Brawo, Wola Krzysztoporska! Radni gminy oficjalnie wyrzucili flagę Unii Europejskiej z urzędu

Flagi Unii Europejskiej i Polski. / fot. Wikimedia
Flagi Unii Europejskiej i Polski. / fot. Wikimedia

Lewicowe media już ogłaszają ogromny skandal! Radni niewielkiej gminy Wola Krzysztoporska niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego wzięli sprawy w swoje ręce i usunęli z urzędu unijne flagi. Coś co wydawało się niemożliwe zrobiono w zaledwie 2 minuty.

Tu jest Polska, jesteśmy w Polsce, proszę państwa – w naszej ojczyźnie! Nie ma takiej ojczyzny, jak Unia Europejska – stwierdził wójt Roman Drozdek, jeden z największych orędowników pomysłu.

W trakcie sesji Rady Gminy doszło do głosowania w których stosunkiem głosów 6 do 4 postanowiono formalnie pozbyć się brukselskiego symbolu.

Słuszna decyzja podejmowana przez samorządowe władze bardzo szybko obiegła media w całym kraju i stała się polem do wzmożonej dyskusji. Głos w sprawie zabrał m.in. europoseł wybrany z tegoż regionu, z listy Koalicji Europejskiej, Marek Belka, który jak można się było tego spodziewać, był zdecydowanie przeciwny wynikowi głosowania.

Słyszałem, że wójtowi gminy Wola Krzysztoporska przeszkadza symbol Unii Europejskiej w postaci flagi. Chciałbym się zapytać, czy przeszkadza mu też inny symbol – ponad 11 milionów złotych unijnego dofinansowania na inwestycje w kanalizację? Dla polityków związanych z PiSem Europa to tylko symbol, dla zwykłych mieszkańców to jednak ich codzienne życie – skomentował.

Właśnie dotacje unijne to jeden z podstawowych argumentów używanych przez antagonistów decyzji lokalnych władz. Pod artykułami na temat głosowania znaleźć można tysiące komentarzy, w których internauci nawołują do odebrania środków unijnych, które były przeznaczane na różnego rodzaju inwestycje.

Na całe szczęście, radni gminy nie zamierzają zmieniać swojej decyzji, pomimo nacisku medialnego.

Źródło: Piotrkowski24.pl / NCzas.com