Złodziejka jak z komiksu! Włamała się do salonu fryzjerskiego, umyła włosy i… zasnęła na kanapie. Rano obudzili ją policjanci

Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Do niecodziennego włamania doszło w województwie pomorskim, w mieście Lębork. Złodziejka, która chciała okraść salon fryzjerski chyba naczytała się komiksów, bo niczym Kobieta Kot lub Harley Queen, postanowiła połączyć akt przestępczy z beztroską kobiecą próbą poprawy wyglądu. Po wszystkim zasnęła na kanapie.

Lęborscy policjanci dostali wezwanie na miejsce włamania. gdy przybyli pod wskazany adres zobaczyli wybitą szybę i kobietę śpiąc w salonie fryzjerskim, który to miała okraść.

Pięknisia miała aż 3 promile

31 latka która dokonała włamania była całkowicie pijana. W wydychany powietrzu miała aż 3 promile!

Może to był właśnie powód dla którego jej zachowanie było tak irracjonalne. Do lokalu miała włamać się wraz ze znajomym, który jednak uciekł z miejsca zdarzenia. Włamywaczka postanowiła zostać na miejscu i wykorzystać stojące przed nią teraz możliwości. Skorzystała z lakierów i grzebieni dostępnych w salonie, a następnie umyła głowę i zaparzyła sobie kawę.

Kofeina jej jednak nie pobudziła i sen zmógł ją na salonowej kanapie. Śpiącą jak suseł odnaleźli ją policjanci.

Zostaną jej postawione zarzuty

Pomimo tego, że cała sytuacja jest zabawna to jednak nosi ona znamiona czynu zabronionego i włamywaczka zostanie postawiona przed sądem.

Kobieta została zatrzymana, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi jej nawet do 10 lat więzienia – powiedziała policjantka Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, najwyraźniej za nic mając słynną „kobiecą solidarność”.

Źródło: Radio Gdańsk