Naukowcy wprost o KOŃCU ŚWIATA! Wszystko przez księżyc

Ziemia widziana z Księżyca / fot. Pexels
Ziemia widziana z Księżyca / fot. Pexels

Naukowcy mają nową teorię na temat końca świata. Nasza planeta ma zostać pogrążona w ciemności, bo doba wydłuży się do 27 dni, a dodatkowo nawiedzą nas liczne trzęsienia ziemi. Wszystkiemu winien jest Księżyc.

Teorię taką przedstawili Roger Bilham z Uniwersytetu Kolorado i Rebecca Bendick z Uniwersytetu Montana w Missouli. Księżyc oddziałuje na ruch obrotowy Ziemi, co w przyszłości będzie miało tragiczne konsekwencje.

Ziemia kontroluje pływy oceaniczne, które wywoływane są oddziaływaniem grawitacyjnym Ziemi z Księżycem i Słońcem. Jednocześnie jednak spowalnia swój ruch i traci energię, co w przyszłości może przynieść dramatyczne skutki.

Naukowcy przewidują, że najpierw znacznie częściej występować będą trzęsienia ziemi o magnitudzie powyżej 7 w skali Richtera. Już ten fakt będzie miał duży wpływ na ludzkość.

Jednak czymś, co ma całkowicie przesądzić o zagładzie, będzie fakt, że pełen obrót Ziemi wydłuży się i doba zamiast 24 godzin, będzie trwała aż 27 dni.

Doprowadzi do anomalii klimatycznych. Pogrążona w ciemności jedna półkula będzie się wyziębiać, a druga oświetlona przez Słońce w tym czasie maksymalnie się nagrzeje.

Naukowcy z Planetary Science Institute w Arizonie twierdzą jednak, że takie zjawiska nastąpią dopiero za kilka miliardów lat.

Źródło: se.pl / wolnosc24.pl