Wiemy jak wyglądał incydent amerykańsko-rosyjski na morzu! Było blisko ale też goło i wesoło [VIDEO]

Incydent między amerykańskim USS Chancellorsville (CG-62) i rosyjskim niszczycielem Admirał Winogradow (DD 572) fot. Twitter @RebeccaRambar
Incydent między amerykańskim USS Chancellorsville (CG-62) i rosyjskim niszczycielem Admirał Winogradow (DD 572) fot. Twitter @RebeccaRambar

Dowództwo amerykańskiej 7 Floty wydało oświadczenie, w którym przedstawiło szczegóły incydentu do jakiego doszło dziś miedzy amerykańskim krążownikiem, a rosyjskim niszczycielem. Różni się od tego co podali wcześniej Rosjanie.

Według informacji przedstawionej w oświadczeniu do bliskiego spotkania obu okrętów doszło dziś około 11:45 czasu lokalnego na Morzu Filipińskim. Dowództwo 7. Floty, do której należy krążownik rakietowy klasy typu Ticonderoga USS Chancellorsville (CG-62), poinformowało, że amerykański okręt podejmował na pokład śmigłowiec i utrzymywał stały kurs i prędkość, podczas gdy rosyjski niszczyciel klasy Udaloy Admirał Winogradow (DD 572) zbliżył się dochodząc go z tyłu z prawej strony na odległość około 50-100 stóp (15-30 metrów).

To niebezpieczne działanie zmusiło USS Chancellorsville (CG-62) do dania całej wstecz po to, by uniknąć kolizji – czytamy w oświadczeniu.

O incydencie poinformowały wcześniej źródła w rosyjskiej flocie podając inny przebieg tego zdarzenia. Według Rosjan formacja okrętów rosyjskiej Floty Pacyfiku i amerykańskiej grupy okrętów z lotniskowcem szły kursem równoległym, gdy nagle krążownik rakietowy USS Chancellorsville (CG-62) zmienił kurs i przepłynął w odległości zaledwie 50 metrów przed dziobem rosyjskiego niszczyciela Admirał Winogradow (DD 572).

W sieci pojawiły się już filmy z tego incydentu. Trzeba przyznać, że odległość między okrętami nie była duża, zwłaszcza uwzględniając ich prędkość. Niewątpliwie zabawnym elementem jest obecność roznegliżowanych rosyjskich marynarzy opalających się na pokładzie niszczyciela Admirał Winogradow (DD 572).

Źródło: U.S. 7th Fleet Public Affairs/PAP

19 KOMENTARZE

 1. Chamska przepychanka, na swinskiego (ruskiego) ryja, jak na rondzie w godzinach szczytu.

 2. nic na temat St. Petersburg International Economic Forum? a premier Słowacji właśnie bierze udział w dyskusji panelowej z Putinem. I przedstawiciel Bułgarii jest. Z Polin nikogo nie ma, bo Namiestnik Zorżetta zabroniła a Suski spełnia wszystkie rozkazy

 3. Gdyby nie zdrowy rozsądek to ruscy skopali by tak duuupska tej żydowsko-tęczowo-mieszano pseudo armijce tego nawiedzonego solarowego blondasa, że odechciałoby się im pływać tam gdzie ich nikt nie chce

 4. Jest 21 wiek. Czy te zdjęcia/film są umyślnie prezentowane tak, jakby ktoś kręcił amatorską kamerą, w pospiechu i to 70 lat temu?

 5. Nie wierzę ani w ruską ani w waszą wersje Oszukiwaliście oszukujecie i będziecie oszukiwać aby utrzymać ryja przy korycie!

 6. W Internecie dostępne są 2 zdjęcia z tego incydentu. Na wcześniejszym widać, że oba okręty płyną prosto i jeśli nie zmienią kursu to dojdzie do zderzenia. W tej sytuacji okręt rosyjski powinien skręcić w prawo a amerykański w lewo. Na drugim zdjęciu widać, że okręt rosyjski skręcił w prawo a okręt amerykański nie zmienił kursu. Prawidłowo postąpił okręt rosyjski unikając w ten sposób zderzenia. Zachowanie okrętu amerykańskiego wskazuje na brak profesjonalizmu lub celową prowokację. Tu nie ma co kręcić.

  • Idź do okulisty. Na filmie np na LiveLeak dokładnie widać , że okręt z czerwoną gwiazdą płynie z tyłu i cały czas zwiększa prędkość, płynąc kolizyjnym kursem. Podobne idiotyczne zachowanie jak rosyjskich pilotów , latających nad zatłoczonym Bałtykiem z wyłączonymi transponderami. Licznym na tym portalu polskim onucom bardzo się takie zachowania podobają.

   • Sam idź do okulisty. To co opisujesz jako okręt z czerwoną gwiazdą płynący z tyłu to jest ujęcie wcześniejsze kiedy oba okręty szły kursem kolizyjnym. Okręt rosyjski skręcił w prawo i kurs kolizyjny stał się kursem wprawdzie bliskim ale jednak niekolizyjnym równoległym.

   • Jak były na kursach kolizyjnych, to znaczy, że się nie omijały, więc pierwszeństwo miał ten z prawej, czyli Rosjanie, proamerykański kłamliwy trollu. :-))))))))))))))))

   • ad „albin – No i c.h.u.j !
    vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu” (youtube.com/watch?v=gZKqLVT3oAs&ab_channel=Szczepan%C5%BBurek); link na prawdę warto uruchomić – ś.m.i.e.c.h.u.j od połowy!).
    Przynajmniej widać u Ruskich, że mają dobre motory w maszynowni.

 7. Matoły z USA sfilmowały swój bandytyzm i prymitywizm: Rosjanie byli z prawem, więc zgodnie z Prawem Morza mieli pierwszeństwo. :-)))))))))))))))))))))))))

 8. Większość mediów na świecie podaje zupełnie inną wersję zdarzeń i to sprawka tych matołów jankesów ale sprzedawczykowate projankeskie media w Polsce zawsze będą ich bronić. Jakoś w Polskich mediach nigdy nie było niepochlebnych wiadomości o poczynaniach USA, co wyszło na jaw i mówił o tym cały cywilizowany świat: ich wojen, zbrodni, przekrętów, zmyślonych pretekstów do napadania na inne kraje, potajemnego sponsorowania i wpierania ISIS, handlu haszyszem i kokainą przez CIA i tak można by długo. Prawda jest taka że jankesi to matoły i prostaki, panoszą się po całym świecie jak jakaś zaraza ale na szczęści ich dni są policzone :) szkoda tylko że Polskie media to zakłamane sprzedawczyki i medialne prostytu…ki, nie mają jaj żeby pisać więcej prawdy a mniej propagandy.

 9. My Polacy wiemy jak wojsko USA kieruje samochodami na autostradach a sterowanie okrętem jest dużo bardziej skomplikowane…

Comments are closed.