Efekty polityki socjalnej i bredzenia o bezpieczeństwie. Studenci marzą o pracy w… Biedronce

Biedronka - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP
Biedronka - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP

Popularność sklepów Biedronka jest w Polsce ogromna. Jak się jednak okazuje, sieć ta jest jednym z najbardziej pożądanych pracodawców przez studentów. Co tak przyciąga żaków do Biedronki?

Biedronka to największa sieć supermarketów w Polsce. Obecnie zatrudnia ona ok. 65 tys. osób i wciąż poszukuje nowych pracowników, również pośród studentów.

Niedawno firma Jeronimo Martins, która jest właścicielem sieci, znalazła się na 5 miejscu badania AIESEC dotyczącego najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce. W ankiecie wzięło udział 3000 studentów z ponad 30 uczelni.

Najbardziej pożądani pracodawcy przez studentów to Google, EY, Deloitte i PwC. Żacy zwracali szczególną uwagę na wysokość zarobków, atmosferę w pracy oraz możliwość awansu. Nie bez znaczenia jest również możliwość pogodzenia pracy z życiem osobistym.

Biedronka obecnie poszukuje również ambasadorów, którzy będą ją promować w środowisku studenckim.

– Podczas Programu Campus Ambassador miałem możliwość uczestniczyć w wielu rozwijających szkoleniach. Miałem również okazję ze szczegółami poznać działalność firmy oraz jej funkcjonowanie na rynku. Wiedza z zakresu employer brandingu, którą zdobyłem, pomogła mi w realizacji własnych pomysłów promowania Jeronimo Martins – przyznał Dawid Baranek, uczestnik jednej z poprzednich edycji programu.

Kiedyś młodzi ludzie marzyli, żeby coś zbudować, założyć firmę, otworzyć restaurację czy fabrykę, wyjeżdżali na Zachód aby realizować swoje marzenia i spełnić się życiowo.

Polityka socjalna rządu i bredzenie o bezpieczeństwie odnosi skutek – coraz mniej ludzi chce ponosić ryzyko, budować coś, tworzyć. Chcą bezpieczeństwa socjalnego, spokojnej posadki, życie bez emocji i odpowiedzialności. Takie niewolnictwo. Ale tak to my Polski nie odbudujemy….

Źródło: radiozet.pl

18 KOMENTARZE

 1. A po co ryzykowac ? Polska jest krajem ekstremalnie nieprzyjaznym przedsiebiorczosci. Sukces na rynku mozna przyplacic utrata zdrowia, majatku a nawet wieloletnim wiezieniem jesli wejdzie sie w droge nie temu co trzeba. Przekonalo sie o tym wielu. Prosze poczytac historie biznesmena Kluski. US moze z nami zrobic co zechce i kiedy zechce, noo chyba ze kogos stac na dlugoletnie batalie sadowe, a i to z niewiadomym skutkiem.

 2. A ten redaktor, który wypocił ten artykuł jak odbudowuje Polskę? Co takiego stworzył? Ile ludzi zatrudnił w swoim przedsiębiorstwie? Ile im płaci? I o co mu tak naprawdę chodzi? I skąd on wyciągnął wniosek, że skoro praca jest spokojna i bezpieczna socjalnie to jego życie jest bez emocji i odpowiedzialności. No głupszego wniosku nie słyszałem już dawno. To jest właśnie atut jeżeli praca daje Ci bezpieczeństwo i spokój. Jeśli dodatkowo byłaby ona czyjąś pasją to byłaby perfekcyjna. Nie jest to jednak warunek konieczny do szczęśliwego życia bo nie oszukujmy się, praca rzadko kiedy jest pasją jeśli pracujesz na etacie a nie u siebie.

  • Przemawia przez niego pogarda dla uczciwych ludzi pracy typowa dla niskopłatnego stażysty w brukowcu spod znaku korwina, utracjusza żyjącego ze spadku i publicznych pensji. Przyjdzie dzień, że ludzie pracy policzą się z kapitalistycznymi nierobami i wichrzycielami!

   • @wielkapolskanarodowa
    Nie chodzi o pogardę.
    Do pracy w Biedronce nie potrzebne są studia.

    A ludzie pracy to już teraz głównie w Chinach.

  • Jesteś typowym socjalistycznym durniem…ten marazm jaki jest w Polsce to dzięki takim ludziom jak ty..

 3. model amerykański, model wolności i państwa minimum jest najlepszy – oczywiście kazdy musi mieć minimum: jedzenie, ubranie i pokój do mieszkania, i to powinno gwarantować władza, a wszystko ponad to to wolny rynek i wolna konkurencja, oczywiście uczciwa, przejrzysta, prosta i równa.

