Dramat na polowaniu! 61-latek śmiertelnie postrzelony przez myśliwego

Polowanie / fot. PAP
Polowanie / fot. PAP

Policjanci z Radomska w woj łódzkim wyjaśniają okoliczności śmierci 61-letniego mężczyzny, który został postrzelony przez myśliwego polującego na dziki w gminie Gidle.

Do zdarzenia doszło w 14 czerwca wieczorem, podczas indywidualnego polowania na skraju kompleksu leśnego, przylegającego do pól uprawnych w gminie Gidle.

Jak ustalili śledczy, około godz. 21 siedzący na ambonie 44-letni myśliwy zauważył ruch na obserwowanym polu. Przypuszczając, że jest to dzik, oddał strzał. Niedługo potem dokonał makabrycznego odkrycia, że zamiast zwierzęcia postrzelił człowieka. Rana postrzałowa okazała się śmiertelna.

Myśliwemu wydawało się, że celuje do dzika, ale gdy oddał strzał i zszedł obejrzeć zwierzę, zdał sobie sprawę z tego, że postrzelił człowieka. Mężczyzna próbował reanimować ofiarę, niestety bezskutecznie – mówi nadkom. Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze sprawdzili, że myśliwy był trzeźwy, zaś polowanie było wcześniej zgłoszone do koła łowieckiego i odbywało się z uwagi na ochronę upraw rolniczych.

Jak podał nadkom. Adam Kolasa z łódzkiej KWP, okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione pod nadzorem prokuratury.

Źródło: PAP

Reklama / Advertisement