Szykuje się sensacja polityczna! Kukiz odejdzie z Kukiz’15? Korwin-Mikke sugeruje ciekawą rzecz

Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke/fot. PAP (kolaż)
Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke/fot. PAP (kolaż)

Niemałe zamieszanie zrobiło się po prawej stronie sceny politycznej. Wczoraj wieczorem pojawiła się informacja, że w piętek 7 czerwca Marek Jakubiak i Paweł Kukiz zaplanowali wspólną konferencję prasową. Bez wiedzy władz Konfederacji. I zaczęło się plotkowanie.

W związku z zapowiedzianą konferencją Marka Jakubiaka z Federacji dla Rzeczpospolitej, członka Konfederacji, Twitterowi plotkarze rozgrzali się do czerwoności.

Jedni twierdzą, że to koniec Konfederacji, że Jakubiak i Liroy wracają do Kukiza. Drudzy odwrotnie, że to Kukiz dołącza do Konfederacji przez wejście do ugrupowania Jakubiaka i Liroya.

Prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke także popełnił intrygujący wpis na Twitterze.

Wcześniej napisał tak:

„WCzc.Paweł Kukiz po raz czwarty definitywnie odrzucił propozycję „koalicji z Korwinem”. Każdy, kto zna kobiety i artystów, wie, że oznacza to, iż niecierpliwie oczekuje, aż Mu taką propozycję złożę. Poczekamy, zobaczymy…”

Aby po kilku godzinach dodać:

„Po namyśle, skoro WCzc.Paweł Kukiz idzie w kierunku D***kracji i to Bezpośredniej, to jednak proponuję Mu bardziej szczerych d***kratów – np. WCzc.Władysława Kosiniaka-Kamysza, w ostateczności WCzc.Marka Jakubiaka…”

Z wpisu Korwina można wysnuć wniosek, że Paweł Kukiz ma zamiar przyłączyć się do FdR Marka Jakubiaka i tym samym zasilić blok ugrupowań pod sztandarem Konfederacji.

Czy tak się stanie? Konferencja prasowa Kukiz Jakubiak już dzisiaj o 12.00.

22 KOMENTARZE

  • Raczej o konsekwencję. Kukiz do Konfederacji by idealnie pasował. Byłby świetną lokomotywą a przy pewnym „dopracowaniu” ideologicznym i wytłumaczeniu mu pewnych rzeczy, w wyniku których napuszczane z zewnątrz demony socjalizmu odpuszczą z niego swoje macki, mógłby robić gigantyczną robotę marketingową prawicy. Pomyślcie tylko: seria koncertów przed wyborami pełnych przebojów zawierających prawicowe teksty. Ludzie śpiewający je przy ogniskach. To może być jeden z najlepszych sposobów na przeprowadzenie prawicowej kontrrewolucji. Muzyka była jednym z filarów oporu przeciw pierwszej komunie. Teraz może być przeciw drugiej.

   • Kukiz popiera demokrację, JKM popiera monarchię, dyktatorów i chińskich komunistów.

   • @PiS: Political Infantilism Syndrome Pełna zgoda. Tym bardziej, że Konfederacja tak naprawdę nie ma wielu znanych twarzy. W okręgach bydgoskim i gorzowskim poparcie Konfederacji było poniżej 4%. Dlaczego? Moim zdaniem dlatego, że nie było tam na listach żadnego Korwina, Sośnierza, Bosaka, Winnickiego, Wilka, Brauna, Liroya czy innego Jakubiaka. Po prostu ludzie nieznani, do których wyborcy nie mieli zaufania. A warto zauważyć, że wyborach do naszego sejmu jest ponad 3 razy więcej okręgów niż w wyborach do PE. Przydałoby się, żeby przynajmniej na jedynkach znalazły się osoby rozpoznawalne, bo – mam wrażenie, że część o tym zapomina – wyborcy nie głosują wyłącznie na partie (i numerki). Głosują też na konkretnych ludzi, a nawet na NAZWISKA… wystarczy się nazywać Tusk (ale nie Donald) czy Kaczyński (ale nie Jarosław), i można zdobyć mandat. Głupie? Nie, ludzie po prostu wolą „znane” od „nieznanego”.

