Zupa z bobra będzie dobra? Bóbr i żubr mają zostać uznane za zwierzęta jadalne

Krojone mięso i przerażony bóbr/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay (kolaż)
Krojone mięso i przerażony bóbr/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay (kolaż)

W czasie konferencji pod tytułem „Rola izb rolniczych w kształtowaniu i realizacji polityki rolnej państwa”, która odbyła się w Sejmie pod koniec maja, Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że wystąpi do policji o zapewnienie ochrony polowań. Dodał też, iż bóbr i żubr to zwierzęta, które powinny zostać uznane za jadalne.

Zdaniem ministra, konieczna jest współpraca pomiędzy izbami rolniczymi a Polskim Związkiem Łowieckim. Organizacja ta powinna bowiem dbać o interesy rolników.

Ardanowski wystąpił także do Komendanta Głównego Policji z wnioskiem o ochronę polowań. Jego zdaniem, dopiero wówczas będzie możliwe, by Polski Związek Łowiecki podjął odpowiednie działania.

Szef resortu rolnictwa przyznał, że równie ważne są hodowle prowadzone z zamiarem pozyskiwania mięsa, jak i futer oraz skór.

Z kolei uznanie bobrów i żubrów za zwierzęta jadalne ma na celu zwiększenie liczby chętnych do odstrzału tych zwierząt. – Teraz nie wiadomo co z tym bobrem zrobić, nawet jakby się go upolowało – powiedział minister.

– A jeszcze jak ludzie sobie przypomną, że płetwa bobra ma – ponoć – właściwości afrodyzjaków, to się może okazać, że i problem bobrów się niedługo skończy – dodał Ardanowski.

Źródło: farmer.pl

27 KOMENTARZE

 1. Są jadalne od niepamiętnych czasów a dopiero teraz PiS ma je za takie uznać. Zapóźnienie pisowców jest większe niż myślałem…

  • A Magister Sroda powiedziala na Uniwersytecie ze hodowla swin przycznia sie do „globalnego ocieplenie”?

 2. Nie wiem kto ma je uznawać za „jadalne”, skoro mięso tych zwierząt jest jadane od tysięcy lat. kiełbasa z żubra była w Polsce dostępna jeszcze ze 3 lata temu, przed atakami ekoterrorystów, bobry powszechnie jada się np. w Estonii

 3. Mikkoluby liżą bobry swoich mam i im smakuje. Więc może to nie jest taki głupi pomysł.

  • Człowieku, zmień lekarza. Co ci do tego pustego łba odbija. Idź sobie z a r u c h a j. Odpocznie twoja ręka i to forum.

 4. Kiedy „oeco” występuje przed ” ratio”, zaczyna się problem. Przykład? Niemieckie króliki. Milusińskie filutki, biegające w tysiącach, setach tysięcy. Po parkach, skwerach, ulicach trawnikach i piwnicach. Plaga. Ecoterroryści wylewali żale na łamach mediów, w sprawie martwych milusińskich, które zostały przejechane przez auta, rowery na ulicach, zagryzione przez psy, uduszone przez koty i wybijane przez zdesperowanych ludzi. Akcje typu „przytul królika” to akcje w szkołach, plenerach, marsze pro eco, programy pro królik, maskotki, breloczki, cały przemysł propagandy ruszył na pomoc królikom. Istne szaleństwo. Wszystko do czasu, gdy okazało się, że większość tej populacji, to osobniki zarażone wścieklizną. Gdy kilkoro maluchów, po kontakcie z „filutkami” wylądowało w szpitalach, a kilkoro z nich zmarło, temat natychmiast medialnie umarł. Króliki zostały wytrute. Służby zbierały je wędkarskimi podbierakami z trawników i parków tysiącami pod osłoną nocy. Pakowały na przyczepy i wywoziły do utylizacji. Akcje bez mediów, kamer, dziennikarzy, by nie wzbudzać złych skojarzeń. Dziś pozostały jedynie maskotki, a eco-terroryści twierdzą, że nigdy ich ten temat nie dotyczył.