  • Tak jest…z tą różnicą że władza nie powinna wszystkiego gwarantować. Władza powinna gwarantować: obronę kraju, policję, dobre prawo…i to wszystko…

   • no nie… za te wszystkie obowiązki, podatki, miliony przepisów prawnych do przestrzegania musi być gwarancja minimalnego posiłku i dachu nad głową. Nie można zostawiać członków społeczności bez środków do życia i oczekiwać, że będzie przestrzegało się wszystkich zasad współżycia społecznego jak choćby nie kradnij. Minimum socjalne musi być – to może być w zamian za pracę społeczne albo i nie, ale zasada pozostawienia na pastwę losu ludzi musi być odrzucona. A poza minimalną egzystencją jest wolna konkurencja i wolny rynek indywidualnych jednostek bez ingerencji urzędników.

    • Gwarancja dochodu to bardzo zły pomysł. W demokracji gwarantuje tylko marazm, wzrost podatków i rozbudowę socjalizmu, bo duże grupy zasiłkowców zawsze przegłosują ludzi na nich pracujących. Trzeba dążyć do zmniejszenia kompetencji państwa, podatków, biurokracji i zwiększenia wolności gospodarczej. Ludzie będący rzeczywiście pod murem będą wspomagani przez prywatne fundacje (nie dzisiejsze, patologiczne fundacje zasilane z dotacji państwa czy UE), co będzie bardziej celowe i oszczędniejsze.

    • Socjalistyczna paplanina efekt tego typu poglądu widać na rynku pracy(w twojej opinii wolnym mimo, że Państwo miesza się w dobrowolne umowy konsumenta A ze sprzedawcą B, którzy chcieli dokonać wymiany pieniędzy na towar w niedzielę), ale mniejsza o to ludzie wycofują się z pracy bo państwo gwarantuje mieszkanie(na które ja muszę tyrać) jedzenie(na które ja muszę tyrać) ubrania(na ktore ja musze tyrać) i jaki jest efekt tyram coraz więcej za coraz mniej bo więcej osób uważa, że skoro chce coś więcej od życia jest zaradny obrotny i niegłupi to muszę się dzielić z leniami i nierobami, którzy jeszcze na etapie edukacji utrudniali mi naukę spowalniając postęp całej klasy swoją niechęcią do przyswajania czegoś więcej niż minimum.

     • nie musisz tyrać – jedzenie mieszkanie i ubranie to promil wydatków państwa, to jest mniej niż 30% budzetu przeciętnego gospodarstwa domowego. Każdy obywatel musi miec to zagwarantowane, oczywiscie jeśli jest w 100% zdrowy to go się nakładnia do pracy, można nawet odebrać. Kapitalizm, wolny rynek i wolność konkurencji jest w sferze ponad podstawowe potrzeby człowieka. I to nie z Twoich podatków na to idzie tylko z majątku skarbu państwa, podatku obrotowego VAT, akcyza, cła, mandaty, winiety autostradowe.

    • Są lepsze rozwiązania niech każdy wydaje swoje pieniądze tak jak uważa średnio interesuje mnie los nieuków i obiboków obecnie z mojej pensji zabierane jest 2000 tys zł na ZUS którego nie dostanę służbę zdrowia z której nie korzystam bo się nie doczekamy itd po co mi to ? Wolę sam się ubezpieczyc wolę sam odkładać na emeryturę zrobię to lepiej niż banda nieudaczników na moim utrzymaniu na wiejskiej

  • Coś ci się modele pomyliły.
   Ten amerykański to może i był taki jak piszesz, ale tak 80 lat temu i dawniej.

 4. pomijajac to ze do pracy w biedronce studia im nie sa do niczego potrzebne, „bezplatne” panstwowe studia powinny byc zlikwidowane produkuja masowo magistrow kasjerow

  • studia praktycznie zostały zlikwidowane w 2009 jak wstrzymali pobór, wtedy miliony studentów odetchnęły z ulgą, studiowanie czegokolwiek po 2009 to kompletne frajerstwo, po co tracić lata na studia, pieniądze, nerwy, energię jak po liceum można zostać cieciorobem, robolem w fabryce czy na budowie, albo iść do biedronki czy innej siecówki zagranicznej albo wyjechać, takie brednie o studiowaniu powtarzane przez prawie wszyskich to były dobre ale z 15 lat temu

 5. Wyjeżdżanie na Zachód? Przecież Zachód jest zły i lewacki.

  Dziś prawiczki powinni wyjeżdżać do Rosji, tam się dorobią u Putina pensja minimalna 500 zł miesięcznie.

  • Spoko, spoko,
   Znajomy właśnie wyjechał jako leśnik nad Bajkał.
   $3500 miesięcznie i dodatki w formie zwrotu kosztów podróży w na terenie Rosji do 1500 km od miejsca pracy (taka sieciówka lotnicza).
   Tak że nie jest wcale tak źle.

  • Poziom życia w Rosji niewiele różni się od poziomu życia w Polsce. gdyby wprowadzili w Rosji więcej wolnego rynku to przegoniliby Polskę.

   cud.for.org.pl

Comments are closed.