Separacja w brytyjskim pałacu królewskim? „Coraz więcej czasu spędzają osobno”

Rodzina królewska. Źródło: YT/itv
Rodzina królewska. Źródło: YT/itv

Brytyjskie media donoszą o separacji w pałacu królewskim. Okazuje się, że królowa Elżbieta II i książę Filip mogą nie widywać się całymi tygodniami. Małżeństwo z 72-letnim stażem coraz więcej czasu spędza oddzielnie.

Książę Filip niedawno obchodził 98. urodziny. Dwa lata wcześniej przeszedł na emeryturę. Od tamtej pory coraz mniej czasu spędza ze swoją żoną. Para pobrała się w 1947 roku.

93-letnia królowa Elżbieta II większość swojego czasu spędza pracując w Pałacu Buckingham. Jej mąż natomiast nie lubi głośnego Londynu. Książę woli przebywać w spokojnym wiejskim domku Wood Farm na terenie posiadłości Sandringham.

W wiejskim zaciszu Filip może oddawać się swoim pasjom – czyta, maluje, pisze listy i przyjmuje gości. Czasami pojawia się także w Windsorze, gdzie powozi wozem konnym.

Bywa, że książę Filip i królowa Elżbieta nie widzą się przez kilka tygodni. Mąż monarchini jednak codziennie rozmawia z nią przez telefon. Królowa nie ma nic przeciwko temu, żeby książę żył oddzielnie. Elżbieta II uważa, że jej mąż zasłużył na odpoczynek po latach pracy dla monarchii.

Źródło: fakt.pl