 5. Jestem starym człowiekiem , pamiętam różne naprawdę czasy i takie i takie , ale zawsze było wiadomo że BÓBR I ŻUBR SĄ I POZOSTANĄ POD OCHRONĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A TERAZ NAGLE WSZECH MOGĄCA TĘ OCHRONĘ UCHYLIŁA ?
  TO SIĘ W GŁOWIE U NORMALNEGO CZŁOWIEKA NIE MIEŚCI !
  ALE ZAGRANICA ZNÓW BĘDZIE MIAŁA UBAW Z NAJGŁUPSZYCH PSEUDO-MINISTRÓW W
  UNII EUROPEJSKIEJ !!!
  NO I TEŻ DOWIEDZIAŁEM SIĘ PRZY OKAZJI ŻE MIĘSO BOBRÓW JADALI W PIĄTKI PASOŻYTNICY W CZERWONYCH CZAPECZKACH UWAŻAJĄC ŻE BÓBR TO RYBA I MOŻNA GO WPIER……………….. W PIATEK ..

  • Na tym polega różnica między lewusami, a konserwatystami, że ci drudzy są przeciwni nagłym zmianom, ale akceptują ewolucję (nie mylić z „teorią ewolucji naturalnej”). Lewusi mają swoją ideę-fix i metodą rewolucyjną chcą ją wprowadzać w życie. Ale tym samym, po doprowadzeniu do sukcesu, za wszelką cenę opierają się jej korektom.
   Czyli postęp, choć powolny, jest domeną konserwatystów.
   Dlaczego to piszę? Bo widzimy, jak na dłoni. Kolega „lewus” domaga się zabetonowania ochrony żubrów i bobrów, nawet gdy jednych i drugich namnożyło się od cholery.

  • Przeczytaj tekst powyżej pt. Bźda. Światopogląd głupich ludzi nie zmienia się w przypadku nagłych zmian. Twój, jak i całego ideologicznie lewacko zmanipulowanego świata jest stały i zabetonowany. I tak trzymaj. Ciebie z posad…. nic nie ruszy.

 6. W Azji jedzą wszystko co ma 4 nogi oprócz stołu i żyją. Kanibale w dżungli jedzą ludzi i też żyją (podobno według nich mięso ludzkie jest słodkie i przypomina trochę w smaku kurczaka).

   • Przedstawił fakt. Masz problem z rozróżnianiem faktów od fikcji? Nie potrafisz dostosować faktów do swojego jestestwa? No to masz zaje…ty problem, chłopczyku.

 7. Pan minister użył niefortunnego określenia. Prawdopodobnie chodziło mu o zaliczenie tych zwierząt do gatunków łownych, ze względu na duży wzrost populacji tych gatunków. Żeby tylko nie wystrzelali znowu bobrów i żubrów na stoły smakoszy. Mięso bobra jest bardzo smaczne, trzeba tylko dobrze je przyprawić ziołami bo ma rybi posmak, ale mnie to nie przeszkadza bo lubię ryby. No i jest kawał mięsnej sztuki ze zwierzaka, około 30kg. Mięskiem z żubra też nie można pogardzić. Dobrze przyrządzone to rarytas. Kiedyś w sklepach z dziczyzną można było kupić kiełbasę. Ktoś tu napisał, że człowiek zeżre wszystko co zawiera zwierzęce białko i słusznie, bo Homo Sapiens to mięsożerny drapieżnik. Smacznego.

 8. LUDZIE Myśleć bo nie boli.Ministerstwo rolnictwa chcę LEGALNEGO odstrzału ,a powód REDUKCJA. Czyli Koszt Odszkodowań dla rolników są zbyt wysokie.Oto CAŁA TAJEMNICA.Mięso z tzw. Dzikiej zwierzyny jest NAJZDROWSZE.

 9. Płetwa bobra niesamowicie działa na lewaków, strzelając nią w ich czerwone ryje.

 10. w wielu restauracjach na wybrzezu i nie tylko stosuje sie bobrowe mieso jako zamiennik wolowiny ,najczesciej bobrowine podaje sie niemieckim turystom ,bo ci praktycznie zjedza wszystko,,

Comments are closed.