Naukowcy z NASA ostrzegają! To już nie są żarty! Potężna asteroida zmierza w kierunku Ziemi.

Asteroida - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia
Asteroida - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia

Czy ludzkość ma poważny problem? Naukowcy NASA ostrzegają, że w kierunku Ziemi zbliża się ponad 40-metrowa asteroida o nazwie 2006 QV89. Jak twierdzi amerykańska agencja asteroida pędzi z prędkością 44 000 km/h i może uderzyć w Ziemię już w 2019 roku!

Asteroida QV89 jak twierdzi NASA może stanowić zagrożenie dla Ziemi. Mimo, że na razie znajduje się zbyt daleko, by można było jednoznacznie stwierdzić, jak będzie przebiegać jej trajektoria i czy asteroida nie uderzy w naszą planetę.

Jak twierdzą naukowcy z NASA dopiero w tym roku będzie można jednoznacznie stwierdzić, czy 2006 QV89 uderzy w Ziemię. Ale co ciekawe jakby miała uderzyć to również w 2019 roku!

Skala ewentualnych skutków uderzenia asteroidy, zależy przede wszystkim od rozmiarów asteroidy i jej budowy. Kolejnym ważnym aspektem jest prędkość zbliżającego się ciała niebieskiego.

Jak podaje „Daily Mail”, według zebranych danych, zagrożenie ze strony 2006 QV89 można szacować, że będzie podobne z uderzeniem meteorytu w 1908 roku na Syberii, kiedy siła upadku powaliła drzewa w promieniu 50 km.

Źródło: Daily Mail/ o2.pl