejt bejt bejt … Aleś się wysilił umysłowo. Ja też spróbuję: A u nas w Rosji to się takich traktorem przegania….

 5. Coś się chyba na amerykańskim okręcie zepsuło i utracili kontrolę nad sterami.
  Już kilkakrotnie w ostatnich latach doprowadzili do kolizji w portach i zderzeń z jednostkami handlowymi.
  Nawet jakiś dowódca za to wyleciał.

 6. Kilka dni temu to samo zrobili Rosjanie, tylko że w powietrzu, rosyjski myśliwiec Su 35 wymuszał gwałtowne manewry na amerykańskim samolocie P8 Posejdon, między innymi przeleciał na dużej prędkości przed dziobem amerykanów powodując silne turbulencje.
  Po prostu chłopcy się dobrze bawią, pytanie co gołąbki pokoju z Waszyngtonu robią u wybrzeży Chin, i tak samo co robią siły Saurona Kremlowskiego w tym miejscu?

 7. Na wp piszą odwrotnie, że to Amerykanie zmienili kurs, może jakieś trudności lingwistyczne anonimowego autora doniesienia…

  • Amerykanie istotnie zmienili kurs, bo przedtem płynęli równolegle, a potem postanowili przeciąć drogę jednostce rosyjskiej.

Comments are closed.