Jedna wielka ściema! Rząd udaje, że coś daje. Zobacz, jaka jest prawda [INFOGRAFIKA]

Mateusz Morawiecki i pieniądze. / Źródło: PAP
Mateusz Morawiecki i pieniądze. / Źródło: PAP

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że w przyszłym roku podniesie płacę minimalną o 200 zł. Tym samym wyniesie ona 2450 zł brutto. Zapowiedź ta stała się przedmiotem jednego z wpisów na Twitterze Konfederacji.

– Rząd PiS podniesie pensję minimalną o 200 zł (do 2450 zł brutto). Ale już nie zdradził jak wiele zabierze w podatkach! Dla rządu podnoszenie pensji minimalnej to świetny biznes! Z tych 2450 zł blisko 1200 zł rząd zagarnie w podatkach!

– Wzrost płacy minimalnej o 200 zł będzie kosztował pracodawcę 241 zł. Pracownik otrzyma z tego 138 zł, a rząd 103 zł, czyli aż 75% tego, co pracownik! Zamiast tego niech rząd przestanie tyle zabierać w zbyt wysokich podatkach!

– Zlikwidujmy podatek PIT oraz przymus płacenia składek ZUS. Te pieniądze trafią do kieszeni Polaków bez zbędnych kosztów. Zamiast rozwijania socjalizmu trzeba radykalnie obniżyć opodatkowanie pracy i pozwolić Polakom zarabiać więcej! Wybierzcie niskie podatki!

Opublikowane posty spotkały się z dużym zainteresowaniem internautów. Ich zdaniem, postulaty polityków Konfederacji są jak najbardziej słuszne, a działania rządu są tylko pozorne.