Miller ujawnia tajemnice PSL. „Jest tam kilku polityków, którzy poważnie myślą o koalicji z PiS-em”

Leszek Miller. / foto: PAP
Leszek Miller. / foto: PAP

Wyobrażam sobie koalicję PiS-PSL, dlaczego nie. W PSL-u jest kilku polityków, którzy poważnie o tym myślą – stwierdził w sobotę na antenie radia Zet europoseł SLD Leszek Miller.

„Może być tak, że w ten sposób (wprowadzając do debaty temat ewentualnej zmiany koalicjanta – PAP) PSL przekazuje sygnał, że jest gotów dalej trwać w koalicji z PO, ale na innych warunkach i żąda więcej niż do tej pory, bo ma alternatywę – sojusz z PiS-em” – ocenił Miller.

Pytany, czy spekulacje dotyczące porozumienia z PiS są kłopotem dla szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, Miller stwierdził, że nie, jeżeli politycy sugerujący w mediach możliwość zmiany koalicjanta działają z jego upoważnienia. Jeśli jednak działają wbrew szefowi PSL, to byłby dla niego duży problem. „W przypadku Polskiego Stronnictwa Ludowego nigdy nie wiadomo, jak jest naprawdę” – powiedział Miller.

Miller był też pytany, czy trudno będzie utrzymać Koalicję Europejską do jesiennych wyborów do Sejmu. Uznał, że „na pewno trudniej niż przed wyborami”. „Po każdej porażce pojawiają się tendencje odśrodkowe, zarówno w partii jak i w koalicji złożonej z kilku partii” – zauważył polityk SLD.

Miller ustosunkował się również do sytuacji partii Roberta Biedronia przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. „Jeśli chcą iść samodzielnie, niech idą. Oczywiście, jeśli coś z Wiosny zostanie. Wybory są na jesieni, więc Wiosny już nie będzie. Wiosna Biedronia to jest taka typowa partia jednorazowego użytku, tak jak był wcześniej Palikot, jak byli jego następcy. Za każdym razem się sytuacja powtarza” – ocenił Miller.

(PAP)

6 KOMENTARZE

 1. PSL zawsze się sprostytuuje dla partii władzy, jeśli tylko ona go będzie chciała.

 2. Chamy ze wsi zawsze wiedzą , gdzie jest większe koryto. Zwykłe prostytutki polityczne.

  • Powszechnie wiadomo że prostytutki trzymają się miast bo tam są klienci i galerie handlowe.
   A ty miastowy Krzysztofie dajesz chłopom czy babom – czy może jak przystało na miastową europrostytutkę – jak leci? Jesteś z miasta: to widać słychać (i czuć).

 3. Dlaczego zakazuje sie (podobno) wspierania, propagowania itd ustrojow totalitarnych, a komuchow nie czepia sie nikt???
  Przeciez Miller, Czarzasty Zandberg i paru innych powinni siedziec w wiezieniu. Tak samo jak socjal-nazi-neo-hitlerowcy z naciskiem na socjal,
  od slowa socjalistyczny.

  • To prawda. Totalsi kradną pod groźbą przemocy moje pieniądze by rozdawać je swoim żałosnym wyborcom. Socjalizm to zbrodnia i złodziejstwo podobnie jak tzw. „solidarność społeczna” wymuszona nawet przez Maliniaka.

  • Nie wiem czy zauważyłeś,że wybitny socjalistyczny przywódca Adolf Hitler określany jest obecnie jako prawicowy.Pomieszanie pojęć sprzyja bluzganiu na prawicę,ponieważ w/g komuszej nowomowy to prawica jest faszystowska,nazistowska i totalitarna.I w związku z tym zakazuje się poglądów prawicowych,a komuna,która jest „super”,nie wychodzi z telewizora.Od PiS,poprzez POKO,RAZEM,”rolników” do Biedronia z zielonymi na kupę.Włoski komunista, Antonio Gramsci był naprawdę cwany lis.Doprowadził do takiego wyprania mózgów,że tego nie da chyba już odkręcić.

Comments are closed.