 1. JKM twierdzi że najlepsza demokracja (Szwecja) jest gorsza niż najgorsza dyktatura (Korea Północna)

  • Nie łżyj tak, nawet jeżeli dostajesz za to pieniądze. Wróci czkawką albo i czymś gorszym. Urban przynajmniej szmacił się za dużo większą kasę.

 2. Walka z wolnością słowa w Internecie staje się coraz bardziej brutalna. Amerykańskie lewicowe portale społecznościowe zapowiadają krucjatę wobec niektórych rodzajów treści. Po ostatnim nasileniu cenzury na Facebooku przyszedł czas na podobne ocenzurowanie portalu YouTube. 

  Jak wynika z oficjalnych informacji opublikowanych przez przedstawicieli portalu YouTube, na celowniku cenzorów znajdą się kanały promujące treści prawicowe oraz teorie spiskowe czy alternatywną medycynę.

   

  Zapowiedziano, że na skutek podjętych decyzji, konta z których będą publikowane takie treści zostaną po prostu skasowane. Zabroniona będzie zawartość, która może promować alternatywne teorie na temat zamachów z 11 września 2001 roku, ale również pseudonaukowe teorie takie jak ta o płaskiej Ziemi.

   

  Dodatkowo zapowiedziano bezwzględną walkę z wszelkimi rodzajami tak zwanego „suprematyzmu”, rozumianego jako stwierdzenie, że jedna grupa ludzi jest lepsza od drugiej ze względu na płeć, wiek, rasę, religię czy orientację seksualną. W tym kontekście interesujące jest to czy represje dotkną również kanały wychwalające żydowski szowinizm

   

  Oznacza to, że z dnia na dzień na platformie YouTube może zniknąć wiele tysięcy kanałów. Przedstawiciele portalu zapowiedzieli, że kasowanie zacznie się od razu, ale cała operacja może potrwać nawet kilka miesięcy. 

   

  Algorytmy mają zwalczać również filmy promujące alternatywne formy terapii, które YouTube uzna za fałszywe. Takie treści nawet jeśli nie zostaną skasowanie to będą głęboko ukryte przed użytkownikami i nie będą w żaden sposób promowane. Zdaniem YouTube jest to działanie w interesie widzów, którzy mogą zostać przez to wprowadzeni w błąd. 

   

  Zwalczanie wolności słowa w Internecie postępuje bardzo szybko. Cenzorskie zapędy amerykańskich korporacji internetowych takich jak Facebook czy Google narastają. Usuwanie zawartości uznanej przez nie za niewłaściwą, dopiero się zaczyna, a celem jest przeobrażenie Internetu w taki sposób, aby dominowały tylko treści zgodne z lewicową wizją świata. 

  • Po pierwsze – ściągać z YT i archiwizować wartościowe materiały, póki jeszcze są (ja to robię przezornie od kilku lat).
   Po drugie – przenosić się masowo na CDA (choć sądzę, że skoro Polska jest w NWO, to CDA też, prędzej czy później, padnie ofiarą cenzury) oraz na Rutube (a z FB na VK). Bo innej opcji, jak ucieczka do rosyjskiego internetu wkrótce nie będzie.

  • Biedna prawica znowu jest przesladowana. Tym razem przez prywatny portal spolecznosciowy. Zalozcie sobie swojego wlasnego Facebooka i po problemie.

 3. Mam nadzieję, że Kukiz poszedł po rozum do głowy i postanowił że mimo różnic przyłączy się do Konfederacji dla dobra Polski. Magdalenkowo-okrągłostołowy POPIS jest wrogiem Polski i trzeba ponad podziałami wysłać ten układ na śmietnik historii!

 4. Przez takie głupie wypowiedzi następne kilka tysięcy ludzi odpuści sobie wybory… BRAWO JKM

  • Ta wypowiedź świadczy tylko o różnicy poglądów wśród liderów Konfederacji i nic więcej, taka sama sytuacja była przed wyborami do Europarlamentu i ludzie głosowali, także zachowaj swoje bajeczki dla siebie.

  • Twojej kompromitacji na tym portalu? Wątpię cebulaku.

Comments are closed.