Bestia z Mrowin początkowo nie chciała brudzić sobie rąk. Kristinkę miał zamordować płatny zabójca

Jakub A. podejrzany o brutalne zabójstwo Kristinki z Mrowin usłyszał zarzuty. Foto: PAP/Maciej Kulczyński
Jakub A. podejrzany o brutalne zabójstwo Kristinki z Mrowin usłyszał zarzuty. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Wedle najnowszych doniesień Jakub A. miał początkowo chcieć wynająć kogoś, by ten zabił 10-latkę z Mrowin. Zwyrodnialec miał ponoć zaproponować 10 tysięcy Ślązakowi, który miał zamiast niego dokonać tej strasznej zbrodni.

Strasznym mordem z Mrowin żyje cała Polska. Czyn którego dokonał zwyrodnialec, Jakub A., był tak okrutny i obrzydliwy, że polska opinia publiczna jeszcze długo nie będzie mogła się otrząsnąć. Próba zmylenia policji i upozorowania motywów na tle seksualnym sprawia, że zbrodnia jest jeszcze straszniejsza.

Tak to zostało od początku przygotowane, żeby śledczych zbić na fałszywe tropy, tworzyć sobie alibi, zacierać ślady – mówili przedstawiciele policji.

Teraz pojawiają się nowe doniesienia w sprawie. Mord miał zostać popełniony z zemsty i Jakub A. na początku nie myślał samemu brudzić sobie ręce tym ohydnym czynem. Miał zaproponować 10 tysięcy złotych mieszkańcowi Ślaska, który zamiast niego miał zamordować niewinną dziewczynkę.

Znalazł jakiegoś faceta na Śląsku, który dostał propozycję, by za ok. 10 tys. zabił dziewczynkę. Ten mężczyzna miał początkowo się zgodzić, ale później się wycofał. Wtedy Jakub A. zdecydował, że sam ją zabije – przekazał Wirtualnej Polsce informator.

Jakub A. został złapany w niedzielę. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Źródło: Gazeta.pl