Czeka nas prawdziwa fala nowe imigracji. ”Białoruska armia” już czeka na granicach

Tłum ludzi, zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com
Tłum ludzi, zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com

Zarobki na zachodzie cztery razy wyższe niż u siebie, koszty życia na podobnym poziomie – wydaje wam się, że czytanie opis emigracji do Niemiec lub Wielkiej Brytanii? Nie, to stan z jakim mierzą się Białorusini chcą wyjechać do Polski. W najbliższym czasie możemy się spodziewać ogromnej fali migracji z tegoż kraju.

Informacje o „Białoruskiej armii” podał dziennik Rzeczpospolita, który to sprawdził ilość firm zajmujących się organizowaniem Białorusinom pracy w Polsce. Jak się okazuje ich liczba lawinowo rośnie, a chętnych jest znacznie więcej niż miejsc.

We wcześniejszych latach nasi wschodni sąsiedzi wybierali raczej kierunek rosyjski, jako ten, w którym poszukiwali nowego sposobu na życie. Teraz jednak wszystko się zmieniło, a Polska stała się wymarzonym miejscem do pracy. Oczywiście wszystko przez finanse.

Jak wskazują dziennikarze RP.pl w roku 2019 oraz 2020 powinniśmy się spodziewać prawdziwego najazdu zarobkowego do naszego kraju. Co może zaskakiwać, największą grupą zawodową będą lekarze oraz osoby zatrudniane w szeroko pojętej służbie zdrowia. W Polsce dostrzegalne są bowiem braki w zatrudnieniu, a dla Białorusinów jest to prawdziwy zarobkowy raj.

Spodziewać się możemy również dużej ilości małych przedsiębiorców, którzy będą chcieli właśnie w Polsce otworzyć swój biznes. Białoruś należy bowiem do krajów, w którym otwieranie jednoosobowej działalności to prawdziwa udręka.

Źródło: RP.pl / NCzas.com