Rubik rozpoczyna seks-edukację Polaków i wspomina swoje pierwsze erotyczne doświadczenia. „Zaczęłam w wieku 7-8 lat…”

Anja Rubik i facepalm. / fot. PAP/ EPA
Anja Rubik i facepalm. / fot. PAP/ EPA

Anja Rubik, modelka, która chętnie angażuje się w liczne lewicowe kampanie społeczne ma cel – chce poszerzenia świadomości seksualnej Polaków. Wystartowała ze swoim edukacyjnym programem #SexEdPL, w ramach którego znane osoby przekonywały o konieczności rozmawiania o seksie.

Jak podaje pudelek.pl Rubik wraz z wykwalifikowanymi edukatorami seksualnymi napisała także podręcznik wychowania seksualnego. Książka ma być alternatywą dla tradycyjnych „kompendiów wiedzy” z zakresu wychowania do życia w rodzinie.

Teraz udzieliła wywiadu The Times Magazine. Tam poruszyła między innymi temat swoich pierwszych doświadczeń seksualnych:

„Kiedy myślę o własnych doświadczeniach, zaczęłam w wieku 7-8 lat. Bawiłam się swoim misiem. Z tego okresu nie pamiętam niczego innego, tylko tego misia.” – mówi zagadkowo modelka.

Dodała, że jej zdaniem edukacja seksualna w Polsce jest na bardzo niskim poziomie:

„W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany „przygotowaniem do życia w rodzinie”. Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo seks pojawia się w nim tylko dwa razy i to w negatywnym kontekście.”

Rubik opowiada też o problemie homofobii, który jej zdaniem szczególnie dotyczy mniejszych miejscowości:

„Jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, to na tolerancję nie ma co liczyć. Jeśli w dodatku masz bardzo religijnych rodziców, są spore szanse, że będą usiłowali wysłać cię na leczenie, zamiast cię zaakceptować”.

Źródło: The Times Magazine